Metalų Biržos

Gegužės 5, 2021

Taurieji metalai ir šią savaitę didina savo vertes, tik paladžio kaina kiek sumažėjo. Pastarosiomis savaitėmis metalų kainos gali dar didėti, tačiau kaip bus ilgalaikėje perspektyvoje – sunkoka prognozuoti. Vieniems metalams dėl augančio jų poreikio žadama šviesi ateitis, o kitiems – kol kas miglota. Anot šaltinio „Metalsdaily.com“, aiškesnė situacija matyti bus vasaros pabaigoje – tada bus galima tiksliau prognozuoti, kokiais skaičiais užsibaigs šie metai.
Aukso kaina pakilo iki 1792,51 $/oz. Kinijoje aukso poreikis per pirmą šių metų ketvirtį išaugo net 93,9 %, lyginant su praeitų metų tokiu pat laikotarpiu (šalt. „Forexlive.com“). Tačiau metalo poreikio augimas dar neužtikrina, kad jo kaina ir toliau kils. Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad geltonasis metalas turėtų išlikti panašioje savo vertės pozicijoje; daug kas priklausys ir nuo JAV dolerio kurso. Šaltinis „Finbold.com“ prognozuoja, kad šiais metais vidutinė aukso kaina bus 1700 $/oz, o 2022 metais – 1600 $/oz.
 
Sidabro kaina paaugo iki 26,9 $/oz. Šaltinis „Etftrends.com“ teigia, kad sidabrui sekasi geriau nei auksui – jo kaina kyla greičiau ir ateityje taip pat turėtų nemažėti. Per balandžio mėnesį stipriai išaugo metalo poreikis, tad natūralu, kad ir jo kaina kyla (šalt. „Nasdaq.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro kaina turėtų pakilti virš 30 $/oz.
 
Paladžio kaina nenustoja augti – dabar jis kainuoja 2988,43 $/oz. Platinos kaina sumažėjo iki 1239 $/oz. Paladžio situacija nesikeičia – metalo poreikis auga, tą patį daro ir jo vertė. Nevertėtų nustebti, kad greitu metu paladis kainuos virš 3000 $/oz (šalt. „Reuters.com“). Tai bus rekordinė metalo kaina.
Platinos kaina nuolatos svyruoja. Ir nors vertė šią savaitę krito, lyginant su ankstesniu laikotarpiu, ji yra vis dar stiprioje pozicijoje. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad platinos poreikis vien Kinijoje augs 30 % per ateinančius metus, tad šio metalo kaina ateityje taip pat turėtų augti.
 


 
Vario kaina auga ir toliau – šiuo metu jis kainuoja 9974,59 $/t. Kitą savaitę vario kaina gali viršyti 10000 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad jei situacija šiais metais negerės ir metalo trūks toliau, jo vertė gali didėti iki 13000 $/t.