Spalio 1, 2024
Metalų Biržos nuo 2024-09-25 iki 2024-10-01
Po įspūdingo kainų augimo pirmojoje rugsėjo pusėje, tauriųjų metalų biržos pastarąją savaitę fiksavo nežymias korekcijas ir investuotojų optimizmo atoslūgį. Iš dalies šį rezultatą galima suprasti kaip natūralią dvejonę ir abejonę dėl tolesnės rekordiškai išaugusių rinkos kainų judėjimo krypties. Nors siautėjančios geopolitinės krizės bei ginkluoti konfliktai skatina investuotojus dalį savo portfelio nukreipti į tauriuosius metalus, investicinį optimizmą mažina ir naujausi JAV Federalinės rezervų sistemos atstovų komentarai apie santūresnį ateities palūkanų normų mažinimo planą.
Aukso kainos biržose nuo rugsėjo 25 iki spalio 1 d. smuktelėjo ~0,3 proc.; naujo rudens mėnesio pradžią šis taurusis metalas pasitiko su 2648 $/oz įkainiu.
Daugybę kartų visų laikų kainos rekordus šiemet viršijęs aukso metalas išlieka itin populiariu pasirinkimu ir dėl įvairiose šalyse mažinamų tarpbankinių palūkanų normų, ir dėl siautėjančių geopolitinių krizių. Kai kurios iš jų, pavyzdžiui Izraelio atakos Libane, kurios, pasak BBC, pastaruoju metu peraugo į lokalizuotus antžeminius sausumos pajėgų išpuolius, tampa rimta grėsme tolesnėms eskalacijoms ir plataus masto ginkluotam konfliktui Artimuosiuose Rytuose.
Kita vertus, nors auksas ir yra žinomas kaip pagrindinis pasirinkimas pasaulinių neramumų akivaizdoje, investuotojų entuziazmą šiek tiek atvėsino naujausi ekonominiai komentarai iš JAV. Federalinės rezervų sistemos direktorius J. Powellas neseniai užsiminė, jog 50 bazinių punktų palūkanų normų mažinimas neturėtų būti įvertintas kaip agresyvios palūkanų normų mažinimo atkarpos pradžia ir paminėjo, jog ateityje laukiantys JAV bankinių palūkanų normų mažinimai veikiausiai bus vykdomi kuklesniais – 25 bazinių punktų (0,25 proc.) intervalais.
Pasaulinės sidabro kainos nuo rugsėjo 25 iki spalio 1 d. krito ~1,5 proc. ir pasiekė 31,36 $/oz tarifą. Akivaizdu, jog optimizmu neišsiskiriantys FED direktoriaus komentarai paveikė ir šio tauriojo metalo investuotojus.
Daug pozityviau atrodo naujienos pramoninės sidabro paklausos srityje. Kinija – viena didžiausių šio metalo naudotojų – šiemet jau mažino savo bendrąsias tarbankines palūkanų normas bei rugsėjo pradžioje paskelbė apie atskirą sprendimą palūkanas sumažinti ir daugiau nei 5 trilijonų dolerių vertės būsto paskoloms.
Taip pat rugsėjo 17 d. Kinijos Centrinis bankas paskelbė apie sprendimą artimiausiu metu sumažinti Kinijos bankų privalomąją rezervinių lėšų ribą 50 bazinių punktų (0,5 proc.). Portalo TradingEconomics duomenimis, tokie monetarinės politikos švelninimai padeda didinti sidabro paklausą Kinijos elektrifikacijos industrijoje ir saulės panelių gamybos srityje.
Paladžio kaina praėjusią savaitę fiksavo didesnį, ~4 proc. kainos nuosmukį ir spalio 1 d. pasiekė 997 $/oz įkainio tašką.
Platinos taurusis metalas praėjusią savaitę susidūrė su gerokai švelnesne korekcija: nuo rugsėjo 25 iki spalio 1 d. šio metalo kaina krito >1 proc. ir pasiekė 980 $/oz kainą.
Tuo tarpu pusbrangis vario metalas rugsėjį nenustojo džiuginti investuotojų savo kainos augimu. Nežymias korekcijas praėjusią savaitę biržose fiksavę vario įkainiai nuo rugsėjo 25 iki spalio 1 d. paaugo >7 proc. ir pasiekė 10130 $/t kainos tašką.
Prie vario rinkos kainų augimo šį rudenį neabejotinai prisideda monetarinės politikos švelninimo sprendimai Kinijos rinkoje. Portalo Statista pateikiamais duomenimis, 2023 m. Kinijos rinka buvo atsakinga net už 57 proc. globalių vario sąnaudų. Akivaizdu, jog vartojimą lengvinantys ekonominiai šios rinkos stimulai teigiamai paveiks ir pasaulines vario rinkos kainas.
Naujausios metalų kainų ir rinkos naujienų apžvalgos tavo el. pašte
Prenumeruokite mūsų naujienlaiškį.