Metalų Biržos

Rugsėjo 22, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos nukrito. Kaip teigia šaltinis „Metalsdaily.com“, šiuo metu pastovumo tauriųjų metalų rinkoje sunkoka tikėtis. Prognozuoti ateitį irgi sudėtinga, kadangi infliacija ir toliau plečiasi, koronavirusas bei jo sukelti padariniai nemažėja. Per pastarąsias savaites išaiškės realesnės prognozės, kaip atrodys metalų kainos šių metų pabaigoje.
Aukso kaina krito iki 1764,75 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad antroje šios savaitės pusėje aukso vertė turėtų paaugti. Ši prognozė neatsiranda be priežasties: pavyzdžiui, Indijoje per pastaruosius 5 mėnesius ženkliai išaugo aukso importas (šalt. „Gold.org“, „Economictimes.indiatimes.com“). Rusija taip pat didina aukso rezervus (šalt. „Sharpspixley.com“). Šaltinis „Metalsdaily.com“ prognozuoja, kad aukso kaina per metus augs bent 12 %. Kaip teigia „Cnbctv18.com“, auksas dabar yra pigus, tad verta naudotis proga ir pasididinti jo atsargas.

Rugsėjo 15, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę jau nebeišliko savo pastovioje pozicijoje – visų metalų, išskyrus vario, vertės sumažėjo. Šiuo laikotarpiu spartaus metalų kainų augimo ar pastovumo neverta tikėtis: JAV sustiprėjo infliacija, JAV dolerio kursas krenta, koronaviruso padariniai apėmę daug sričių (šalt. „Capital.com“). Visgi, verta tikėtis, kad šiuo kriziniu metu kai kurie metalai sužibės.
Aukso kaina krito iki 1793,27 $/oz. Ir nors metalo vertė nėra pastovi, jis yra būtent tas metalas, kuris infliacijos laikotarpiu turėtų sužibėti. Šaltinis „Cryptopotato.com“ teigia, kad auksas šiuo laikotarpiu yra saugus. Įdomu tai, kad Kinijoje per pirmąjį šių metų pusmetį aukso poreikis juvelyrikai išaugo net 122 % (šalt. „Scrapmonster.com“). Kas bus toliau? Šaltinis „Msn.com“ prognozuoja, kad geltonojo metalo kaina grįš į 1800 $/oz ribą.

Rugsėjo 8, 2021

Šią savaitę kone visų tauriųjų metalų kainos išliko panašioje pozicijoje – ženklesnio kainų augimo ar kritimo nėra. Šis pereinamasis laikotarpis po truputį atskleis, kur link judės tauriųjų metalų vertės iki šių metų galo. Šaltinis „Bullionvault.com“ teigia, kad infliacija kiek aprimo. Tačiau koronavirusas kaip ir praeitą rudenį sparčiai plinta, tad galima tikėtis įvairių scenarijų rinkose.
Aukso kaina pakilo iki 1823,12 $/oz. Anot šaltinio „Dailymaverick.co.za“, geltonasis metalas išlaiko tikrai gerą kainos poziciją, kai šią savaitę jau pradėjo atsigauti JAV dolerio kursas. Šaltinis „Gulf-times.com“ prognozuoja, kad artimiausiu metu aukso vertė didės. Jei greitu metu metalo kaina pakils iki 1835 $/oz ribos, galima tikėtis, kad po to auksas sėkmingai kils link 1932 $/oz kainos (šalt. „Fxstreet.com“).

Rugsėjo 1, 2021

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Žinoma, augimas nebuvo labai žymus, bet galima pastebėti, kad metalų vertės kol kas neplanuoja kristi, veikiau išsilaikys pastovioje pozicijoje. Koronaviruso Delta atmaina toliau plinta kaip ir infliacija, o tai yra vienos pagrindinių priežasčių, darančios įtaką tauriųjų metalų kainų nepastovumui (šalt. „Metalsdaily.com“).

