Gruodžio 17, 2024
Metalų Biržos nuo 2024-12-11 iki 2024-12-17
Pagrindiniai taurieji metalai praėjusią savaitę patyrė sutartines kainų korekcijas. Rinkos optimizmo sumažėjimą galima iš dalies paaiškinti investuotojų abejojimu dėl ateities palūkanų normų mažinimų JAV rinkoje. Taip pat neigiamus kainų pokyčius galima paaiškinti ir užsitęsusia rinkos augimo stagnacija bei nekilnojamo turto sektoriaus krize žemyninės Kinijos dalyje.
Aukso kaina nuo gruodžio 11 iki gruodžio 17 dienos smuktelėjo ~2,8 proc. ir pasiekė 2640 $/oz.
Nuo šių metų pradžios aukso kainos paaugo ~29 proc. ir pralenkė daugybės analitikų prognozes. Natūralu, jog daug greitesniais, nei įprasta, tempais auganti turto klasė neretai susiduria ir su didesniu trumpalaikių korekcijų skaičiumi. Šios savaitės kainų nuosmukis aktyviai siejamas su investuotojų abejonėmis, jog JAV ir ateinančiais metais aktyviai priiminės investicinio turto augimui palankius monetarinės politikos sprendimus.
Nors rinkos teikia net 96 proc. tikimybę, jog gruodžio 18 d. FED susirinkimo metu JAV palūkanų normos bus sumažintos dar 0,25 proc. (25 baziniais punktais), investuotojai nuogąstauja, kad ateinančiais metais palūkanų karpymas gali ryškiai sulėtėti. TradingEconomics analitikų duomenimis, JAV privataus sektoriaus veikla šį gruodį fiksuoja greitesnį augimo tempą. Tikėtina, jog tai ženkliai prisidės prie infliacijos rodiklių kilimo ir tolesnių FED palūkanų normų karpymų mažinimo. Pastarasis FED sprendimas gali sumažinti įvairių investicinių instrumentų, taip pat ir aukso, paklausą.
Sidabro kaina nuo gruodžio 11 iki gruodžio 17 dienos sumažėjo ~5 proc. ir pasiekė 30,29 $/oz kainos tašką.
Sidabro korekciją paskatino ne tik investuotojų abejonės dėl tolesnių JAV monetarinių sprendimų palankumo, bet ir neraminantys duomenys iš Kinijos – vienos svarbiausių sidabro naudotojų pramonės srityje. TradingEconomics apžvalgininkai pastebi, jog pastarojo meto Kinijos rinkos vartojimo silpnėjimą atskleidžia tokie rodikliai, kaip lapkričio mėnesį sulėtėjęs mažmeninės Kinijos prekybos augimo tempas.
Taip pat didžiulė Kinijos rinka, kurios naujo gyvenamo NT kainos dėl vidinės krizės krenta jau 17-tą mėnesį iš eilės, pastaruoju metu vis aktyviau įsitraukia į prekybinį karą su JAV. LeMonde apžvalgininkai praneša, jog gruodžio pradžioje kinai paskelbė apie sprendimą nebeišduoti eksporto licencijų į JAV tokiems cheminiams elementams, kaip galis, germanis, ir stibis. Mažėjanti metalų paklausa ir auganti globali prekybinė įtampa skatina investuotojus atsargiau vertinti įvairių tauriųjų metalų kainų perspektyvas trumpuoju laikotarpiu.
Paladžio kaina nuo gruodžio 11 iki gruodžio 17 d. sumažėjo ~4 proc. ir pasiekė 941 $/oz.
Tuo tarpu su prieštaringomis rinkos nuotaikomis šią savaitę susidūręs platinos metalas per pastarąsias 7 dienas fiksavo gerokai kuklesnę – ~1,25 proc. – korekciją ir pasiekė 928 $/oz įkainį.
Nors nuo šių metų gegužės mėn. platina jau fiksavo ~14 proc. kainos kritimą, metalo kainos perspektyvos 2025 metams pesimizmu nepasižymi. World Platinum Investment Council (WPIC) duomenimis, globali platinos rinka 2025 m. fiksuos trečius iš eilės šio metalo deficito metus. Bendras 2024 m. deficitas prilygs 682 tūkst. uncijų. Tikėtina, jog šis stygius taps reikšminga kainos konsolidacijos ir augimo priežastimi metalui, kuris aktyviai naudojamas ir transporto katalizatorių, ir juvelyrinių dirbinių gamyboje.
Vario rinkos kainos nuo gruodžio 11 iki gruodžio 17 dienos patyrė gana įprastą, ~1 proc. laikiną korekciją ir rinkoje fiksavo 8985 $/t įkainį.
Naujausios metalų kainų ir rinkos apžvalgos – tavo el. pašte!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.