Lapkričio 12, 2024
Metalų Biržos nuo 2024-11-06 iki 2024-11-12
Praėjusią savaitę brangieji metalai sutartinai išgyveno rinkos kainų korekcijas. Šiuos pokyčius biržose neabejotinai paskatino JAV rinkimų rezultatai. Rinkoms pagaliau sulaukus dalinio padėties stabilizavimosi ir optimistiško dolerio kurso augimo, kai kurie investuotojai nusigręžia nuo brangiųjų metalų. Tikėdamiesi infliacijos bei kainų augimo, investuotojai aktyviau sugrįžta prie rizikingesnių aktyvų.
Pasaulinės aukso kainos nuo lapkričio 6 iki lapkričio 12 dienos biržoje nukrito ~2 proc. ir pasiekė 2596 $/oz.
Aukso kainų korekcija stebima dėl sumažėjusios geopolitinės įtampos. Lapkričio 6 dieną JAV prezidentu tapęs D. Trumpas užbaigė laikiną politinį JAV susiskaldymą ir investuotojus paskatino sugrįžti prie rizikingesnių investicinių instrumentų.
Investuotojų bendruomenei iš Trumpo valdomų Jungtinių Valstijų tikintis protekcionistinės muitų bei tarifų politikos plėtojimo, aukso nuosmukį lydį rekordinis JAV dolerio kurso ir amerikietiškų akcijų augimas. Amerikietiškasis S&P500 akcijų indeksas per pastarąją savaitę pakilo ~5 proc. ir pasiekė naujas visų laikų aukštumas. JAV dolerio kursas, CNBC duomenimis, iškart po Trumpo pergalės Kinijos juanio atžvilgiu paaugo 1 proc., o Japonijos jenos atžvilgiu – beveik 2 proc.
Sidabro kaina nuo lapkričio 6 iki lapkričio 12 dienos rinkose sumažėjo ~2,5 proc. ir pasiekė 30,35 $/oz.
Iš dalies sidabro kainų susitraukimą taip pat galima priskirti JAV rinkimų rezultatams. Tačiau taip pat prie korekcijos prisidėjo ir ne iki galo efektyvi Kinijos – pagrindinės sidabro naudotojos – ekonomikos gaivinimo politika.
Nors, pasak Reuters, praėjusį penktadienį Kinijos vyriausybė paskelbė apie 10 trilijonų juanių (1,4 trilijonų dolerių) skolos paketą, nukreiptą į stagnuojančios ekonomikos augimo skatinimą, TradingEconomics ekspertų teigimu, laukto ekonominio stimulo ši priemonė neįkvėpė.
Sidabro kainų kilimo perspektyvas apsunkina ir abejotina metalo paklausa Kinijos saulės baterijų sektoriuje. Vietinės rinkos saulės modulių kompanijos jau pradėjo mažinti savo produkcijos apimtis dėl Trumpo pergalės JAV rinkimuose. Kinai baiminasi, kad tolesnis JAV muitų tarifų auginimas saulės modulių importui skatins šias prekes aktyviau gaminti Amerikoje bei neigiamai paveiks Kinijos eksporto srautus.
Nuo lapkričio 6 iki lapkričio 12 d. paladžio kaina sumažėjo 7 proc. ir pasiekė 967 $/oz.
Ryškesnę kainos korekciją patyrė ir platina: šio tauriojo metalo biržos kaina tarp lapkričio 6 ir 12 d. sumažėjo ~3,5 proc. bei pasiekė 953 $/oz.
Pusbrangis vario metalas nuo lapkričio 6 iki lapkričio 12 d. patyrė palyginti nežymų 0,8 proc. kainos nuosmukį ir pasiekė 9172 $/t įkainį.
TradingEconomics ekspertų teigimu, praėjusią savaitę varis su sunkumais susidūrė ne tik dėl stagnuojančios metalo paklausos Kinijos rinkoje bei ne iki galo efektyvaus šios ekonomikos gaivinimo. Iššūkiu globaliam vario kainų augimui tapo ir stiprėjantis JAV dolerio kursas bei investuotojų nusigręžimas į kitus investicinius instrumentus bei JAV akcijų biržą.
Naujausios metalų kainų ir rinkos apžvalgos – tavo el. pašte!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.