Metalų Biržos

Lapkričio 30, 2022

Galima pastebėti, kad šią savaitę tauriųjų metalų kainos nelabai skiriasi nuo praeitos savaitės tendencijų. Nevertėtų nustebti, jei jų vertės žymiai nesikeis iki metų galo. Rinka yra išties nepastovi – Kinija vėl planuoja visuotinį uždarymą dėl savo „nulinės kovid politikos“, tad stoja gamyba, nuo kurios priklauso viso pasaulio rinkos. Tai turi įtakos ir JAV dolerio kursui – jis kol kas nustojo augti (šalt. „Cnbc.com“).
Aukso kaina šiek tiek paaugo iki 1741,45 $/oz. Galima pastebėti, kad šią savaitę kurį laiką metalo vertė buvo padidėjusi. Pagrindinė to priežastis – sustojęs JAV dolerio kurso augimas (šalt. „Financialpost.com“). Kinijoje aukso importas krito beveik perpus, lyginant su praeitu mėnesiu (šalt. „Nasdaq.com“). Visgi, kiti pasaulio centriniai bankai didina aukso atsargas (šalt. „Weforum.org“).

Lapkričio 23, 2022

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje atrodo visiškai priešingai nei praeita – visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Toks posūkis nestebina, kadangi jau kalbama apie artėjančią recesiją, visas pasaulis jau jaučia infliacijos padarinius (šalt. „Metalsdaily.com“). Kur kryps metalų kainos per paskutinį šių metų mėnesį, prognozuoti galima atsargiai – tikėtina, kad jos išsilaikys panašiose pozicijose.
Aukso kaina sumažėjo iki 1739,19 $/oz. Ekspertai mano, kad silpnėjant JAV dolerio kursui, geltonojo metalo vertė turi atsigauti (šalt. „Nasdaq.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad greitu metu auksas vėl turėtų kainuoti 1750 $/oz. Įdomu tai, kad pasaulio centriniai bankai ir toliau didina aukso atsargas, ypatingai Kinija, tad panašu, jog metalas nepraranda savo poreikio (šalt. „Metalsdaily.com“).

Lapkričio 16, 2022

Kiek įdomus tauriųjų metalų kainų posūkis matomas šią savaitę – visų jų kainos pakilo. Kai kurių netgi ženkliai. Ir nors infliacija ir toliau tebevyksta ir tendencingai metalų kainos neturėtų stipriai kilti, šios savaitės pokyčiui įtakos turi JAV vykstantys Kongreso rinkimai, nuo kurių baigties priklauso net ir pasaulio ekonomikos pokyčiai (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Miningnewswire.com“ prognozuoja, kad 2023-2024 m. neišvengsime recesijos.
Aukso kaina pakilo iki 1770,2 $/oz. Tai didžiausia metalo kaina per pastaruosius trejus mėnesius (šalt. „Uk.investing.com“). Ne tik kiek nukritęs JAV dolerio kursas daro įtaką geltonojo metalo vertės didėjimui – Indijoje švenčių ir vestuvių periodas, dėl to aukso poreikis yra stipriai išaugęs (šalt. „Gold.org“). Ekspertų nuomonės dėl aukso kainos ateities kiek išsiskiria – vieni žiūri į metalą atsargiai, nes kurį laiką jis buvo nepastovus (šalt. „Financialpost.com“). Kiti mano, kad kaina didės – greitu metu turėtų kilti iki 1800 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Lapkričio 9, 2022

Tendencijos šiek tiek kinta. Vienų metalų kainos gan ženkliai rodo teigiamus atsitiesimo ženklus, o kiti dar yra strigę toje pačioje pozicijoje. Pagrindinės ekonominės priežastys, darančios įtaką ir metalų kainoms: artėjanti recesija, karas Ukrainoje, vis dar įtempti santykiai tarp JAV ir Kinijos (įskaitant ir artėjančius JAV prezidento rinkimus) (šalt. „Metalsdaily.com“). Likus visai nedaug laiko iki metų galo, jau po truputį galima susidaryti nuomonę, į kurią pusę kryps metalų kainos ateityje.
Aukso kaina pakilo iki 1673,5 $/oz. Matomos įdomios tendencijos: Serbija stipriai padidino aukso rezervo kiekį (šalt. „Azernews.az“). Vietnamas taip pat neatsilieka – aukso poreikis per trečią šių metų ketvirtį patrigubėjo (šalt. „E.vnexpress.net“). Šaltinis „Invezz.com“ prognozuoja, kad aukso kaina turėtų pakilti dar 100 JAV dolerių. Ekspertai iš „Newsd.in“ rekomenduoja investuoti į geltonąjį metalą šiuo laikotarpiu. Kaip galima pastebėti, tokiu pavyzdžiu seka ne viena valstybė.

