Metalų Biržos

Balandžio 22, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų kainos pakilo. Tai gan retas reiškinys pastaruoju laikotarpiu. Tam nemažai įtakos turėjo JAV dolerio kurso kritimas (šalt. „Reuters.com“). Visgi, ekspertų kalbos apie infliaciją nerimsta – šis reiškinys nepaliaujamai artėja, o kai kurių šaltinių teigimu, jau yra pasiekęs kai kurias valstybes (šalt. „Forbes.com“). Verta jau dabar apsvarstyti savo investavimo pasirinkimus, kol infliacija dar neįsibėgėjo.
Aukso kaina padidėjo iki 1771,60 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad būtent JAV dolerio kurso kritimas turėjo daugiausiai įtakos geltonojo metalo kainos kilimui – pasaulio centriniai bankai sparčiai didina metalo atsargas. Kinija taip pat nesnaudžia ir yra jau pasiruošusi dideliems aukso importo kiekiams (šalt. „Fxstreet.com“). Indijoje auga auksinės juvelyrikos poreikis, kadangi artėja jų tradicinių vestuvių sezonas (šalt. „Business-standard.com“). Šaltinis „Uk.investing.com“ teigia, kad aukso kaina greitu metu potencialiai gali augti iki 1800 $/oz.
 
Sidabro kaina paaugo iki 25,84 $/oz. Anot šaltinio „Cyprus-mail.com“, sidabras greitu metu gali tapti labiau norima investicija nei auksas, kadangi sidabro poreikis jau yra suplanuotas aštuoneriems metams į priekį, o tai reiškia, kad kasmet jo poreikis nuolatos augs. Įvairios gamybos sektoriai, juvelyrika, technologijos, farmacija – sidabro poreikis apima labai daug sričių (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro kaina artimiausiu metu gali kilti iki 26 $/oz.
 
Paladžio kaina stipriai paaugo ir per šią savaitę – dabar jis kainuoja 2829 $/oz. Platinos kaina taip pat paaugo iki 1214,67 $/oz. Šaltinis „Stockhead.com.au“ teigia, kad paladžio kaina jau beveik siekia rekordinę vertę. Šis metalas yra užburtame rate – jo poreikis nuolatos auga, o trūkumas niekur nedingsta, tad tai yra ideali formulė bet kokio metalo kainos didėjimui (šalt. „Ca.finance.yahoo.com“). Platinos kaina kol kas turėtų išlikti panašioje pozicijoje be didesnių svyravimų (šalt. „Metalsdaily.com“).
Šaltinis „Think.ing.com“ teigia, kad po metus trūkusios pandemijos automobilių pardavimai Europoje lėtai, bet atsigauna. Kinijoje automobilių pardavimai atsigauna daug greičiau ir stipriau, lyginant su Europa (šalt. „Automobilsport.com“, „Reuters.com“).
 


 
Šią savaitę vario kaina šoktelėjo net iki 9342,09 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad tai didžiausia vario kaina per pastaruosius devynerius metus. Situacija panaši kaip ir paladžio – poreikis auga, metalo trūksta, o finale jo kaina kyla. To galima tikėtis ir toliau.