Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 23, 2024

Gegužės 21, 2024

Gegužės 21, 2024

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos padidėjo, o kai kurių – net rekordiškai. Sparčiai augant metalų vertėms, investavimas į kai kuriuos metalus gali kurį laiką sulėtėti (šalt. „Metalsdaily.com“). Kiek ši kainų augimo stadija dar tęsis – sunku prognozuoti, tačiau galima tikėtis, jog 2024-ieji metai iš esmės bus palankūs daugeliui metalų.
Aukso kainos augimas įgauna pagreitį. Šiuo metu jis kainuoja 2427,63 $/oz. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad metalas pasiekė savo kainos rekordą. Kinija, matydama sparčiai augančią aukso kainą, sulėtina investavimo tempą (šalt. „Finance.yahoo.com“). Visgi Azijoje auga auksinės juvelyrikos pardavimai (šalt. „Rapaport.com“). Nereikėtų nustebti, jei kitą savaitę metalo vertė vėl bus padidėjusi, tačiau tikėtina, kad augimas nebus toks spartus, kaip šią savaitę.

Gegužės 14, 2024

Prieš savaitę atrodė, kad tauriųjų metalų vertės kurį laiką nesikeis, išliks pastoviose pozicijose. Tačiau ši savaitė atnešė šiek tiek naujienų – sparčiai kyla vario kaina, atsigauna sidabras, platina. Kiti metalai išliko panašiose pozicijose. Šaltinis „Shafaq.com“ teigia, kad pastaruoju metu vėl stebimi JAV infliacijos duomenys, o tai turi nemažai įtakos metalų verčių pokyčiams.
Aukso kaina minimaliai padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 2338,78 $/oz. Šaltinis „Gold-eagle.com“ teigia, kad įprastai aukso ir infliacijos „santykis“ nebūdavo pozityvus – tokiu metu geltojo metalo vertė nedidėdavo. Tačiau laikai pasikeitė ir didėjant infliacijai auga ir aukso kaina. Ekspertai mano, kad gegužės mėnesį šio metalo vertė po truputį didės, tačiau be didesnių šuolių (šalt. „Metalsdaily.com“). Na, o Kinija ir toliau mato beribį aukso potencialią bei nesustoja sparčiai didinti aukso atsargų – apžvalgininkai tai pažymi kiekvieną savaitę, o tai reiškia, kad mastas yra didelis (šalt. „Investing.com“, „Finbold.com“).

Gegužės 7, 2024

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos išliko gan panašiose pozicijose, pokyčiai nėra žymūs. Šaltinis „Usfunds.com“ teigia, kad šiuo metu tauriųjų metalų rinkoje lyderiauja auksas ir varis – šių metalų vertės šiais metais sparčiai augo ir panašu, kad augimas nesustos. Žvelgiant bendrai, ekspertai mano, kad dabartinis laikotarpis bus gan pastovus daugeliui metalų, ryškesnių pokyčių pamatysime tų metalų kainose, kurie ir dabar užima aukštas pozicijas (šalt. „Metalsdaily.com“).
Aukso kaina minimaliai nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 2326,82 $/oz. Šaltinis „Perthmint.com“ teigia, kad kol kas geltonasis metalas muša savo kainos rekordus ir vasarą jo vertė gali dar paaugti. Tačiau ekspertai mano, kad visgi reikia stebėti rinkos pokyčius. Šaltinis „Cityindex.com“ teigia, kad kurį laiką aukso kaina gali kiek stagnuoti ir nustoti augusi. Šiuo metu aukso kainos augimui didelę įtaką daro tiek Kinijos spartus metalo rezervų didinimas, tiek centrinių bankų investicijos į šį metalą, bet jei bent vienas sustos investuoti į auksą, tada jo vertės didėjimas sulėtės (šalt. „Jingdaily.com“, „Heraeus.com“). Verta stebėti Kinijos rinkos pokyčius, ar ji nelėtės.
 

Gegužės 1, 2024

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos svyruoja. Vienų vertės laikosi pastoviai, kitų kiek krenta, o, pavyzdžiui, vario stipriai padidėjo. Šaltinis „Uk.finance.yahoo.com“ teigia, kad metalų kainų pokyčiams įtakos turi ne viena priežastis, tačiau šią savaitę pasilpnėjo JAV dolerio kursas ir kai kurių metalų vertėms tai iškart atsiliepė. Pastarojo laikotarpio pokyčiai yra išties verti tolimesnio stebėjimo.
Aukso kaina laikosi stabiliai. Šiuo metu jis kainuoja 2333,75 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad per pirmą šių metų ketvirtį metalo poreikis buvo gerokai išaugęs, kasyklų darbas padidėjo 4 %. Ekspertai teigia, kad prie išaugusio aukso poreikio stipriai prisidėjo didelės Kinijos investicijos į šį metalą bei pats faktas, kad metalas yra patikima investicija sudėtingu laikotarpiu – į tai atsižvelgė ne vienas investuotojas (šalt. „Scmp.com“, „Am.lombardodier.com“). Indijos poreikis auksui per praeitą mėnesį buvo išaugęs 8 % (šalt. „Indianexpress.com“). Vieni investuotojai šiuo laikotarpiu išparduoda auksą, nori užsidirbti. Kiti atvirkščiai – didina jo atsargas. Kuri strategija šiuo laikotarpiu yra palankesnė, pamatysime metų eigoje.
 

