Metalų Biržos

Spalio 20, 2021

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Pastaruoju metu – tai gan retas reiškinys. Tačiau dar sunkoka prognozuoti, ar šis kainų augimas bus pastovus iki metų galo – esant stagfliacijos reiškiniui, pokyčių gali būti įvairių (šalt. „Kitco.com“). Metalų verčių didėjimui įtakos turėjo ir kritęs JAV dolerio kursas (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1764,61 $/oz. Geltonojo metalo ateitis kol kas yra miglota. Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė daugiau neturėtų kilti. Ekspertai iš „Coininvest.com“ antrina, jog aukso kaina pasiekė tą ribą, kai turėtų kristi. Centriniai bankai nori užsipirkti daugiau aukso atsargų – galimas variantas, jog laukia kainos mažėjimo, kad galėtų pigiau pasididinti savo atsargas (šalt. „Metalsdaily.com“). Metalo poreikis nemažėja ir tarp fizinių vartotojų: pavyzdžiui, Indijoje jis stipriai pakilęs (šalt. „Gold.org“). Galų gale, auksas yra patikima investicija – po kainos kryčio galima ateityje tikėtis ir augimo.

Spalio 13, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų vertės išliko neblogose pozicijose: paladžio, vario ir platinos vertės padidėjo, o aukso ir sidabro nukrito labai nežymiai. Apžvalgininkai teigia, kad šiuo metu jau įsigali stagfliacija – padėtis rinkose, kai vienu metu yra aukšta infliacija, didelis nedarbas ir ekonomikos stagnacija (šalt. „Fxempire.com“, „Gold.org“). Ar labai kis tauriųjų metalų kainos esant šiai situacijai – verta stebėti. Galimas variantas, kad metalų vertės išliks gan pastovios.
Aukso kaina nukrito iki 1753,33 $/oz. Prognozės metalui ir toliau išlieka dvejopos. Pavyzdžiui, Lenkijos Centrinis bankas 2022 m. planuoja savo aukso rezervus padidinti 100 tonų (šalt. „News.bitcoin.com“). Indijoje aukso bumas irgi niekur nedingsta – čia jo poreikis auga, metalas laikomas labai vertingu (šalt. „Cfi.co“). Visgi, kol stagfliacija plečiasi, kai kurie ekspertai mano, kad aukso kaina gali mažėti (šalt. „Abnamro.com“, „Brecorder.com“).

Spalio 6, 2021

Šios savaitės pokyčiai tauriųjų metalų rinkoje nėra labai žymūs – vienų metalų kainos išliko panašioje pozicijoje arba minimaliai pakilo, kitų – šiek tiek nukrito. Galima tikėtis, kad per ateinančias savaites metalų kainos turėtų išlikti panašiose pozicijose, tačiau gali atsitikti visko – JAV didėja bedarbių skaičius, plinta infliacija, taip pat ir koronavirusas, o kur dar kitos krizės, darančios tiesioginę įtaką tam tikrų metalų kainų pokyčiams (šalt. „Am.jpmorgan.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1769,66 $/oz. Prognozės geltonajam metalui yra dvejopos: ekspertai mano, kad aukso kaina mažės, kadangi JAV dolerio kursas pastaruoju metu yra stiprus (šalt. „Cnbc.com“, „Reuters.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, aukso vertė turėtų mažėti žemiau 1750 $/oz ribos. Tačiau yra ir kitaip manančių. Šaltinis „Fa-mag.com“ teigia, kad auksas išlieka vis dar patrauklia investicija, o metų gale metalo kaina gali stipriai atsigauti.

Rugsėjo 29, 2021

Šią savaitę kone visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos atsigavo. Nors šios savaitės kainų augimas nėra žymus, lyginant su praeita savaite, kai metalų vertės buvo stipriai kritusios, tai vis tiek yra pozityvus rodiklis. Prognozuoti sunkoka, kaip dabar kis metalų kainos – kol kas verta stebėti, kaip kis kainos spalį ir tikėtis, kad iki metų galo jos dar daugiau atsigaus.
Aukso kaina krito iki 1751,49 $/oz. Anot šaltinio „Capital.com“, didžiausią įtaką aukso kainos mažėjimui šią savaitę darė atsigavęs JAV dolerio kursas. Tačiau pastarųjų savaičių kainų kryčiai dar nėra kasdien mažėjančios aukso vertės nuosprendis. Ekspertai iš „Insitutionalinvestor.com“ mano, kad geltonasis metalas vėl sužibės ir jo kaina atsigaus. Šaltinis „Lombardiletter.com“ antrina, kad iki metų galo aukso vertė grįš į buvusią poziciją: metalas kainuos 1900-2000 $/oz.

Rugsėjo 22, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Kaip teigia šaltinis „Metalsdaily.com“, šiuo metu pastovumo tauriųjų metalų rinkoje sunkoka tikėtis. Prognozuoti ateitį irgi sudėtinga, kadangi infliacija ir toliau plečiasi, koronavirusas bei jo sukelti padariniai nemažėja. Per pastarąsias savaites išaiškės realesnės prognozės, kaip atrodys metalų kainos šių metų pabaigoje.
Aukso kaina krito iki 1764,75 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad antroje šios savaitės pusėje aukso vertė turėtų paaugti. Ši prognozė neatsiranda be priežasties: pavyzdžiui, Indijoje per pastaruosius 5 mėnesius ženkliai išaugo aukso importas (šalt. „Gold.org“, „Economictimes.indiatimes.com“). Rusija taip pat didina aukso rezervus (šalt. „Sharpspixley.com“). Šaltinis „Metalsdaily.com“ prognozuoja, kad aukso kaina per metus augs bent 12 %. Kaip teigia „Cnbctv18.com“, auksas dabar yra pigus, tad verta naudotis proga ir pasididinti jo atsargas.

