Metalų Biržos

Lapkričio 29, 2023

Galima pastebėti, kad ši savaitė itin palanki auksui ir sidabrui – jų kainos pakilo labai stipriai. Kiti metalai laikosi gana pastoviai. Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad vėl krenta JAV dolerio kursas, o tai turi įtakos šios savaitės kainų pokyčiams. Taip pat kyla kalbų, kad mažės infliacija, tačiau kada tai matysis ryškiau ir kaip tai palies tauriųjų metalų rinka – dar pamatysime (šalt. „Etftrends.com“).
Aukso kaina padidėjo rekordiškai. Šiuo metu jis kainuoja 2017,29 $/oz. Geltonajam metalui šis periodas yra tikrai geras. Indijoje – vestuvių sezonas, tad auksinės juvelyrikos poreikis išaugęs (šalt. „Smefutures.com“). Ekspertai dalinasi teigiamomis prognozėmis auksui – sako, kad jo poreikis tik augs (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinyje „Ourbitcoinnews.com“ teigiama, kad reikia nepramiegoti šanso ir investuoti į auksą, sidabrą ir bitkoinus. Teigiama, kad aukso kaina dar laikysis virš 2000 $/oz ribos (šalt. „Think.ing.com“).

Lapkričio 21, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos gan stipriai padidėjo. Toks kainų svyravimas pastaruoju metu vis dažniau pasireiškia. Kai kuriems metalams ateinantys metai prognozuojami kaip sėkmingi, tad jau dabar didėjanti jų vertė atrodo logiškai.
Aukso kaina padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 1981,48 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad Kinijoje didmeninis aukso poreikis kiek sumažėjo, bet rezervai ir toliau auga. Visgi, stipriausiai aukso kainą šiuo metu veikia metalo poreikis Indijoje – vyksta jų tradicinių švenčių periodas, kuris neapsieina be auksinės juvelyrikos (šalt. „Nasdaq.com“, „Heraeus.com“). Šaltinis „Kitco.com“ prognozuoja, kad tiek 2024 m., tiek 2025 m. bus sėkmingi šiam metalui.

Lapkričio 14, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos šiek tiek nukrito. Tokie periodai – ne naujiena tauriųjų metalų rinkoje. Visgi, daugelio metalų kainos sumažėjo nežymiai, tad nerimauti nevertėtų. Ekspertų prognozės kol kas miglotos ir daug nepasakančios, ko galima tikėtis ateityje.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1946,74 $/oz. Visgi, rinkos į tai reaguoja dar labiau didindamos aukso atsargas. Jau ne naujiena, kad Kinija be perstojo perka auksą, tačiau prie jos prisijungė ir Japonija (šalt. „Scmp.com“). Indijoje vyksta tradicinės šventės, kurių metu auksinės juvelyrikos pardavimai taip pat išauga (šalt. „Metalsdaily.com“). Centriniai bankai teigia, kad aukso kaina didina jo poreikį (šalt. „Schwabnetwork.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, metalo kaina gali mažėti iki 1900 $/oz, tačiau tikėtina, kad tai dar labiau padidins metalo poreikį.

Lapkričio 8, 2023

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos kiek nukrito. Pagrindinė to priežastis – pastiprėjęs JAV dolerio kursas (šalt. „Investing.com“). Likus keliems mėnesiams iki šių metų galo, manoma, kad tauriųjų metalų vertės labai ryškiai nesikeis ir bus panašiose pozicijose, kokiose yra ir dabar.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1976,13 $/oz. Kadangi aukso kainos pokyčiai visada buvo labai susiję su JAV dolerio kurso pokyčiais, natūralu, kad jam kylant, gali mažėti aukso vertė. Šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, kad šio metalo kaina turėtų stabilizuotis ties 1980 $/oz riba. Svarbu paminėti, kad laikinas kainos sumažėjimas nieko blogo nereiškia – pavyzdžiui, Kinija ir toliau didina aukso atsargas ir planuoja tai daryti kitąmet, tad tas vertės kritimas pirkimui yra netgi palankus (šalt. „Borneobulletin.com.bn“, „Newsweek.com“). Ne naujiena, kad auksas vis dar yra laikoma viena saugiausių ir patikimiausių investicijų.

Spalio 18, 2023

Galima pastebėti, kad šią savaitę geriausiai sekasi auksui ir sidabrui. Pagrindinė šių metalų kainos augimo priežastis – karinis konfliktas Izraelyje (šalt. „Nasdaq.com“). Visi kiti metalai laikosi panašiose kainų pozicijose – vieni bando kiek atsitiesti, kitiems sekasi sunkiau. Pastaruoju metu ir JAV dolerio kursas svyruoja, tad šiuo nepastoviu laikotarpiu galima tikėtis įvairių pokyčių, nebūtinai susijusių su ankstesnėmis ekspertų prognozėmis (šalt. „Barchart.com“).
Aukso kaina šią savaitę smarkiai paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 1920,31 $/oz. Ekspertai, apžvelgdami dabartines tendencijas ir įvykius, turinčius įtakos aukso vertei, teigia, kad jo kaina artimiausiu metu dar kils (šalt. „Goldswitzerland.com“). Indijoje artėja šventinis periodas, kurio metu auksinės juvelyrikos poreikis smarkiai padidėja; visgi, valstybė ieško būdu, kaip tapti kuo mažiau priklausomai nuo šio tauriojo metalo pirkimo iš kitų valstybių (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“).