Spalio 26, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų kainų tendencijos yra įvairialypės: vieni metalai laikosi panašioje pozicijoje, kitų kainos kyla, na o paladžiui ši savaitė atrodo prastai. Ukrainoje vykstantis karas ir jo padariniai, infliacija bei silpstanti Kinijos ekonomika – tai vienos didžiausių, bet ne vienintelės, priežastys, darančios įtaką daugeliui sektorių (šalt. „Metalsdaily.com“). Apžvalgininkai šiuo periodu susilaiko nuo drąsių prognozių, tad belieka stebėti, kaip per šį periodą iki metų galo kis metalų kainos.
Aukso kaina minimaliai pakilo iki 1652,15 $/oz. Šaltinis „Forexlive.com“ teigia, jog kad ir kaip atrodytų geltonojo metalo vertė infliacijos metu, „auksas lieka auksu“, tad jei nežinote, kur investuoti šiuo periodu, tai gali būti tinkamas pasirinkimas. Ekspertai iš „Moneyweek.com“ ir „Usfunds.com“ antrina, kad dabar yra geras metas investuoti į auksą. Šiek tiek tendencijų: Dyvalio ir kitų tradicinių indų švenčių metu auga aukso poreikis, nesvarbu, kad šalyje infliacija – prognozuojama, kad metalo poreikis bus didesnis nei praeitais metais (šalt. „Elements.visualcapitalist.com“).

Spalio 19, 2022

Tauriųjų metalų kainos vis dar nepastovios: dalies jų vertės krito, dalies šiek tiek paaugo arba išsilaikė panašioje pozicijoje. JAV dolerio kurso pozicija vis dar stipri (šalt. „Cnbc.com“). Infliacija taip pat niekur nedingsta, karo Ukrainoje krizė turi įtakos daugeliui sektorių. Energetiniai ištekliai nepinga, tad ateina sudėtingas laikotarpis, kurio metu prognozuoti, ar metalų kainos stabilizuosis – sunkoka (šalt. „Lbma.org.uk“).
Aukso kaina sumažėjo iki 1650,8 $/oz. Geltonojo metalo kainos mažėjimu naudojasi investuotojai – auga metalo importas ne vienoje valstybėje (šalt. „Heraeus.com“). Aukso poreikis, lyginant šiuos ir praėjusius metus, yra beveik toks pat (šalt. „Lbma.org.uk“). Šaltinis „Bloomberg.com“ prognozuoja, kad per paskutinį šių metų ketvirtį Indijoje aukso importas turėtų ženkliai padidėti. Galima pastebėti, kad augantis importo kiekis nedaro įtakos metalo kainos augimui, tad nereiktų nustebti, jei metalo kaina gali ir toliau mažėti.

Spalio 12, 2022

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos krito. Galima pastebėti bendrą tendenciją, kad savaitės pradžioje jų vertės dar laikėsi aukštesnėse pozicijose, tačiau kasdien pradėjo vis labiau kristi. Pagrindinė to priežastis – vis stiprėjantis JAV dolerio kursas (šalt. „Metalsdaily.com“). Tokios tendencijos jau nestebina, kai šiuo nepastoviu laikotarpiu ir metalų kainos yra nepastovios. Kažkokių didesnių pokyčių greitu metu, tikėtina, nebus.
Aukso kaina sumažėjo iki 1669,77 $/oz. Aukso vertės pokytis labai tiesiogiai priklauso nuo JAV dolerio kurso, tad nenuostabu, kad jam pakilus, aukso kaina krito (šalt. „Cnbc.com“, „Brecorder.com“). Krentanti geltonojo metalo kaina vilioja pirkėjus iš Azijos: pakilo metalo pardavimai Kinijoje, Indijoje, Turkijoje ir kitose šio žemyno šalyse (šalt. „Bnnbloomberg.ca“). Vien Indijoje jau pagamintos auksinės juvelyrikos eksportas per rugsėjį augo 27 % (šalt. „Thestatesman.com“). Panašu, kad šia tendencija kai kurie sugeba pasinaudoti.