Aukso kaina pakilo iki 1810,6 $/oz. Anot šaltinio „Reuters.com“, pagrindinė priežastis, kodėl šią savaitę aukso kaina vėl pradėjo kilti – tai susilpnėjęs JAV dolerio kursas. Auksui ir toliau žadama šviesi ateitis: pavyzdžiui Kinijoje stipriai išaugo auksinės juvelyrikos poreikis (šalt. „Scrapmonster.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad neužilgo aukso kaina gali siekti 1900 $/oz.

Rugpjūčio 25, 2021

Vasara baigiasi be ryškesnių pokyčių tauriųjų metalų rinkoje – per pastarąją savaitę metalų kainos išliko ganėtinai pastovioje pozicijoje. Stebint apžvalgininkų prognozes, iki metų galo daugelio metalų vertės turėtų padidėti. Visgi, dar nėra iki galo aišku, kaip rudenį kis koronaviruso krizė, kuri daro nemažą įtaką metalų kainų pokyčiams. Ateinantys mėnesiai parodys, kuria linkme judės tauriųjų metalų kainų kreivės.
Aukso kaina pakilo iki 1805,65 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad pandemijos laikotarpiu auksas žiba – jam žadama šviesi ateitis. Anot „Bullionvault.com“, investicijos į auksą per koronaviruso laikotarpį padidėjo trečdaliu. Prognozuojama, kad iki šių metų galo aukso kaina kils iki 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Panašu, kad auksas tikrai atsigauna ir po truputį juda link žadamo kainos didėjimo.

Rugpjūčio 18, 2021

Šią savaitę daugelio tauriųjų metalų kainos atsigavo. Žinoma, verčių padidėjimas yra nežymus, tačiau tai rodo metalų kainų pastovumą bent šiokiam tokiam laikotarpiui. Jau kurį laiką sudėtinga prognozuoti, kaip kis metalų kainos toliau, kadangi koronaviruso Delta atmaina neleidžia atsitiesti pasaulio ekonomikai, infliacija niekur nedingsta (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina pakilo iki 1788,07 $/oz. Galima pastebėti, kad nuo praeitos savaitės geltonojo metalo kaina kasdien kilo į viršų. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad kitą savaitę šio metalo vertė gali siekti 1800 $/oz. Visgi, ekspertai iš „Afr.com“ mano, kad dabar neverta investuoti į auksą ir investuotojus ragina parduoti savo investicinį auksą. Tačiau yra ir kitaip mąstančių: anot „Bnnbloomberg.ca“, aukso kaina metų gale turėtų siekti 2000 $/oz, tad kol kas skubėti jį parduoti nėra verta.

Rugpjūčio 11, 2021

Rugpjūčio pradžia tauriųjų metalų rinkoje kol kad neatrodo teigiamai – visų tauriųjų metalų kainos yra gerokai sumažėję. Priežastys nesikeičia: infliacija, koronaviruso krizė, JAV dolerio kurso nepastovumas bei kiti globalinio atšilimo iššūkiai prisideda prie metalų kainų svyravimo (šalt. „Reuters.com“). Verta stebėti, ar per paskutinį vasaros mėnesį metalų vertės atsigaus.
Aukso kaina sumažėjo iki 1731,71 $/oz. Šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad po staigaus kainos kryčio aukso kaina mėgina atsitiesti, tačiau ne itin sėkmingai. Anot „Fxstreet.com“, geltonojo metalo kaina yra nesaugioje pozicijoje – gali būti, kad ji dar kris. Tačiau yra ir pozityvių žinių: padidėjo auksinių dirbinių pirkimas Azijoje (šalt. „Finews.asia“). O šaltinis „Bloomberg.com“ prognozuoja, kad trečiajame šių metų ketvirtyje vidutinė aukso vertė turėtų būti 1820 $/oz.
 
Sidabro kaina smuktelėjo gan stiprokai – šiuo metu jis kainuoja 23,47 $/oz. Šaltinis „Actionforex.com“ teigia, kad po staigaus kainos kryčio, baltojo metalo vertė po truputį stabilizuojasi. Anot „Fxempire.com“, dabar yra prognozuojamas didelis sidabro pirkimo bumas, kadangi metalo kaina stipriai nukrito. Netolimoje ateityje yra numatomas sidabro vertės augimas. Visgi, kurį laiką sidabro kaina dar gali būti žemesnėje pozicijoje (šalt. „Dailyfx.com“).

