Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Vasario 20, 2024

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra kiek ramesnė. Daugelio tauriųjų metalų kainos pakilo, o kai kurių išliko tiesiog pastoviose pozicijose. Žvelgiant bendrai, laikotarpis rinkoje yra kol kas aprimęs, tačiau infliacija dar gali pakišti koją daliai metalų. Tikėtina, kad pavasaris prasidės su paaugusiomis metalų vertėmis (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina išliko pastovi. Šiuo metu jis kainuoja 2016,35 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad infliacija kiek stabdo aukso vertės augimą. Tačiau panašu, kad tokia situacija yra laikina. Sausio mėnesį Kinijoje aukso poreikis buvo rekordinis (šalt. „Moneymetals.com“). Indijoje šio metalo poreikis pakilęs jau pastaruosius 4 mėn., ypatingai prieš jų vestuvių sezoną (šalt. „Brecorder.com“). Šaltinis „Smallcaps.com.au“ prognozuoja ryškų kainų augimą tiek auksui, tiek sidabrui. Manoma, kad aukso vertė artimiausiu laiku pakils iki 2065 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina vos pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 22,97 $/oz. Sidabras tapo pastebėtas investuotojų. Augant susidomėjimui šiuo metalu, auga ir jo kaina (šalt. „In.investing.com“). Ilgalaikės prognozės šiam metalui taip pat yra pozityvios – manoma, kad jo poreikis nemažės, ypač tam tikruose sektoriuose, kaip saulės elektrinių gamyba. Šaltinis „Heraeus.com“ pažymi, kad ryškėja nauja sritis, kur augs sidabro poreikis – tai mobiliųjų telefonų gamybos sektorius.
 
Paladžio kaina pakilo – šiuo metu jis kainuoja 954,53 $/oz. Platinos taip pat paaugo – šiuo metu ji kainuoja 902,88 $/oz. Šaltinis „Codelist.biz“ teigia, kad paladis dabar yra kryžkelėje. Automobilių gamybos sektoriuje jis praranda savo poreikį. Tačiau chemijos ir medicinos sektoriuose šis metalas yra reikalingas; augant inovacijoms gal kažkiek ir padidės metalo poreikis, tačiau neženkliai. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos vertė pagaliau parodė teigiamą augimą. Visgi, dar kol kas sunku prognozuoti, kur toliau kryps metalo kaina, nes jau kurį laiką ji yra išties nepastovi (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 8395,86 $/t. Turbūt pastoviausias metalas jau ne vienerius metus yra varis. Peru vėl plečia kasyklas, o ekspertai teigia, kad variui ir toliau gerai seksis, neskaitant smulkių svyravimų (šalt. „Mining.com“).