Metalų Biržos

Birželio 7, 2023

Ši savaitė jau atrodo geriau nei praėjusios. Beveik visų tauriųjų metalų kainos atsigavo. Pagrindinė to priežastis – kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Bullionvault.com“). Vieniems metalams ši situacija turi ženklią įtaką, kitiems – nelabai. Panašu, kad vasarą metalams turėtų neblogai sektis.
Aukso kaina po truputį atsigauna. Šiuo metu jis kainuoja 1963 $/oz. Geltonasis metalas turi stiprų ryšį su JAV dolerio kurso pokyčiais, tad nenuostabu, kad nukritus jam, aukso kaina atsigavo (šalt. „Brecorder.com“, „Uk.news.yahoo.com“). Šaltinis „Bloomberg.com“ prognozuoja, kad centriniai bankai dar intensyviau didins aukso atsargas. Matydami centrinių bankų veiksmus, investuotojai irgi nesnaus (šalt. „Zacks.com“).

Gegužės 31, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos šiek tiek nukrito, tik vario padidėjo. Šaltinis „Forexlive.com“ teigia, kad pagrindė priežastis, dėl ko sumažėjo daugelio tauriųjų metalų vertės – tai JAV dolerio kurso stiprėjimas. Visgi, kaip matome iš ankstesnių tendencijų, JAV dolerio kursas pastaruoju metu svyruoja, tad jam kritus, tikėtina, tauriųjų metalų vertės kiek atsigaus. Tačiau reikia nepamiršti, kad kiekvienas metalas turi ir savų veiksnių, kurie daro įtaką jo kainai.
Aukso kaina šią savaitę vėl nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1943,44 $/oz. Geltonojo metalo vertės mažėjimui didžiausią įtaką daro JAV dolerio kurso stiprėjimas. Šaltinis „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, kad auksas dar kurį laiką bus panašioje pozicijoje, maždaug 1900-1930 $/oz ribose. Visgi, Kinijoje ir toliau matomas augantis aukso poreikis, ypač tarp Z kartos (šalt. „Brecorder.com“, „Global.chinadaily.com.cn“).

Gegužės 24, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos šiek tiek nukrito, tik platinos laikosi gan stabiliai. Bendrai pažvelgus į pastarųjų savaičių tendencijas, taurieji metalai laikosi neblogai. Ekspertų išvados pasitvirtina, kad šiuo laikotarpiu tauriųjų metalų kainos išliks gan panašiose pozicijose (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, kai kurie metalai nepraranda investuotojų susidomėjimo ne be priežasties – tikimąsi, kad ateityje situacija pagerės ir investicijos atsipirks.
Aukso kaina šią savaitę vėl nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1971,99 $/oz. Ekspertų teigimu, pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę sumažėjo aukso kaina – pakilęs JAV dolerio kursas (šalt. „Cnbc.com“, „Businesslive.co.za“). Tačiau auksas nepraranda savo žibėjimo ir investuotojų susidomėjimo (šalt. „Marketpulse.com“). Pasaulio centriniai bankai ir toliau didina aukso rezervus (šalt. „Thefirstnews.com“). Vien Lenkijoje metalo rezervai padidėjo iki 14,5 tonų (šalt. „Ceicdata.com“).

Gegužės 17, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos vėl nukrito. Galima pastebėti, jog metalų vertės krito beveik visą savaitę. Visgi, šis kainų mažėjimas nėra labai ženklus. Ekspertai mano, kad šiuo nepastoviu laikotarpiu pastovaus kainų augimo tikėtis sunkoka (šalt. „Metalsdaily.com“). Svarbiausia stebėti, kaip toliau kis tauriųjų metalų vertės šiuo laikotarpiu, kai pagrindinės rizikos jau yra kurį laiką nusistovėję.
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 2016,15 $/oz. Ekspertai teigia, kad geltonojo metalo kaina jau įsitvirtino aukštesnėje nei 2000 $/oz riboje, kadangi matomas aiškus metalo poreikis visame pasaulyje (šalt. „Fxstreet.com“, „Bullionvault.com“). Pavyzdžiui, Olandijoje planuojama dar daugiau investuoti į auksą, o Turkija netgi limituos aukso pirkimą šiuo Prezidento rinkimų laikotarpiu (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Nltimes.nl“). Šaltinis „Omny.fm“ teigia, jog šiuo periodu auksas yra patikima investicija.

Gegužės 10, 2023

Ši savaitė atrodo atvirkščiai, lyginant su praeita. Tauriųjų metalų kainos pakilo, tik vario šiek tiek nukrito. Dėl JAV ir kitose valstybėse vykstančios infliacijos metalai vėl atgauna savo stipresnes vertes (šalt. „Businesslive.co.za“). JAV dolerio kursas kol kas nustojo augti (šalt. „Ig.com“). Galima tikėtis, jog per ateinančias savaites tauriųjų metalų kainos padidės.
Aukso kaina šią savaitę paaugo rekordiškai. Šiuo metu jis kainuoja 2022,61 $/oz. Šaltinis
„Businesslive.co.za“ teigia, jog tam daug įtakos turi susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Juvelyrikos sektoriuje auksas tampa vis populiaresniu pasirinkimu (šalt. „News.rthk.hk“). Kinija, matydama aukso vertę, vis dar didina savo rezervus (šalt. „English.news.cn“, „Businesstimes.com.sg“). Ekspertai mano, kad artimiausiu metu aukso vertė gali vėl šoktelti (šalt. „Metalsdaily.com“).