Spalio 5, 2022

Kai praeitą savaitę tauriųjų metalų kainos krito, šią savaitę situacija visiškai priešinga – visų tauriųjų metalų kainos, atrodo, vėl grįžta į buvusias pozicijas. Viena pagrindinių to priežasčių – kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Marketscreener.com“). Situacija rinkose labai nepastovi. Šaltinis „Home.saxo“ prognozuoja, kad laukia sudėtingas ir neaiškus paskutinis šių metų ketvirtis.
Aukso kaina pakilo iki 1701,11 $/oz. Šaltinis „Bpfnews.com“ teigia, kad tai staigiausias geltonojo metalo kainos kilimas nuo kovo mėn. Didžiausią įtaką tam turėjo JAV dolerio kurso kritimas (šalt. „Nasdaq.com“). Šaltinis „Capital.com“ teigia, kad aukso vertė šiuo laikotarpiu didės tol, kol kris JAV dolerio kursas. Jei kursas atsigaus, tikėtina, kad ir aukso kaina sumažės. Tad rekomenduojama stebėti, ar metalo kaina ir toliau taip tiesiogiai priklausys nuo JAV dolerio kurso.

Rugsėjo 28, 2022

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos vėl krito – kai kurių netgi ženkliai. Metalų kainų nepastovumas vis labiau ryškėja – investuotojai netgi praranda susidomėjimą kai kuriais metalais (šalt. „Metalsdaily.com“). Šią savaitę didžiausią įtaką tauriųjų metalų verčių kritimui turėjo stiprėjantis JAV dolerio kursas (šalt. „Fxstreet.com“). Kol kas sudėtinga prognozuoti, ar metų pabaigoje metalų kainos atsigaus.
Aukso kaina nukrito iki 1627,17 $/oz. Šaltinis „Bnnbloomberg.ca“ teigia, kad JAV dolerio kursui augant tokiu sparčiu greičiu, aukso vertė veikia priešingai – krenta žemyn. Ekspertai įspėja, kad kai kuriose rinkose labai mažėja investuotojų susidomėjimas ir pasitikėjimas auksu kaip patikima investicija sudėtingu ekonominiu laikotarpiu (šalt. „Fxtstreet.com“, „Nasdaq.com“). Visgi, tokia tendencija ne visur yra matoma. Pavyzdžiui, Kinijoje aukso importas dabar yra didžiausias per pastaruosius ketverius metus (šalt. „Businesstimes.com.sg“).

Rugsėjo 14, 2022

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Panašūs scenarijai jau kartojasi ne vieną savaitę, kai kurį laiką metalų kainos krenta, o praėjus šiek tiek laiko – vėl bando stabilizuotis. Yra daug priežasčių, darančių įtaką metalų vertėms, pavyzdžiui, Kinijos rinkos nepastovumas – jei ši rinka atsigauna, auga ir metalų kainos (šalt. „Oilprice.com“). Visgi, neverta pamiršti, kad šią savaitę įvyko teigiamų pokyčių karo Ukrainoje metu, įžiebiančių viltį, kad karas, visgi, gal net greičiau pasibaigs.
Aukso kaina pakilo iki 1725,53 $/oz. Šaltinis „Straitstimes.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertei įtaką turi ne tik JAV dolerio kursas, bet ir energetinių išteklių kainos pokyčiai, o tai, dabartiniu laikotarpiu, yra labai nepastovu. Prognozės auksui kol kas nelabai šviesios: manoma, kad metalo kaina gali kristi iki 1700 $/oz (šalt. „Brecorder.com“, „Fxstreet.com“).