Metalų Biržos

Gegužės 25, 2022

Tauriųjų metalų kainos pastarosiomis savaitėmis išlieka gan panašiose pozicijose. Ryškesnius pokyčius patiria paladis – jo kaina krenta, ir varis, kurio kaina atvirkščiai – atsigauna. Didesnių metalų kainų nuokrypių į vieną ar kitą pusę kurį laiką dar neturėtų būti, nes infliacija, karas Ukrainoje bei kiti svarbūs padariniai niekur nedingsta (šalt. „Metalsdaily.com“).
Auksas šiuo metu kainuoja 1853,95 $/oz. Šaltinis „Brecorder.com“ teigia, kad geltonojo metalo kaina laikosi gan neblogai, nes JAV dolerio kurso augimas kiek sulėtėjo. Ekspertai tikina, kad pastaruoju metu investuotojų dėmesys auksui stipriai padidėjęs (šalt. „Investing.com“). Prognozės metalo kainai – įvairios. Vieni teigia, kad metalo vertė kurį laiką dar strigs 1850 $/oz riboje (šalt. „Fxstreet.com“). Kiti mano, kad metalo kaina kris žemiau 1837 $/oz (šalt. „Brecorder.com“). Kaip bus iš tiesų – pamatysime kelių savaičių bėgyje.
 
Sidabro kaina išlieka pastovi – šiuo metu metalas kainuoja 21,76 $/oz. Šią savaitę metalo kaina buvo pasiekusi beveik 22 $/oz vertę – šaltinis „Fxempire.com“ mano, kad pagrindinės to priežastys yra infliacija ir stagnavusi ekonomika. Ekspertai teigia, kad baltojo metalo kaina kurį laiką turėtų būti 22 $/oz riboje (šalt. „Fxempire.com“, „Fxstreet.com“). Netolimoje ateityje sidabro poreikis išaugs, nes Kinija planuoja didinti gamybos pajėgumus atsinaujinančios energijos sektoriuje, kur šio metalo reikia tikrai nemažai (šalt. „Financialpost.com“).  
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu metalas kainuoja 1998 $/oz. Tuo tarpu platinos kaina laikosi pastoviai – metalas kainuoja 959,69 $/oz. Platinos ir ypatingai paladžio vertės atrodo neigiamai, tačiau ekspertai mato galimybę investuotojams ateityje uždirbti iš šių metalų (šalt. „Etfdb.com“). Visgi, jei JAV dolerio kursas ir toliau išliks panašioje ar silpnesnėje pozicijoje, metalų kainos gali atsigauti (šalt. „Capital.com“). Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad netolimoje ateityje paladžio kaina išliks panašioje pozicijoje, o platinos dar gali kilti.
Šaltinis „Carscoops.com“ teigia, kad Europoje automobilių pardavimai krito 20 %.
 


 
Vario kaina atsigauna – šiuo metu jis kainuoja 9494,87 $/t. Kinijoje palengvėjo koronaviruso „politika“, tad gamybos pajėgumai šalyje grįžta į savas vėžias (šalt. „Mining.com“). Natūralu, kad ir žaliavų poreikis taip pat auga.