Gegužės 3, 2023

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos šiek tiek sumažėjo, tik vario vertė atsigavo. Žvelgiant į kainų kreives galima pastebėti, jog metalų kainos drastiškiau krito būtent šiandien. Ekspertai teigia, jog investuotojai dabar stebi ekonominę situaciją JAV, tad ir investavimo spartumas kiek apstojo (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Schiffgold.com“). Visgi, jau kitą savaitę bus galima pastebėti, į kurią pusę metalų kainos kryps toliau.
Aukso kaina šią savaitę vėl šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1982,67 $/oz. Šaltinis „Fxleaders.com“ teigia, kad investavimas į geltonąjį metalą kiek apstojo, bet ši situacija yra laikina. Ekspertai mano, jog aukso vertė gali kilti iki 2000 $/oz (šalt. „Bullionvault.com“). Kinijoje sparčiai auga aukso poreikis – siekia prieš pandeminį lygį (šalt. „Thepeninsulaqatar.com“). Indijoje metalo poreikis taip pat auga dėl išaugusių juvelyrikos pardavimų (šalt. „Metalsdaily.com“).

Balandžio 26, 2023

Šią savaitę taurieji metalai atrodo ganėtinai pastoviai, nors nemaža dalis metalų savaitės viduryje buvo dar labiau padidinę savo vertes. JAV dolerio kursas kol kas nestiprėja, tad dalis metalų turi puikią progą stiprinti savo pozicijas (šalt. „Businesstelegraph.co.uk“). Tikėtina, kad kitą savaitę tauriųjų metalų kainos išliks panašiose pozicijose.
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1992,85 $/oz. Ekspertai teigia, kad JAV dolerio kurso kritimas turi įtakos aukso kainos didėjimui – tikėtina, kad metalo vertė gali augti ir iki 2100 $/oz (šalt. „Lombardodier.com“, „Brecorder.com“, „Fxstreet.com“). Kinija ir toliau didina aukso rezervus (šalt. „Brecorder.com“). Kitų šalių centriniai bankai taip pat nesnaudžia – vis dar didina metalo atsargas (šalt. „Telesurenglish.net“).

Balandžio 19, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Šiam kainos pokyčiui įtakos turi JAV dolerio kurso mažėjimas (šalt. „Cnbc.com“). Visgi, svarbu atkreipti dėmesį, kad JAV dolerio kursas dar gali atsitiesti, tad svarbu stebėti rinkos pokyčius. Žvelgiant bendrai, taurieji metalai pastaruoju metu atrodo pastovūs ir kai kuriems žadama dar geresnė ateitis.
Aukso kaina šią savaitę pakilo minimaliai. Šiuo metu jis kainuoja 1994,8 $/oz. Ekspertai iš „Commoditytrademantra.com“ teigia, jog geltonojo metalo vertė turėtų dar didėti. Šaltinis „Fidelity.co.uk“ antrina, jog auksą savo investicijų portfelyje turėti yra labai palanku. Į tai atkreipia dėmesį ne viena valstybė. Pavyzdžiui Kinijoje vis dar auga aukso rezervų kiekis, o gyventojai investuoja į auksinę juvelyriką (šalt. „Finnancialpost.com“, „Gold.org“). Belieka stebėti, kaip sparčiai augs metalo kaina.

Balandžio 12, 2023

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos pakilo. Galima pastebėti, kad beveik visų metalų kainos savaitės viduryje buvo stabilios, tik šiandien kiek sumažėjo. Priešingai elgėsi tik varis – jo kaina šiandien kaip tik atsigavo. Apibendrinant galima teigti, kad metalų kainos laikosi stabiliai. Investuotojai stebi, kaip kis situacija rinkoje, kai bus atnaujinti infliacijos JAV duomenys (šalt. „Businesslive.co.za“). Ekspertai taip pat pastebi, kad JAV doleris šiuo metu taip pat nėra geriausioje pozicijoje (šalt. „Investing.com“).
Aukso kaina šią savaitę pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1991,56 $/oz. Savaitės pradžioje metalas jau viršijo ir 2000 $/oz vertę – panašu, kad jis grįžta į aukštesnes savo vertės pozicijas. Per kovo mėnesį Kinijoje vėl pakilo aukso rezervai (šalt. „China.org.cn“). Turkijoje taip pat nemažėja šio metalo poreikis (šalt. „Kitco.com“). Na, o centriniai bankai taip pat didina savo rezervus – panašu, kad aukso laukia puikus laikotarpis (šalt. „Uk.investing.com“).

Balandžio 5, 2023

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos pastaruoju metu laikosi gan panašiose pozicijose. Daugelis jų per šią savaitę netgi šiek tiek padidino savo vertes. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad JAV dolerio kursas ir toliau smunka – daugelis valstybių nori būti mažiau priklausomos nuo šios valstybės. Neatmetama, kad ši valiuta dar gali kristi. O tai turi įtakos ir metalų kainoms.
Aukso kaina šią savaitę pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 1984,59 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, jog JAV dolerio kritimas turi didelę įtaką aukso vertės didėjimui. Investuotojų susidomėjimas auksu kriziniu laikotarpiu taip pat nemažėja. Indijoje vėl prasideda vedybų sezonas – auksinės juvelyrikos poreikis smarkiai išauga (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“). Panašu, kad geltonasis metalas laikysis ir toliau geroje pozicijoje.