Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Vasario 13, 2024

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos kiek nukrito, tik sidabro minimaliai pakilo. Visgi, kainų mažėjimas nėra didelis – iš tokio pokyčio daryti ilgalaikių išvadų nėra verta. Šaltinis „Thehindubusinessline.com“ teigia, kad metalų kainų pokyčiams įtakos turi ir JAV dolerio kurso kritimas, ir skirtingas centrinių bankų poreikis metalams (pvz. auksui jis didesnis). Žinoma, nereikia pamiršti geopolitinių įvykių bei infliacijos.
Aukso kaina kiek krito. Šiuo metu jis kainuoja 2019,15 $/oz. Šaltinis „Forexlive.com“ teigia, kad šiomis savaitėmis kiek nukrito aukso pirkimas Kinijoje dėl šiuo metu vykstančių kasmetinių švenčių. Visgi, tai yra laikinas reiškinys, nes ekspertai mano, kad šiais metais aukso vertė dar augs (šalt. „Zerohedge.com“). Šaltinis „Nasdaq.com“ prognozuoja, kad aukso poreikis šiais metais gali būti netgi rekordinis, tad verta stebėti, kaip šiais mėnesiais kis metalo kaina.
 
Sidabro kaina šiek tiek pakilo. Šiuo metu jis kainuoja 22,7 $/oz. Tie, kas neįperka aukso, perka sidabrą kaip investiciją (šalt. „Mining.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad kai sidabro kaina yra žemiau 23 $/oz, ji pritraukia dar daugiau investuotojų. Visgi, prognozės šiam metalui yra šviesios. Šaltinis „Coinworld.com“ prognozuoja, kad sidabro poreikis šiais metais augs visame pasaulyje. Ekspertai mano, kad šiais metais metalo vertė padidės net iki 30 $/oz (šalt. „Investinghaven.com“).
 
Paladžio kaina sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 899,01 $/oz. Platinos taip pat krito – šiuo metu ji kainuoja 892,25 $/oz. Šią savaitę paladžio kaina pirmą kartą nuo 2018 m. buvo mažesnė nei platinos (šalt. „Nasdaq.com“). Šaltinis „Forbes.com“ teigia, kad būtent besikeičiantis automobilių sektorius turi didelės įtakos paladžio poreikio ir vertės mažėjimui. Tad ir prošvaisčių šiam metalui dar nematyti. Šiuo etapu ekspertai dar susilaiko nuo skambesnių prognozių platinai, tad belieka stebėti, kaip toliau kis šių metalų padėtis (šalt. „Heraeus.com“).
 

 
Vario kaina nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8270,2 $/t. Tikėtina, kad Kinijoje vykstančios šventės ir atostogos turi įtakos vario poreikio sumažėjimui, tačiau tai laikinas reiškinys. Prognozuojama, kad šiais metais vario poreikis dar augs, tad greitu laiku galima tikėtis gerų rezultatų (šalt. „Mining.com“).