Metalų Biržos

Rugsėjo 28, 2022

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos vėl krito – kai kurių netgi ženkliai. Metalų kainų nepastovumas vis labiau ryškėja – investuotojai netgi praranda susidomėjimą kai kuriais metalais (šalt. „Metalsdaily.com“). Šią savaitę didžiausią įtaką tauriųjų metalų verčių kritimui turėjo stiprėjantis JAV dolerio kursas (šalt. „Fxstreet.com“). Kol kas sudėtinga prognozuoti, ar metų pabaigoje metalų kainos atsigaus.
Aukso kaina nukrito iki 1627,17 $/oz. Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad JAV dolerio kursui augant tokiu sparčiu greičiu, aukso vertė veikia priešingai – krenta žemyn. Ekspertai įspėja, kad kai kuriose rinkose labai mažėja investuotojų susidomėjimas ir pasitikėjimas auksu kaip patikima investicija sudėtingu ekonominiu laikotarpiu (šalt. „Fxtstreet.com“, „Nasdaq.com“). Visgi, tokia tendencija ne visur yra matoma. Pavyzdžiui, Kinijoje aukso importas dabar yra didžiausias per pastaruosius ketverius metus (šalt. „Businesstimes.com.sg“).

Rugsėjo 14, 2022

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Panašūs scenarijai jau kartojasi ne vieną savaitę, kai kurį laiką metalų kainos krenta, o praėjus šiek tiek laiko – vėl bando stabilizuotis. Yra daug priežasčių, darančių įtaką metalų vertėms, pavyzdžiui, Kinijos rinkos nepastovumas – jei ši rinka atsigauna, auga ir metalų kainos (šalt. „Oilprice.com“). Visgi, neverta pamiršti, kad šią savaitę įvyko teigiamų pokyčių karo Ukrainoje metu, įžiebiančių viltį, kad karas, visgi, gal net greičiau pasibaigs.
Aukso kaina pakilo iki 1725,53 $/oz. Šaltinis „Straitstimes.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertei įtaką turi ne tik JAV dolerio kursas, bet ir energetinių išteklių kainos pokyčiai, o tai, dabartiniu laikotarpiu, yra labai nepastovu. Prognozės auksui kol kas nelabai šviesios: manoma, kad metalo kaina gali kristi iki 1700 $/oz (šalt. „Brecorder.com“, „Fxstreet.com“).

Rugsėjo 7, 2022

Tauriųjų metalų kainos krenta, tik paladžio vertė dar laikosi kiek aukštesnėje pozicijoje. Rudens bei artėjančios žiemos periodai gali būti sudėtingi: auga energetikos kainos, didėja infliacija, karas Ukrainoje nesibaigia, tad sudėtinga prognozuoti, ar tokiu periodu kils tauriųjų metalų kainos (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina nukrito iki 1713,17 $/oz. Stiprėjant JAV dolerio kursui, geltonojo metalo vertė neskuba augti (šalt. „Uk.news.yahoo.com“). Indijoje aukso importas sumažėjo perpus dėl aukso kainos nepastovumo (šalt. „Brecorder.com“). Visgi, šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad aukso vertė turėtų greitu metu grįžti į 1730 $/oz poziciją. Kelių savaičių bėgyje bus aiškiau matyti, į kurią pusę krypsta metalo kaina.

Rugpjūčio 25, 2022

Pastaruoju metu tendencijos nesikeičia – visų tauriųjų metalų vertės mažėja, tik vario kyla. Šiame nestabiliame laikotarpyje kažko kito ir sunku tikėtis. Visgi, manoma, kad iki metų pabaigos metalų kainos gali kiek atsigauti, bet tai bus galima pamatyti per ateinančius kelis mėnesius (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina nukrito iki 1735,87 $/oz. Ir nors geltonojo metalo vertė krenta, pasaulio centriniai bankai per šiuos metus aukso rezervus padidino 270 tonomis (šalt. „Egyptindependent.com“). Kinijoje taip pat stipriai išaugo aukso pardavimai (šalt. „China.org.cn“). Šaltinis „Argaam.com“ prognozuoja, kad šiuos metus auksas užbaigs 1800 $/oz pozicijoje. Ekspertai iš „Fxstreet.com“ teigia, kad kitais metais aukso kaina atsigaus, jis kainuos virš 1900 $/oz.

Rugpjūčio 17, 2022

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos nukrito, bet, galima pastebėti, kad kainos pokyčiai yra ganėtinai nežymūs. Tokio svyravimo šiuo nepastoviu laikotarpiu galima tikrai tikėtis. Šaltinis „Bloomberg.com“ teigia, kad tauriųjų metalų vertėms nemažai įtakos turi susilpnėjusi Kinijos ekonomika. Panašu, kad metalų kainos bus panašiame lygmenyje dar kurį laiką.
Aukso kaina nukrito iki 1779,03 $/oz. Geltonasis metalas šią savaitę buvo pasiekęs ir 1800 $/oz vertę, bet šioje pozicijoje išliko gan neilgai (šalt. „Sharpspixley.com“). Anot šaltinio „Nasdaq.com“, aukso kainos mažėjimui įtakos turi ir JAV dolerio kurso pokyčiai. Indijoje aukso poreikis juvelyrikos gamybai taip pat sumažėjęs (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“). Visgi, šaltinis „Internationalman.com“ teigia, kad auksas yra pastovi valiuta kriziniu laikotarpiu ir jo nurašyti tikrai nereikia.