Spalio 11, 2023

Šios savaitės pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje dar kartą įrodo, kaip pasaulyje vykstantys įvykiai turi įtakos ir metalų kainoms. Izraelyje prasidėjęs karas vieniems metalams leidžia įtvirtinti ir didinti savo kainas, o kitiems – atvirkščiai, perspektyvos gali net mažėti (šalt. „Metalsdaily.com“). Kartu vykstanti infliacija, karas Ukrainoje vis dar turi nepaneigiamos įtakos metalų vertėms. Laukia išties sudėtingai prognozuojamas laikotarpis.
Aukso kaina šią savaitę padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 1860,95 $/oz. Ekspertai teigia, kad didžiausią įtaką geltonojo metalo kainos augimui turi karinis konfliktas Izraelyje (šalt. „Brecorder.com“, „Businesslive.co.za“). Auksas yra nepamirštamas kaip patikima investicija bet kokiais sudėtingais laikais. Šaltiniai teigia, kad Kinija ir toliau didina aukso atsargas (šalt. „Caixinglobal.com“, „Bnnbloomberg.ca“).

Spalio 4, 2023

Tauriųjų metalų kainos ir toliau krenta. Priežastys nesikeičia: recesijos baimė, ekonominė krizė, geopolitiniai iššūkiai – panašu, kad tai dar tęsis bent metus (šalt. „Fxempire.com“, „Investing.com“). Toks kainų mažėjimas tauriųjų metalų rinkoje nebūtinai turi būti priimtas kaip neigiamas ženklas – investuotojai tikrai naudojasi tokia situacija ir didina kai kurių metalų atsargas.
Aukso kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 1828,15 $/oz. Šaltinis „Fxtreet.com“ pastebi, kad geltonajam metalui sunku atsitiesti jau gan ilgą laiką. Aukso kainai įtakos turi ir JAV dolerio kurso svyravimas, tačiau ekspertai mano, kad metalo kaina jau nebeturėtų mažėti (šalt. „Investing.com“, „Fxcm.com“). Kinija vis dar didina aukso atsargas (šalt. „Usfunds.com“). Šaltinis „Thepeninsulaqatar.com“ taip pat mano, kad į auksą investuoti dabar labai verta.

Rugsėjo 27, 2023

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos krito. Pastaruoju metu iššūkių nemažėja: besitęsianti ekonominė krizė visame pasaulyje, karo Ukrainoje iššūkiai bei kitos priežastys nėra lengvinantys situaciją veiksniai. Tikėtis, kad tauriųjų metalų kainos pastoviai augs – naivoka. Visgi, neskaitant šių svyravimų, dalis metalų dar atrodo ganėtinai pastoviai.
Aukso kaina šią savaitę krito. Šiuo metu jis kainuoja 1916,94 $/oz. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad geltonasis metalas šiuo laikotarpiu laikosi tikrai gerai. Pavyzdžiui, centriniai bankai vėl pradėjo didinti aukso atsargas (šalt. „Oilprice.com“). Šaltinis „Home.saxo“ pastebėjo, kad nafta ir auksas yra vienos pagrindinių priemonių, į kurias investuojama. Kinijoje vis dar vyksta investavimo į auksą bumas (šalt. „Gold.org“).

Rugsėjo 20, 2023

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra nepastovi. Ir tai nestebina – ir toliau augančios palūkanos, siekiančios sustabdyti infliaciją bei pats infliacijos reiškinys turi ryškią įtaką tauriųjų metalų kainoms. Panašu, kad dar bent metus ekonominė situacija bus tokia pat nepastovi. Visgi, pažvelgus bendrai, dauguma tauriųjų metalų laikosi gerai, o kai kuriems žadamos teigiamos perspektyvos dar niekur nedingo.
Aukso kaina šią savaitę padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 1934,03 $/oz. Šaltinis „Nasdaq.com“ teigia, kad metalo vertės didėjimui įtakos gali kiek turėti ir susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Kinijos norai padidinti aukso rezervus niekur nedingsta – rezervai ir toliau sparčiai auginami (šalt. „Archive.ph“). Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad stebint rinkos nepastovumą, auksas laikosi tikrai gerai. Ekspertai prognozuoja, kad metalo kaina šiais metais dar tikrai didės (šalt. „Investing.com“).

Rugsėjo 13, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos kiek krito, bet galima pastebėti, kad verčių sumažėjimai nėra žymūs, tad prognozuoti, kad metalų kainos ir toliau kris, yra kiek per anksti. Šios savaitės kainų pokyčiams nemažai įtakos turėjo sustiprėjusi infliacija JAV (šalt. „Nasdaq.com“). Šie metai yra tikrai nepastovūs, bet iš esmės taurieji metalai laikosi dar gerai, o kai kuriems prognozės vis dar yra labai šviesios.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1922,29 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad geltonojo metalo kainos sumažėjimui įtakos turėjo infliacijos pokyčiai JAV. Tačiau ekspertai sutinka, kad metalas šiuo laikotarpiu vis tiek laikosi stabiliai (šalt. „Investing.com“, „Myrepublica.nagariknetwork.com“). Kinija vis dar naudojasi proga ir intensyviai didina aukso atsargas (šalt. „Oilprice.com“). Šaltinis „Fxleaders.com“ teigia, kad aukso kaina priklausys nuo tolimesnių infliacijos pokyčių. Ekspertai mano, kad po metų auksas gali kainuoti ir 2500 $/oz (šalt. „Zawya.com“).