Metalų Biržos

Spalio 13, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų vertės išliko neblogose pozicijose: paladžio, vario ir platinos vertės padidėjo, o aukso ir sidabro nukrito labai nežymiai. Apžvalgininkai teigia, kad šiuo metu jau įsigali stagfliacija – padėtis rinkose, kai vienu metu yra aukšta infliacija, didelis nedarbas ir ekonomikos stagnacija (šalt. „Fxempire.com“, „Gold.org“). Ar labai kis tauriųjų metalų kainos esant šiai situacijai – verta stebėti. Galimas variantas, kad metalų vertės išliks gan pastovios.
Aukso kaina nukrito iki 1753,33 $/oz. Prognozės metalui ir toliau išlieka dvejopos. Pavyzdžiui, Lenkijos Centrinis bankas 2022 m. planuoja savo aukso rezervus padidinti 100 tonų (šalt. „News.bitcoin.com“). Indijoje aukso bumas irgi niekur nedingsta – čia jo poreikis auga, metalas laikomas labai vertingu (šalt. „Cfi.co“). Visgi, kol stagfliacija plečiasi, kai kurie ekspertai mano, kad aukso kaina gali mažėti (šalt. „Abnamro.com“, „Brecorder.com“).
 
Sidabro vertė nukrito labai nežymiai, iki 22,57 $/oz. Kol kas sidabro kaina yra strigusi žemiau 23 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad trečiame šių metų ketvirtyje kiek krito sidabro gavyba kasyklose. Anot ekspertų iš „Fxempire.com“, sidabras dar ieško savo krypties – kol kas dar sunkoka spręsti, kur kryps jo kaina; greičiausiai ji išliks kurį laiką panašioje pozicijoje.
 
Paladžio kaina padidėjo iki 2122,09 $/oz. Platinos irgi paaugo iki 1013 $/oz. Kol kas platinos poreikis yra gerokai sumažėjęs dėl lustų krizės, tačiau šaltinis „Miningweekly.com“ prognozuoja, kad 2023 m. paladžio poreikis atsigaus, kaip ir jo kaina. Platinos kaina kyla, nes auga metalo poreikis ir baiminamasi, kad bus jaučiamas didesnis metalo deficitas (šalt. „Capital.com“, „Simplywall.st“).
Naujienos iš automobilių rinkos: dėl lustų trūkumo krenta naujų automobilių pardavimai. Kinijoje naujų automobilių pardavimai per rugsėjį krito 20 % (šalt. „Thestar.com“). Anot šaltinio „Wtvbam.com“, Japonijos automobilių gamintojų pardavimai taip pat sumažėjo.
 


 
Vario kaina paaugo iki 9530,14 $/t. Pasaulinė vario kasyklų gavyba padidės net 7,8 % per šiuos metus – vyksta nemažai kasyklų plėtros projektų (šalt. „Mining.com“). Kasyklos sparčiai plečiamos, nes metalo poreikis per visus metus nesumažėjo, išliko stiprioje pozicijoje.