Liepos 28, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę yra laikosi gan pastoviai – vienų vertės kiek sumažėjo, kitų – šoktelėjo. Šaltinis „Am.jpmorgan.com“ teigia, kad infliacija šiais metais dar labiau plėsis, tad sudėtinga prognozuoti, ar tauriųjų metalų vertės išliks stipriose pozicijose. Nevertėtų pamiršti ir koronaviruso – neatmetama galimybė, kad nuo šio rudens pandemija vėl išplis, nors pasiskiepijusių visame pasaulyje yra nemažai. Šiuo kriziniu laikotarpiu verta atsakingai pasverti, kur naudingiausia investuoti ilgalaikėje perspektyvoje.
Aukso kaina sumažėjo iki 1798,29 $/oz. Šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, kad geltonojo metalo kaina artimiausiu metu turėtų laikytis ties 1800 $/oz riba. Visgi, infliacijos laikotarpis yra palankus auksui – jis vertinamas kaip saugi investicija. Tai įrodo ir kai kurių valstybių veiksmai: Indijoje aukso rezervai per 20 metų padidėjo net 12 kartų (šalt. „Thehindubusinessline.com“). Kinijoje nuo vasaros pradžios paaugo aukso importo kiekiai (šalt. „Reuters.com“). Tad panašu, kad vienas iš metalų, į kurį neapsiriksite investavę infliacijos laikotarpiu, yra būtent auksas.

Liepos 21, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos nukrito. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad metalų kainos krenta dėl vėl sparčiai plintančio koronaviruso Delta atmainos. Baiminamasi, kad valstybių sienos vėl užsidarys, pramonė sustos bei iškils kitų problemų, atsiradusių per pandemiją. Šiuo nenuspėjamu laikotarpiu verta įdėmiai stebėti, kaip kis tauriųjų metalų rinka.
Aukso kaina pakilo iki 1812,42 $/oz. Šaltinis „Guardian-gold.com.au“ teigia, kad geltonajam metalui matyti pozityvi ateitis. Ekspertai iš „Fxstreet.com“ mano, kad metalo vertė greitu metu turėtų augti iki 1825 $/oz. O šaltinis „Ai-cio.com“ teigia, kad infliacinis laikotarpis yra labai palankus auksui, nes jo kaina įprastai paauga nemažai. Šiuo metu ne viena valstybė didina savo aukso atsargas: pavyzdžiui, Brazilijos Centrinis Bankas nusipirko 41,8 tonas aukso (šalt. „Riotimesonline.com“).

Liepos 14, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę išliko gan pastovios, tik sidabro ir vario kiek nukrito. Kurį laiką metalų vertės turėtų išlikti panašioje pozicijoje. Anot „Nbcnews.com“, prekių ir paslaugų kainos kyla jau pastaruosius trejus mėnesius – tai yra ryškus infliacijos ženklas. Šaltinis „Cityindex.co.uk“ teigia, kad dėl infliacijos netolimoje ateityje gali būti įvairių scenarijų tauriųjų metalų rinkoje.
Aukso kaina padidėjo iki 1807,65 $/oz. Šiam geltonojo metalo kainos augimui daugiausiai įtakos turi infliacija (šalt. „Cnbc.com“). Tačiau anot šaltinio „Cityindex.co.uk“, infliacijos metu aukso kaina gali ir kristi. Visgi, šaltinis „Abcmoney.co.uk“ mano priešingai – investicijos į auksą nepastoviu laikotarpiu atsiperka, nes šis metalas yra patikima investicija. Tuo tarpu Indijoje žmonės išparduoda savo auksinę juvelyriką dėl ekonominės krizės, kurią sukėlė pandemija (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“). Investuotojai kol kas neskuba išparduoti savo investicijų į auksą, bet taip pat ir atsargiai žiūri į investicijų plėtrą.