Spalio 29, 2024
Metalų Biržos nuo 2024-10-23 iki 2024-10-29
Tauriųjų metalų rinkos pastarąją savaitę užfiksavo solidžius, vietomis kiek netikėtus kainų proveržius. Spaliui baigiantis, investicinį įvairių brangiųjų metalų patrauklumą stiprina ir įtempta geopolitinė situacija Artimųjų Rytų regione, ir kalbos JAV apie naujų sankcijų įvedimą Rusijai, ir optimistiški galingiausių pasaulio ekonomikų finansiniai rodikliai bei palankių monetarinės politikos sprendimų priėmimo laukimas.
Pasaulinė aukso kaina biržose nuo spalio 23 iki spalio 29 d. paaugo ~1,3 proc. ir pasiekė 2750 $/oz kainą.
Vis naujus visų laikų kainų rekordus šį spalį fiksuojantis auksas pastaruoju metu puikius rezultatus demonstruoja ir dėl itin palankios monetarinės galingiausių pasaulio valstybių politikos, ir dėl pagrindinių globalių ekonomikų finansinių rodiklių atšilimo.
Europos Centriniam bankui šiemet jau trečiąkart sumažinus tarpbankinių palūkanų normas, nuo šių ekonomikos augimo skatinimo tendencijų neatsilieka ir JAV. Nors FED tik rugsėjo pabaigoje atliko pirmąjį, 0,5 proc. palūkanų normų mažinimą, pasak TradingEconomics apžvalgininkų, rinkos teikia net 98 proc. tikimybę, jog lapkričio mėn. pradžioje Jungtinių Valstijų bankinės palūkanos bus apkarpytos dar 25 baziniais punktais (0,25 proc.). Akivaizdu, jog galimybės pigiau skolintis kapitalą įtemptų geopolitinių pasaulio įvykių kontekste skatina investuotojus aktyviau nukreipti pinigus būtent į tauriųjų metalų investavimo ir gavybos sritis.
Į visų laikų kainų aukštumas nuo šių metų pradžios užtikrintai taikantis taurusis sidabro metalas nuo spalio 23 iki spalio 29 dienos fiksavo kiek kuklesnį, ~1,35 proc. augimą ir pasiekė 34,13$/oz įkainį.
Nuo rugsėjo pradžios iki spalio mėn. pabaigos beveik 20 proc. kainos augimą fiksavęs sidabras, analitikų teigimu, pastaruoju metu vis daugiau dėmesio pritraukia kaip investicinė priemonė, panaudojama apsaugai nuo geopolitinių grėsmių.
TradingEconomics ekspertų teigimu, pastarąją savaitę sidabro sėkmę lėmė ir su artėjančiais prezidento rinkimais auganti politinė įtampa JAV, ir užsitęsę konfliktai Artimuosiuose Rytuose. Izraelio raketų smūgiai Libano Bekos slėnyje pražudė bent 60 žmonių ir paliko tuzinus sužeistųjų. Dėl išliekančios aukštos įtampos regione ir baimės, kad konfliktas gali peraugti į plataus masto Izraelio ir Arabų šalių karą, investuotojai ieško saugesnių pinigų įdarbinimo alternatyvų. Vienas iš tokių pasirinkimų – investicinis sidabras.
Paladžio kaina praėjusią savaitę fiksavo fenomenalų augimo laikotarpį: nuo spalio 23 iki spalio 29 dienos šio metalo biržos kaina išaugo daugiau nei 15,5 proc. ir pasiekė net 1232 $/oz kainą.
Paladžio kainų šuolį galima iš dalies tapatinti su naujais JAV sankcijų siekiais: pasak Bloomberg, JAV atstovai Didžiojo Septyneto susitikimo Vašingtone metu galimai išreiškė norą taikyti bendras sankcijas rusiškam paladžiui ir titanui. Tokia importo ribojimo žinia sulaukė stiprios rinkos reakcijos būtent dėl vienareikšmiško Rusijos dominavimo paladžio gavybos sektoriuje. Skaičiuojama, jog vien Rusijos kasybos gigantė „MMC Norilsk Nickel“ išgauna apie 40 proc. pasaulinės paladžio pasiūlos.
Platinos kaina nuo spalio 23 iki spalio 29 d. paaugo >2,5 proc. ir pasiekė 1051 $/oz įkainį.
Pusbrangio vario metalo įkainiai nuo spalio 23 iki spalio 29 d. augo ~5 proc. ir pasiekė 9841 $/t.
Rugsėjo-spalio mėnesį rinkose stebimas jau ne pirmas panašus vario kainų kilimas po korekcijų. Nors kol kas 10000 $/t taške neužsilaikantys vario įkainiai korekcijas iš dalies stebi būtent dėl ekonominių problemų Kinijoje, investuotojai su dideliu nekantrumu laukia lapkričio 4-8 d. vyksiančio Nacionalinio Kinijos liaudies kongreso posėdžio. Jo metu tikimasi išgirsti apie papildomų ekonomikos skatinimo priemonių įvedimą, kuris pasitarnautų įvairių bazinių pramoninės gamybos resursų paklausos augimui.
Naujausios metalų kainų ir rinkos apžvalgos – tavo el. pašte!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.