Spalio 22, 2024
Metalų Biržos nuo 2024-10-16 iki 2024-10-22
Pagrindinių tauriųjų metalų kainos praėjusią savaitę užfiksavo itin ženklius pakilimus bei naujus rekordus. Panašu, jog toliau nuosekliai mažinamos įvairių pagrindinių pasaulio rinkų palūkanų normos bei nerimas dėl tarptautinės geopolitinės situacijos neapibrėžtumo tapo pagrindiniu „varikliu“, skatinančiu aktyvesnį investuotojų dėmesį brangiesiems metalams šį rudenį.
Aukso kainos biržose nuo spalio 16 iki spalio 22 paaugo ~2,5 proc. ir pasiekė $/oz įkainį.
Pagrindinio tauriojo investicinio metalo prieaugis susijęs su ekonominiu optimizmu ir geopolitiniu neužtikrintumu. Europos Centrinis bankas spalio 17 d. paskelbė apie dar vieną 25 bazinių punktų (0,25 proc.) palūkanų normų mažinimą. Apie sprendimą 0,25 proc. apkarpyti bazines palūkanų normas paskelbė ir Kinijos Liaudies Respublikos Centrinis bankas. Taip pat jau lapkričio mėnesį tokio pat dydžio palūkanų mažinimų tikimasi ir iš JAV Federalinės rezervų sistemos.
Aukso kainas viršun šokdina ir gilėjanti krizė Artimuosiuose Rytuose: Izraelio puolimas Libane, pasak The New York Times, pastarosiomis dienomis pasižymėjo aktyviais raketų smūgiais į Libano teritorijoje veikiančius bei su Hezbollah siejamus Al-Quard al-Hasan finansinės institucijos padalinius. Investuotojams baiminantis konflikto eskalacijos, taurieji metalai išlieka daugybės investicinių portfelių papildomo apsidraudimo priemone.
Sidabro kainos dėl jau minėtų monetarinės politikos sprendimų bei geopolitinių grėsmių taip pat išgyveno rekordinio augimo savaitę. Nuo spalio 16 iki spalio 22 dienos šio tauriojo metalo kainos biržoje išaugo >7,5 proc. ir pasiekė net 34,19 $/oz tašką.
Sidabro kainas itin optimistiškai paveikė palankūs Kinijos Centrinio banko palūkanų normų mažinimo sprendimai. Kinija – viena pagrindinių sidabro naudotojų – ne tik jau yra oficialiai priėmusi nuosprendžius mažinti bankų rezervinių lėšų poreikius bei apkarpyti vidaus rinkos bankų palūkanų normas, bet ir toliau rūpinasi monetarinės politikos švelninimu. Pasak TradingEconomics, praėjusį penktadienį Kinijos Centrinis bankas paskelbė apie tolesnio bankų rezervinių lėšų mažinimo tikimybę iki šių metų pabaigos. Toks sprendimas neabejotinai paskatintų pramoninio sidabro naudojimo augimą tokiose strateginės reikšmės srityse, kaip saulės baterijų modulių gamyba.
Paladžio kainos nuo spalio 16 iki spalio 22 dienos biržose išaugo >5 proc. ir pasiekė 1075 $/oz įkainį.
Tauriojo platinos metalo kainos pastarąją savaitę kilo maždaug 2,3 proc. ir pasiekė 1021 $/oz kainos tašką.
Pusbrangio vario metalo įkainiai per praėjusią savaitę bendrai išaugo ~4,9 proc. ir spalio 22 d. pasiekė 9877 $/t kainą.
Nors ilgalaikės vario perspektyvos ir svarba pramonės bei energetikos sektoriams – akivaizdi, pastaruoju metu varis susiduria su kainų korekcijomis ir dėl sudėtingos ekonominės situacijos Kinijoje (ši šalis yra pagrindinė vario naudotoja), ir dėl staigiai atsigaunančio dolerio kurso.
TradingEconomics duomenimis, šį pirmadienį vario bei daugybės kitų būtinųjų biržose prekiaujamų žaliavų įkainiai susidūrė su sunkumais ir laikinais nuosmukiais būtent dėl sustiprėjusio JAV dolerio kurso. Amerikiečiai ir užsienio investuotojai palankiai vertina gerėjančias ekonomines Jungtinių Valstijų vidaus rinkos perspektyvas ir gana optimistiškai sutinka naujausias prognozes, pagal kurias D. Trumpas greičiausiai vėl bus išrinktas JAV prezidentu.
Naujausios metalų kainų ir rinkos apžvalgos – tavo el. pašte!
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.