Metalų Biržos

Sausio 12, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos yra gan pastovios, be ryškesnių pokyčių, lyginant su praeita savaite. Tačiau infliacija ir kiti reiškiniai, darantys nemažą įtaką tauriųjų metalų kainoms, niekur nedingsta. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad dabartinis periodas yra „tyla prieš audrą“ ir artimiausiu metu dalies metalų kainos gali kilti. Iki šio mėnesio pabaigos turėtų būti aiškiau, į kurią pusę kryps metalų vertės.
Aukso kaina minimaliai sumažėjo iki 1803,15 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad auksas pasinaudojo proga, kai susilpnėjo JAV dolerio kursas ir pastiprino savo vertės poziciją. Iš esmės geltonasis metalas šiuos metus pradėjo neblogai, jo kaina yra gan pastovi (šalt. „Bullionvault.com“). Ekspertai iš „Incrementum.li“ rekomenduoja jau dabar investuoti į auksą. Ilgalaikėje, pavyzdžiui, 10 metų perspektyvoje, auksui prognozuojamas palankus ir augimo laikotarpis (šalt. „Gjepc.org.“).

Sausio 5, 2022

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos nukrito, tik vario šiek tiek pakilo. Visgi, galima pastebėti, kad kainų sumažėjimai nėra dideli. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, jog pagrindiniai veiksniai, darantys įtaką tauriųjų metalų vertėms yra aukšta JAV dolerio vertė ir auganti infliacija. Šie veiksniai dar kurį laiką tikrai niekur nedings, tad metalų kainos neturėtu kisti artimiausiu laikotarpiu (šalt. „Fxempire.com“).
Aukso kaina nukrito iki 1804,35 $/oz. Ekspertai mano, kad šie naujieji metai geltonajam metalui bus sėkmingi (šalt. „Assets.bbhub.io“). Anot šaltinio „Bullionvault.com“, šiuo nepastoviu periodu metalo vertė išsilaiko tikrai gerai. Galima teigti, jog auksas tikrai nepraras populiarumo ir šiais metais su tikimybe, kad jo kaina taip pat padidės. Vien Indija praeitais metais išleido rekordinę sumą aukso importui – net 55,7 mlrd. JAV dolerių (šalt. „Econmictimes.indiatimes.com“).

Gruodžio 29, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo – kai kurių visai nemažai. Tai gan netikėtas posūkis, galbūt žadantis pozityvią kitų metų pradžią. Natūralu, kad baigiantis metams ekspertai dalijasi tauriųjų metalų prognozėmis kitiems metams. Ir panašu, kad 2022-ieji neturėtų būti labai prasti (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, šaltinis „Livewiremarkets.com“ teigia, kad infliacija kitais metais niekur nedings, kaip ir koronavirusas ir naujosios jo atmainos, tad kainų svyravimų įvairiuose sektoriuose tikrai bus.
Aukso kaina pakilo iki 1812,35 $/oz. Nors per praėjusį mėnesį aukso importas į Kiniją mažėjo, geltonasis metalas po truputį atsitiesia (šalt. „Channelnewasia.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad auksas dabar yra ganėtinai stiprioje pozicijoje ir jo kaina neturėtų kristi. Aukso vertės didėjimui įtakos taip pat turi ir infliacija (šalt. „Cityam.com“). Sausis turėtų būti geras mėnuo šiam metalui, kadangi įprastai investuotojai naujųjų metų pradžioje intensyviau investuoja į auksą (šalt. „Bullionvault.com“).

Gruodžio 22, 2021

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos šią savaitę išliko gan panašios. Greičiausiai taip bus iki Naujųjų metų, kadangi situacija rinkose kol kas nesikeičia. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad infliacija ir toliau auga. Koronaviruso atmaina Omikron taip pat plinta, kartu daugėja ir ribojimų visame pasaulyje, o tai turi tiesioginę įtaką visiems sektoriams. Po Naujųjų metų bus aiškiau, į kurią pusę kryps metalų kainos.
Aukso kaina pakilo iki 1791,78 $/oz. Geltonojo metalo padėtis kol kas neaiški. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad JAV dolerio kursas atsigauna, o aukso vertė, panašu, stringa vienoje pozicijoje. Ekspertai mano, jog metalo kaina neatrodo stipri ir pastovi – ji su laiku gali mažėti (šalt. „Dailyfx.com“).

Gruodžio 15, 2021

Ši savaitė labai panaši į praėjusią – tauriųjų metalų kainos išliko gan panašiose pozicijose, tik paladžio nukrito ženkliau. Šaltinis „Edition.cnn.com“ teigia, kad infliacija kyla rekordiniu greičiu. Šis reiškinys yra susijęs ir su koronavirusu, kuris, panašu, gyvuos dar ne vienerius metus. Galima tikėtis, kad iki metų galo metalų kainos išliks gan pastovios, be ryškesnių pokyčių.
Aukso kaina pakilo iki 1786,36 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad greitu metu aukso vertė potencialiai turėtų kilti iki 1800 $/oz, tačiau vidutinė metalo kaina kitais metais kris – sieks 1630 $/oz. Jei prognozė išsipildys, verta pagalvoti, ar investuoti į auksą dabar yra naudinga.

