Metalų Biržos

Gruodžio 8, 2021

Šį laikotarpį galima apibūdinti kaip nežinomybės tarpsniu. Tai matosi visos rinkose, taip pat ir tauriųjų metalų. Šią savaitę metalų kainos išliko gan pastovios, be ženklaus kritimo ar augimo. Šaltinis „Lbma.org.uk“ teigia, kad šiuo laikotarpiu metalų kainos greičiausiai augs lėčiau, tačiau galima tikėtis ir kai kurių stabilaus kritimo. Nevertėtų nustebti, kad prasidės kai kurių metalų deficitas, o tai natūraliai padidins jų vertę. Per šį mėnesį ryškesnių pokyčių neturėtų būti, bet galima tikėtis, kad kiti metai bus įdomūs.
Aukso kaina sumažėjo iki 1781,78 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad per pastarąjį mėnesį didžiausią įtaką aukso vertei turėjo infliacija ir geras JAV dolerio kursas. Visgi, kas bus toliau – kiek miglota. Šaltinis „Livemint.com“ teigia, kad auksui trūksta paramos iš investuotojų. Manoma, kad geltonasis metalas turėtų kainuoti apie 1792 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Sprott.com“ teigia, kad aukso vertė jau turėtų stabilizuotis.
 
Sidabro kaina krito iki 22,41 $/oz. Šaltinis „In.investing.com“ teigia, kad investuotojai nesitikėjo, jog baltojo metalo kaina mažės ir toliau – jie deda daug vilčių į šį metalą. Visgi, šaltinis „Economies.com“ mano, kad sidabro vertė kaip tik turėtų atsigauti ir kainuoti iki 22,8 $/oz. Ekspertai iš „Economictimes.indiatimes.com“ rekomenduoja pradėti investuoti į sidabrą jau dabar, kadangi jo kaina yra prieinama ir tai yra saugi investicija.
 
Paladžio kaina paaugo iki 1868 $/oz. Galima pastebėti, kad šio metalo kaina gan stipriai svyruoja kiekvieną savaitę – kartais ženkliai auga, o kartais atvirkščiai – krenta. Nevertėtų nustebti, jei ir per ateinančius metus ši situacija kartosis, kadangi puslaidininkių lustų krizė nedings dar kurį laiką (šalt. „Heraeus.com“). Svarbu paminėti, kad automobilių gamintojai nuo sausio mėnesio planuoja didinti automobilių kainas – infliacija ryškiai pasireiškia visuose sektoriuose (šalt. „Business-standard.com“).
Platinos kaina sumažėjo. Šiuo metu metalas kainuoja 947 $/oz. Ir nors metalo vertė jau kurį laiką neauga, ekspertai tiki, kad didėjantis šio metalo poreikis padidins ir jo kainą (šalt. „Thearmchairtrader.com“, „Sharpspixley.com“).
 


 
Vario kaina paaugo iki 9574,01 $/t. Ne naujiena, kad vario vertė didėja, kai importas į Kiniją auga (šalt. „Mining.com“). Ar kitais metais vario kaina bus tokia pat didelė? Greičiausiai ne, nes vario deficito neturėtų būti, kadangi kasyklos didina savo pajėgumus (šalt. „Metalsdaily.com“).