Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Sausio 16, 2024

Įpusėjus pirmam šių metų mėnesiui jau galima pastebėti, kurie metalai laikosi gan pastoviai, o kuriems sekasi sunkiau. Vieniems metalams geopolitiniai iššūkiai turi mažiau įtakos negu kitiems. Natūralu, kad šiuo laikotarpiu investuotojai labai atsargiai renkasi į ką investuoti – dažniausiai išlošia laiko patikrintos investicijos. Šiuo metu JAV dolerio kursui sekasi sunkiau, artėja JAV prezidento rinkimai, tad verta stebėti, kaip tai pakeis (ar pakeis) tauriųjų metalų kainas (šalt. „Dailyfx.com“).
Aukso kaina laikosi gan pastoviai. Šiuo metu jis kainuoja 2054,22 $/oz. Auksas yra tas metalas, kuriuo investuotojai pasitiki jau daugelį metų – per sudėtingiausius laikotarpius jis ne tik išlaikė, bet ir augino savo vertę. Šaltinis „Jewellermagazine.com“ teigia, kad auksinės juvelyrikos poreikis yra stipriai išaugęs. Visgi, ekspertai mato, kad nuo kitos savaitės aukso kaina gali kristi iki 1875 $/oz (šalt. „Au.investing.com“). Šaltinis „Mkspamp.com“ prognozuoja, kad šiais metais metalo kaina svyruos tarp 1900-2200 $/oz.
 
Sidabro kaina išsilaikė panašioje pozicijoje. Šiuo metu jis kainuoja 23,18 $/oz. Šaltinis „Nxtmine.com“ teigia, kad iki 2026 m. Meksikoje gali baigtis sidabro atsargos, tad po to bus jaučiamas metalo trūkumas, jei neatsiras naujų kasyklų. Ekspertai mano, kad sidabras vis dar yra patraukli ir nebrangi investicija – rekomenduoja investuoti ir šiemet (šalt. „Bignewsnetwork.com“). Šiais metais sidabro kainos vidurkis bus 25 $/oz, o metalo kaina gali svyruoti tarp 21,5 $/oz – 30 $/oz (šalt. „Mkspamp.com“).
 
Paladžio vertė ir toliau mažėja – šiuo metu jis kainuoja 980,21 $/oz. Platinos taip pat krito – šiuo metu ji kainuoja 917,1 $/oz. Augant aplinkai draugiškų transporto priemonių poreikiui, paladžio poreikis mažėja (šalt. „Heraeus.com“). Ekspertai prognozuoja, kad šiais metais paladžio kainos vidurkis sieks 1000 $/oz, o kaina gali svyruoti 800 $/oz – 1350 $/oz (šalt. „Mkspamp.com“). Platinos poreikis juvelyrikos sektoriuje prognozuojama, kad augs (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Mkspamp.com“ teigia, kad vidutinė paladžio kaina šiais metais bus 1050 $/oz, o vertė gali svyruoti 800-1200 $/oz.
 


 
Vario kaina nukrito – šiuo metu jis kainuoja 8286,74 $/t. Visgi, metalo ateitis yra šviesi. Prognozuojama, kad per ateinančius metus jo gavyba augs 5,8 %, o poreikis 3,2 % (šalt. „Mining.com“).