Rugpjūčio 10, 2022

Tauriųjų metalų kainos toliau kyla – kai kurių gan lėtai, o kitų gan staigiai. Apžvelgiant šį pusmetį galima pastebėti, kad metalų kainos svyravo labiau į neigiamą pusę (šalt. „Sucdenfinancial.com“). Natūralu, kad tam įtakos iki šiol turi įtempta ekonominė situacija pasaulyje, karas Ukrainoje, nepastovumas Kinijoje. Panašu, kad šiais metais situacija į gerąją pusę greičiausiai nekryps – verta tikėtis bent stabilumo.
Aukso kaina pakilo iki 1788,39 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad greitu metu geltonojo metalo vertė gali pakilti iki 1800 $/oz. Kinijoje auga aukso poreikis (šalt. „Sharpspixley.com“). Stebint istorinius duomenis, aukso kaina šiuo sudėtingu periodu laikosi tikrai gerai (šalt. „Sucdenfinancial.com“).

Rugpjūčio 3, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje galima pastebėti vieną tendenciją – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad pagrindinė to priežastis yra trikdžiai metalų tiekimo grandinėje. Dėl Rusijos karo Ukrainoje šie trikdžiai tikrai užsitęs, tad metalų vertės gali ateinančiomis savaitėmis ir toliau didėti. Visgi, šiuo nepastoviu laikotarpiu verta įdėmiai stebėti pokyčius – kiekvieną savaitę jie gali būti labai įvairūs ir ne visos prognozės gali išsipildyti.
Aukso kaina pakilo iki 1772,48 $/oz. Sulėtėjus JAV dolerio kurso augimui, geltonasis metalas „naudojasi“ šia proga ir didina savo kainą (šalt. „Forex.com“). Stringant tiekimo grandinei, auga auksinių juvelyrikos dirbinių kainos (šalt. „Asianews.network“). Prognozuojama, kad artimiausiu metu aukso vertė didės, gali siekti 1794 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Liepos 27, 2022

Panašu, kad pastaruoju metu kritusioms tauriųjų metalų kainoms sunkoka atsitiesti – vieni metalai dar sugeba padėtį kiek stabilizuoti, bet kiti ir toliau krenta. Esant stipriam JAV doleriui ir artėjančiai ekonominei krizei kažkokio kito scenarijaus tikėtis yra sunkoka (šalt. „Uk.finance.yahoo.com“). Visgi, kai kuriems kritusios metalų kainos yra puiki proga didinti jų atsargas, o vėliau ir iš to uždirbti.
Aukso kaina krito iki 1718,75 $/oz. Kai geltonojo metalo krenta, jo poreikis auga – matoma, kad ir kasdieniai vartotojai perka daugiau aukso dirbinių (šalt. „Global.chinadaily.com.cn“). Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad aukso vertė kils, kai JAV dolerio kursas mažės. Anot „Fxleaders.com“, kol kas metalo kaina bus ties 1725 $/oz riba. Visgi, ekspertai iš „Goldavenue.com“ ypatingai dabar rekomenduoja investuoti į auksą, kol jo kaina kritusi ir ateityje galima uždirbti daugiausiai.

Liepos 13, 2022

Tauriųjų metalų kainos ir toliau krenta, tik paladžio vertė atsigauna. Didžiausią įtaką kainų pokyčiui daro recesijos baimė (šalt. „Ig.com“). Šiuo metu JAV dolerio vertė dar labiau stiprina savo pozicijas, o tuo tarpu euras susilygino su juo (šalt. „Asiatimes.com“). Nevertėtų nustebti, kad šiuo laikotarpiu metalų kainos ir toliau kris (šalt. „Nasdaq.com“). Panašu, kad artėja ekonominė krizė.
Aukso kaina nukrito iki 1734,01 $/oz. Šaltinis „Sprott.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė jau senokai neatrodė taip prastai, kai jo kaina krenta jau kiekvieną savaitę. Įprastai, auksas visada buvo laikomas saugia investicija, kad ir kokios negandos tai būtų. Tačiau esant infliacijai ir artėjant pasaulinei ekonominei krizei, apžvalgininkai nėra tikri, kad auksas bus tikrai saugi investicija šiuo periodu (šalt. „Bunker-group.com“). Šaltinis „Business-standard.com“ teigia, kad į auksą apsimoka investuoti tik tokiu atveju, jei lauksite ilgalaikio jo atsiperkamumo.

Liepos 6, 2022

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę vėl krenta, tik paladžio vertė pradėjo didėti. Panašu, kad tai gali tęstis dar kurį laiką, kadangi infliacija didėja, karas Ukrainoje tebevyksta, o jo padariniai vis stipriau pasijus ekonomikoms (šalt. „Frisby.substack.org“). Sudėtinga prognozuoti, kaip tokiu laikotarpiu kis metalų kainos, bet staigaus augimo tikrai nevertėtų tikėtis. Šiuo etapu investuotojams vertinga pirkti metalus pigiau.
Aukso kaina nukrito iki 1809,41 $/oz. Geltonojo metalo situacija iš ties unikali – ekonominių krizių laikotarpiais metalas įprastai išlieka pastovus (šalt. „Goldavenue.com“). Jo poreikis didėja – centriniai bankai didina metalo atsargas (šalt. „Gold.org“). Kinija nuo 2012 metų buvo daugiausiai aukso „sunaudojanti“ valstybė – dabar pirmąją vietą skina Indija (šalt. „Heraeus.com“). Ir nepaisant šių faktų, metalo kaina kol kas krenta ir panašu, kad gali kristi žemiau 1780 $/oz ribos (šalt. „Fxstreet.com“). Bet tai nėra blogas ženklas, nes auksas ilgalaikėje perspektyvoje nepraranda savo vertės.