Alavas (Sn) – plačiai naudojamas sidabriškai pilkos spalvos metalas, pasižymintis minkštumu ir tamprumu. Alavą itin lengva lieti ir kalti, šis metalas atsparus atmosferos poveikiui. Alavo lydymasis vyksta prie 231,97 °C temperatūros, o metalo užvirimo taškas siekia 2270 °C.
Dar senosios civilizacijos alavą atrado ir naudojo bronzos lydinio gamyboje. Alavas taip pat naudojamas ir žalvario bei babito lydinių gamyboje. Dėl cheminio atsparumo alavas plačiai naudojamas kartu su kitais metalais įvairių apsauginių/antikorozinių dangų gamyboje bei plieninių skardų alavavimo procese.
Grynas alavas ar jo lydinys su švino priemaišomis dažnai naudojamas litavimui. Alavas taip pat dažnai sutinkamas automobilių rėmų gamyboje, radioelektronikos prietaisuose, laiduose, optoelektronikoje, lazerinėje technikoje, ūkio įrankiuose, dekoratyviniuose gaminiuose.
Didžiausi alavo kiekiai kasdienėje buityje randami senesniuose televizoriuose (iki 2 kg. alavo/vnt.) bei lėkštėse ir įvairiuose induose bei stalo įrankiuose (~10-50 g./vnt.). Alavo galima rasti ir šildymo bei vėsinimo sistemų prietaisuose bei elektros instaliacijų komponentuose.
Šaltiniai:
https://en.wikipedia.org/wiki/Tin
https://www.britannica.com/science/tin