Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Kovo 27, 2024

Šią savaitę iš esmės galima pastebėti bendrą tendenciją – didžiosios dalies tauriųjų metalų kainos minimaliai nukrito, tik aukso šiek tiek padidėjo. Visgi, pokyčiai yra nežymūs, tad ir prognozės tauriųjų metalų ateičiai nekinta. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad stringa ir JAV dolerio kurso pokyčiai, o tai gali padėti kai kurių metalų vertėms augti. Taigi, ir nors šią savaitę ryškesnių pokyčių nematyti, galima teigti, kad didžioji dalis ateities prognozių metalams yra realistiškos.
Aukso kaina šiek tiek padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 2172,93 $/oz. Šaltinis „Privatebank.jpmorgan.com“ teigia, kad šis ketvirtis, o gal net visi šie metai, auksui yra labai palankūs. Tai įrodo ir faktai, kad didžiosios šalys, kaip Kinija, perka vis daugiau aukso; Rusija tuo tarpu ieško savų būdų, kaip išgauti daugiau šio metalo (šalt. „Tavexbullion.co.uk“). Bet pastebima ir kita tendencija – Centrinė ir Rytų Europa 42 % mažiau investavo į auksą, lyginant su praeitais metais – tikėtina, kad šių valstybių investicinis fokusas yra kitose srityse (šalt. „Wbj.pl“).
 
Sidabro kaina nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 24,69 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė iš tiesų yra stabili. Bet teigiamų prognozių jam netrūksta. Ekspertai mano, kad šiam metalui, kaip ir auksui, šie metai bus geri, tad investuoti verta jau dabar (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Hedgeweek.com“ pažymi, kad jei lėtės aukso augimas, sidabro turėtų greitėti.
 
Paladžio kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1010,94 $/oz. Platinos vertė sumažėjo – šiuo metu ji kainuoja 906,13 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad Europoje automobilių gamyba vėl įgauna pagreitį, tačiau tai neturės tiesioginės įtakos paladžio kainos didėjimui. Ekspertai priduria, kad paladis nebėra kritinis metalas, tad jo poreikis, panašu, neaugs (šalt. „Kitco.com“).
Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos kaina dar atrodo teigiamai. Tačiau panašu, kad rudenį Pietų Afrikos kasyklose sumažės metalo gavybos darbai, tad sudėtinga prognozuoti, kur toliau kryps metalo vertė (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Šią savaitę vario kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8815,84 $/t. Prognozės šiam metalui nesikeičia – plečiamos kasyklos, nes vario poreikis auga (šalt. „Mining.com“). O šie minimalūs kainų svyravimai neturi reikšmingos įtakos metalo ateičiai, kuri šiais metais bus šviesi.