Metalų Biržos

Gegužės 17, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos vėl nukrito. Galima pastebėti, jog metalų vertės krito beveik visą savaitę. Visgi, šis kainų mažėjimas nėra labai ženklus. Ekspertai mano, kad šiuo nepastoviu laikotarpiu pastovaus kainų augimo tikėtis sunkoka (šalt. „Metalsdaily.com“). Svarbiausia stebėti, kaip toliau kis tauriųjų metalų vertės šiuo laikotarpiu, kai pagrindinės rizikos jau yra kurį laiką nusistovėję.
Aukso kaina šią savaitę šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 2016,15 $/oz. Ekspertai teigia, kad geltonojo metalo kaina jau įsitvirtino aukštesnėje nei 2000 $/oz riboje, kadangi matomas aiškus metalo poreikis visame pasaulyje (šalt. „Fxstreet.com“, „Bullionvault.com“). Pavyzdžiui, Olandijoje planuojama dar daugiau investuoti į auksą, o Turkija netgi limituos aukso pirkimą šiuo Prezidento rinkimų laikotarpiu (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Nltimes.nl“). Šaltinis „Omny.fm“ teigia, jog šiuo periodu auksas yra patikima investicija.
 
Sidabro kaina šią savaitę nukrito iki 24,1 $/oz. Šaltinis „Investingcube.com“ teigia, kad sidabrui ši savaitė buvo prasčiausia metuose. Metalo vertė dabar atrodo pažeidžiama, tad ekspertai stebi, kur toliau kryps jo kaina (šalt. „Fxstreet.com“). Visgi, nors kol kas baltojo metalo pirkimas apstojo, prognozuojama, kad sidabro vertė dar šoktels į viršų (šalt. „In.investing.com“, „Investorsobserver.com“).
 
Paladžio kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 1535,54 $/oz. Platinos vertė taip pat sumažėjo iki 1069,6 $/oz. Šaltinis „Dailywealth.com“ teigia, kad investuotojai „nekenčia“ paladžio dėl labai ryškių jo kainos šuolių. Visgi, ekspertai iš šio šaltinio mano, jog verta pasvarstyti, ar dabar nėra tinkamas metas investuoti į metalą, kai jo kaina kritusi. Svarbu atsižvelgti ir į geopolitinius bei kitus veiksnius, kurie turi daug įtakos šiam metalui.
Platinos tiekimas jau krito 14 % - po truputį formuojasi metalo deficitas (šalt. „Miningmx.com“, „Bnnbloomberg.ca“). Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad metalo deficitas šiais metais sieks 1 mln. uncijų. Platinos poreikį didins automobilių sektoriaus atsigavimas (šalt. „Miningweekly.com“, „Etf.com“).
 


 
Vario kaina šią savaitę vėl nukrito iki 8122,49 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad vario poreikis ir kaina dar kol kas yra kontroliuojamoje situacijoje ir dabartinių pokyčių nereikėtų išsigąsti – jie, tikėtina, yra laikini.