Rugsėjo 15, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę jau nebeišliko savo pastovioje pozicijoje – visų metalų, išskyrus vario, vertės sumažėjo. Šiuo laikotarpiu spartaus metalų kainų augimo ar pastovumo neverta tikėtis: JAV sustiprėjo infliacija, JAV dolerio kursas krenta, koronaviruso padariniai apėmę daug sričių (šalt. „Capital.com“). Visgi, verta tikėtis, kad šiuo kriziniu metu kai kurie metalai sužibės.
Aukso kaina krito iki 1793,27 $/oz. Ir nors metalo vertė nėra pastovi, jis yra būtent tas metalas, kuris infliacijos laikotarpiu turėtų sužibėti. Šaltinis „Cryptopotato.com“ teigia, kad auksas šiuo laikotarpiu yra saugus. Įdomu tai, kad Kinijoje per pirmąjį šių metų pusmetį aukso poreikis juvelyrikai išaugo net 122 % (šalt. „Scrapmonster.com“). Kas bus toliau? Šaltinis „Msn.com“ prognozuoja, kad geltonojo metalo kaina grįš į 1800 $/oz ribą.

Rugsėjo 8, 2021

Šią savaitę kone visų tauriųjų metalų kainos išliko panašioje pozicijoje – ženklesnio kainų augimo ar kritimo nėra. Šis pereinamasis laikotarpis po truputį atskleis, kur link judės tauriųjų metalų vertės iki šių metų galo. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad infliacija kiek aprimo. Tačiau koronavirusas kaip ir praeitą rudenį sparčiai plinta, tad galima tikėtis įvairių scenarijų rinkose.
Aukso kaina pakilo iki 1823,12 $/oz. Anot šaltinio „Dailymaverick.co.za“, geltonasis metalas išlaiko tikrai gerą kainos poziciją, kai šią savaitę jau pradėjo atsigauti JAV dolerio kursas. Šaltinis „Gulf-times.com“ prognozuoja, kad artimiausiu metu aukso vertė didės. Jei greitu metu metalo kaina pakils iki 1835 $/oz ribos, galima tikėtis, kad po to auksas sėkmingai kils link 1932 $/oz kainos (šalt. „Fxstreet.com“).

Rugsėjo 1, 2021

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Žinoma, augimas nebuvo labai žymus, bet galima pastebėti, kad metalų vertės kol kas neplanuoja kristi, veikiau išsilaikys pastovioje pozicijoje. Koronaviruso Delta atmaina toliau plinta kaip ir infliacija, o tai yra vienos pagrindinių priežasčių, darančios įtaką tauriųjų metalų kainų nepastovumui (šalt. „Metalsdaily.com“).

Aukso kaina pakilo iki 1810,6 $/oz. Anot šaltinio „Reuters.com“, pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę aukso kaina vėl pradėjo kilti – tai susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Auksui ir toliau žadama šviesi ateitis: pavyzdžiui Kinijoje stipriai išaugo auksinės juvelyrikos poreikis (šalt. „Scrapmonster.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad neužilgo aukso kaina gali siekti 1900 $/oz.

Rugpjūčio 25, 2021

Vasara baigiasi be ryškesnių pokyčių tauriųjų metalų rinkoje – per pastarąją savaitę metalų kainos išliko ganėtinai pastovioje pozicijoje. Stebint apžvalgininkų prognozes, iki metų galo daugelio metalų vertės turėtų padidėti. Visgi, dar nėra iki galo aišku, kaip rudenį kis koronaviruso krizė, kuri daro nemažą įtaką metalų kainų pokyčiams. Ateinantys mėnesiai parodys, kuria linkme judės tauriųjų metalų kainų kreivės.
Aukso kaina pakilo iki 1805,65 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad pandemijos laikotarpiu auksas žiba – jam žadama šviesi ateitis. Anot „Bullionvault.com“, investicijos į auksą per koronaviruso laikotarpį padidėjo trečdaliu. Prognozuojama, kad iki šių metų galo aukso kaina kils iki 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Panašu, kad auksas tikrai atsigauna ir po truputį juda link žadamo kainos didėjimo.

Rugpjūčio 18, 2021

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos atsigavo. Žinoma, verčių padidėjimas yra nežymus, tačiau tai rodo metalų kainų pastovumą bent šiokiam tokiam laikotarpiui. Jau kurį laiką sudėtinga prognozuoti, kaip kis metalų kainos toliau, kadangi koronaviruso Delta atmaina neleidžia atsitiesti pasaulio ekonomikai, infliacija niekur nedingsta (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1788,07 $/oz. Galima pastebėti, kad nuo praeitos savaitės geltonojo metalo kaina kasdien kilo į viršų. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad kitą savaitę šio metalo vertė gali siekti 1800 $/oz. Visgi, ekspertai iš „Afr.com“ mano, kad dabar neverta investuoti į auksą ir investuotojus ragina parduoti savo investicinį auksą. Tačiau yra ir kitaip mąstančių: anot „Bnnbloomberg.ca“, aukso kaina metų gale turėtų siekti 2000 $/oz, tad kol kas skubėti jį parduoti nėra verta.