Molibdenas (lot. molybdaenum) – tvirtas, karščiui bei korozijai atsparus pusbrangis metalas, kurį išgauti ir perdirbti gana sudėtinga. Molibdeno lydymosi temperatūra siekia 2610°C, virimo temperatūra – 5560°C. Gryni molibdeno junginiai gamtoje neaptinkami. Metalas išgaunamas kasant ir apdirbant įvairias rūdas (tokias, kaip molibdenitas ir vulfenitas).
Nors molibdenas yra mažiau žinomas plačiajai visuomenei, šis metalas labai dažnai sutinkamas įvairiuose kasdien naudojamuose įrenginiuose ir prietaisuose. Molibdenas itin plačiai naudojamas automobilių pramonėje. Jis pritaikomas ir variklių, ir pavarų dėžių gamybai, ir kitoms detalėms, kurioms svarbus atsparumas karščiui bei dilimui. Viename lengvajame automobilyje randama vidutiniškai 1,5 kg. molibdeno.
Molibdenas (cheminis elementas Mo) plačiai pritaikomas įvairių buitinių bei elektronikos prietaisų gamyboje – ir kasdien mūsų naudojamuose kompiuteriuose, ir išmaniuosiuose telefonuose, ir skalbimo mašinose bei šaldytuvuose rastumėme didesnius šio elemento kiekius. Elektronikos komponentų gamyboje labai vertinama gera molibdeno šiluminė sklaida, o gaminant buitinę techniką atsižvelgiama molibdenas dažnai pasirenkamas kaip dilimui ir korozijai atsparus elementas.
Šaltiniai:
https://www.britannica.com/science/molybdenum
https://en.wikipedia.org/wiki/Molybdenum