Gruodžio 8, 2021

Šį laikotarpį galima apibūdinti kaip nežinomybės tarpsniu. Tai matosi visos rinkose, taip pat ir tauriųjų metalų. Šią savaitę metalų kainos išliko gan pastovios, be ženklaus kritimo ar augimo. Šaltinis „Lbma.org.uk“ teigia, kad šiuo laikotarpiu metalų kainos greičiausiai augs lėčiau, tačiau galima tikėtis ir kai kurių stabilaus kritimo. Nevertėtų nustebti, kad prasidės kai kurių metalų deficitas, o tai natūraliai padidins jų vertę. Per šį mėnesį ryškesnių pokyčių neturėtų būti, bet galima tikėtis, kad kiti metai bus įdomūs.
Aukso kaina sumažėjo iki 1781,78 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad per pastarąjį mėnesį didžiausią įtaką aukso vertei turėjo infliacija ir geras JAV dolerio kursas. Visgi, kas bus toliau – kiek miglota. Šaltinis „Livemint.com“ teigia, kad auksui trūksta paramos iš investuotojų. Manoma, kad geltonasis metalas turėtų kainuoti apie 1792 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Sprott.com“ teigia, kad aukso vertė jau turėtų stabilizuotis.

Gruodžio 1, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Kai kurių – netgi ženkliai. Tam nemažai turėjo įtakos naujoji koronaviruso versija Omikron (šalt. „Mks.ch“). Dėl greitos viruso mutacijos neaišku, ar jis plis dar greičiau, ar rinkos, gamyklos, kasyklos ir kiti svarbūs objektai turės vėl užsidaryti. Infliacija taip pat gan sparčiai auga (šalt. „Metalsdaily.com“). Per paskutinį šių metų mėnesį tauriųjų metalų kainos gali dar kristi.
Aukso kaina sumažėjo iki 1787,23 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė krito dėl investuotojų baimių po naujosios koronaviruso atmainos paskelbimo. Visgi, anot šaltinio „Finance.yahoo.com“, kelių savaičių bėgyje situacija, tikėtina, stabilizuosis. Ypatingai tada, kai bus daugiau informacijos apie atmainą. Prognozuojama, kad aukso vertė turėtų atsigauti iki 1877 $/oz (šalt. „Metalsdaily.com“).

Lapkričio 24, 2021

This week is the complete opposite from the last, with prices for all precious metals, except copper, falling down. It is difficult to expect some stability during this period, as inflation, coronavirus and raw material shortages go hand in hand. Looking at the price graphs of gold, silver, palladium and platinum, one trend can be seen – the values were high at the beginning of the week, but began to fall a few days later. Whether prices will remain stable next week or continue to fall – remains to be seen.
The price of gold fell to $ 1,808.34 an ounce. Agabullion.com predicts that demand for gold may decline over the next two years. Still, the yellow metal is gaining popularity in the jewellery sector: in India, its position has strengthened over the past month (source: Gold.org). Meanwhile, sales of gold jewellery in the United States grew at a record rate this year (source: Rt.com). Experts from Abrdn.com recommend investing in gold because its era is far from over.
 

Lapkričio 24, 2021

Ši savaitė yra visiškai priešinga praėjusiai – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos nukrito. Kažkokio pastovumo šiuo laikotarpiu tikėtis sunku, kai infliacija, koronavirusas ir žaliavų deficitas žengia koja kojon. Pažvelgus į aukso, sidabro, paladžio ir platinos kainų kreives, galima pastebėti vieną tendenciją – savaitės pradžioje vertės buvo aukštos, bet po kelių dienų pradėjo kristi. Ar kitą savaitę kainos išliks pastovios, ar toliau mažės – belieka tik stebėti.
Aukso kaina sumažėjo iki 1808,34 $/oz. Šaltinis „Agabullion.com“ prognozuoja, kad per ateinančius dvejus metus aukso poreikis gali mažėti. Visgi, geltonasis metalas populiarėja juvelyrikos sektoriuje: Indijoje per pastarąjį mėnesį jo pozicija sustiprėjo (šalt. „Gold.org“). Tuo tarpu JAV auksinės juvelyrikos pardavimai per šiuos metus rekordiškai paaugo (šalt. „Rt.com“). Ekspertai iš „Abrdn.com“ rekomenduoja investuoti į auksą, nes jo era dar tikrai nesibaigė.

Lapkričio 17, 2021

Šią savaitę beveik visų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Ir išties daugelio metalų kainų augimas buvo nemažas, lyginant su pastarosiomis savaitėmis, kai vertės laikėsi gan panašiose pozicijose. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad dėl dabar plintančios infliacijos gali kilti kai kurių metalų kainos. Verta paminėti, kad po infliacijos krizės terminu slypi ir koronavirusas, naftos kainos augimas, automobilių lustų trūkumas ir taip toliau. Nelengva prognozuoti, kas vyks kitais metais, bet iki šių metų galo metalų kainos turėtų atrodyti neblogai.
Aukso kaina paaugo iki 1862,55 $/oz. Ekspertai teigia, kad aukso kaina auga dėl didėjančios infliacijos grėsmės (šalt. „Dfw.cbslocal.com“). Ta pati priežastis turi įtakos ir JAV dolerio kurso didėjimui. Anot šaltinio „Reuters.com“, šventiniu periodu geltonojo metalo vertė turėtų augti. Prognozuojama, kad pirmiausia metalo kaina augs iki 1922 $/oz, o po to viršys ir 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).