Balandžio 23, 2024

Pastarąsias keletą savaičių tauriųjų metalų kainos pastoviai didėjo, tačiau įprasta, kad kai kuriuo metu jų kainos sumažėja. Taip atsitiko ir šią savaitę – didžiosios dalies tauriųjų metalų kainos krito, bet nežymiai. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad karinė įtampa, esanti Viduriniuose Rytuose turi įtakos metalų verčių pokyčiams. Visgi, galima viltis, kad šie pokyčiai yra laikini ir artimiausiu metu tauriųjų metalų kainos atsigaus.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 2331,24 $/oz. Šaltinis „Businesslive.co.za“ teigia, kad Vidurinių Rytų geopolitinė situacija turi didžiausią įtaką aukso kainos pokyčiui. Visgi, ekspertai mano, kad šis pokytis yra laikinas (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Actionforex.com“ teigia, kad tolimesnės prognozės auksui yra teigiamos. Ekspertai taip pat pastebi, kad per pastaruosius penkerius metus aukso kaina padvigubėjo, tad šis metalas įrodo pastovų savo vertės didėjimą (šalt. „Dailynewsgypt.com“). Na, o Kinija tęsia savo tradiciškai didelį investavimą į auksą – yra viena didžiausių valstybių, sparčiausiai investuojančių į šį metalą (šalt. „Mining.com“).
 

Balandžio 17, 2024

Įsibėgėjus balandžio mėnesiui tauriesiems metalams irgi sekasi gerai. Šią savaitę jų kainos vėl pakilo. Tik paladžiui sunkiau sekasi, bet nieko kito šiam metalui ir negalima tikėtis. Žvelgiant bendrai, įtakos kainų kilimui turi ne viena priežastis, tačiau infliacija, didėjantys neramumai tarp Izraelio ir agresorių, nesibaigiantis karas Ukrainoje, JAV prezidento rinkimai ir šalia jų einanti kandidato Donaldo Trumpo apkalta – tai vienos svarbiausių priežasčių, kurios suteikia nežinomybės ateičiai.
Aukso kaina ir toliau auga. Šiuo metu jis kainuoja 2385,10 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad geopolitiniai neramumai turi daug įtakos aukso vertės augimui. Ekspertams jau nebe naujiena, kad kinai investuoja į auksą, tačiau tokio didelio masto investavimas iškėlė naują klausimą – galbūt Kinija siekia kontroliuoti aukso kainą? (šalt. „Thestandard.com.hk“, „Theprospectornews.com“). Prognozės auksui yra palankios: vieni ekspertai netgi mano, kad šiais metais metalo vertė gali dvigubėti (šalt. „Bullionworld.in“, „Zerohedge.com“).
 

Balandžio 10, 2024

Ryškūs pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje – visų tauriųjų metalų kainos auga, o kai kurių netgi labai ženkliai. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šiuo metu centriniai bankai intensyviau investuoja į tauriuosius metalus – šaltinis neatmeta ir infliacijos padarinių šiam veiksmui. Būtent dėl augančio metalų poreikio ir didėja jų vertės. Kiek ilgai tęsis šis periodas – pamatysime.
Aukso kaina auga sparčiai. Šiuo metu jis kainuoja 2338,02 $/oz. Šaltinis „Think.ing.com“ teigia, kad auksas muša naujus kainos rekordus. Ir panašu, kad tai ne pabaiga. Anot ekspertų, greitu metu metalo vertė gali augti iki 2500 $/oz (šalt. „Proactiveinvestors.co.uk“). Šaltinis „Xetra-gold.com“ teigia, kad brangiausia investicija dabar yra fizinis auksas. Žiūrint į ilgalaikę perspektyvą, auksui ji nusimato teigiama – manoma, kad šiais metais kaina gali siekti net 3000 $/oz (šalt. „Forbes.com“).
 

Kovo 27, 2024

Šią savaitę iš esmės galima pastebėti bendrą tendenciją – didžiosios dalies tauriųjų metalų kainos minimaliai nukrito, tik aukso šiek tiek padidėjo. Visgi, pokyčiai yra nežymūs, tad ir prognozės tauriųjų metalų ateičiai nekinta. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad stringa ir JAV dolerio kurso pokyčiai, o tai gali padėti kai kurių metalų vertėms augti. Taigi, ir nors šią savaitę ryškesnių pokyčių nematyti, galima teigti, kad didžioji dalis ateities prognozių metalams yra realistiškos.
Aukso kaina šiek tiek padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 2172,93 $/oz. Šaltinis „Privatebank.jpmorgan.com“ teigia, kad šis ketvirtis, o gal net visi šie metai, auksui yra labai palankūs. Tai įrodo ir faktai, kad didžiosios šalys, kaip Kinija, perka vis daugiau aukso; Rusija tuo tarpu ieško savų būdų, kaip išgauti daugiau šio metalo (šalt. „Tavexbullion.co.uk“). Bet pastebima ir kita tendencija – Centrinė ir Rytų Europa 42 % mažiau investavo į auksą, lyginant su praeitais metais – tikėtina, kad šių valstybių investicinis fokusas yra kitose srityse (šalt. „Wbj.pl“).