Aliuminis – dažniausiai Žemės plutoje aptinkamas metalas, kuris paprastai išgaunamas apdirbant iš žemės iškastą aliuminio rūdą – boksitą. Aliuminio populiarumą nulėmė ne tik metalo žaliavos gausa, bet ir gamybai palankios cheminės-fizikinės elemento savybės. Aliuminis – itin lengvas, minkštas, korozijai atsparus ir elektrai bei šilumai laidus metalas, kurį paprasta perdirbti. Aliuminis lydosi pasiekęs 660°C, o užverda įkaitintas iki 2467°C temperatūros.
Aliuminis (cheminis simbolis Al) plačiai pritaikomas ir kasdieninės buities prietaisuose, ir aukštųjų technologijų pramonėje. Apsidairę šio metalo lengvai rastumėte jus supančioje aplinkoje. Buityje didesni aliuminio kiekiai aptinkami šaldytuvuose (~1-2 kg. aliuminio/vnt.), skalbimo mašinose (0,5-1 kg. aliuminio/vnt.) bei nešiojamuose kompiuteriuose (0,2-0,5 kg./vnt.) ir televizoriuose (0,5-1 kg./vnt.). Aliuminis plačiai naudojamas ir įvairių transporto priemonių (lengvųjų automobilių, dviračių) gamyboje.
Aliuminio paklausa juntama ir atsinaujinančios energijos įrenginių gamybos srityje, ir statybos, chemijos bei karo pramonėje. Šis metalas naudojamas ir įvairių ginklų, ir vėjo turbinų menčių bei saulės kolektorių rėmų gamybai, ir cheminiame kitų medžiagų išgavime redukavimo ar katalizės būdu.
Šaltiniai:
https://www.britannica.com/science/aluminum
https://en.wikipedia.org/wiki/Bauxite