Metalų Biržos

Gegužės 16, 2019

Įpusėjęs gegužės mėnuo atnešė įdomių tendencijų – aukso ir paladžio kainos pakilo, o kitų metalų – nukrito. Atrodo, kad susilpnėjęs JAV doleris turėjo įnešti daugiau stabilumo visiems metalams, tačiau yra ir daugiau veiksnių, darančių įtaką skirtingiems tauriųjų metalų kainų pokyčiams.

Gegužės 9, 2019

Ši savaitė beveik nesiskiria nuo praeitos – kone visų tauriųjų metalų kainos vėl po truputį krenta. Tik aukso kaina pakilo beveik keliais JAV doleriais, tačiau tai neturi didelės reikšmės bendrame kontekste. Stiprus JAV doleris, pasaulyje vykstanti ekonominė krizė turi nemažai įtakos tauriųjų metalų vertėms. Tačiau šis periodas yra itin naudingas investuotojams.
Auksas šiuo metu kainuoja 1285,52 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, jog auksas dabar yra itin patrauklus investuotojams – puiki proga nusipirkti didesnius šio metalo kiekius. Šiais metais, lyginant su kitomis didžiosiomis valstybėmis, Rusija pirmauja nupirktame aukso kiekyje (šalt. „Pravdareport.com“). Tiek pavieniai investuotojai, tiek didžiosios pasaulio šalys, kurios perka nemažus aukso kiekius, žino, jog tai puiki investicija ateičiai – aukso kaina visada atsigauna. Šaltinis „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, jog per ateinančius metus auksas turėtų būti 15 % brangesnis.

Gegužės 2, 2019

 

Stebint visų tauriųjų metalų kreives (išskyrus vario), galima pastebėti, jog savaitės viduryje kainos buvo pakilę, o savaitės pabaigoje jos pradėjo kristi. Daugiausiai kainų kryčiui įtakos turi stiprus JAV doleris, jau ilgą laiką nenuleidžianti tvirtos savo pozicijos (šalt. „Investing.com“).
Lyginant su praeita savaite, aukso kaina pakilo iki 1282,93 $/oz. Anot šaltinio „Heraeus.com“, aukso kainos nepastovumas yra didžiausias per pastaruosius dvidešimt metų, tačiau taip nebus amžinai. Kol geltonojo metalo kaina yra labai įperkama, investuotojai ir toliau sėkmingai naudojasi šia situacija – aukso pardavimai itin išaugo pastaruoju metu (šalt. „Commoditytrademantra.com“). Šaltinyje „Kitco.com“ pažymima, jog Australijos kasyklose mažėja šio metalo atsargos. Kada galima tikėtis aukso kainos atsigavimo? Šaltinis „Investing.com“ teigia, jog lieka laukti, kol JAV dolerio vertė sumažės.

Balandžio 25, 2019

Balandžio mėnuo baigiasi su kone visų tauriųjų metalų kainų kritimu, lyginant su praeita savaite. Metalai, kurio kaina šiek tiek pakilo – platina ir paladis. Visgi, tauriųjų metalų kainų krytis nėra labai žymus, juo naudojasi investuotojai, didindami daugelio metalų atsargas (šalt. „Metalsdaily.com“). Pagrindinis trukdis, neleidžiantis atsigauti tauriųjų metalų vertėms – stiprus JAV doleris (šalt. „In.reuters.com“).

Balandžio 19, 2019

Įpusėjus balandžio mėnesiui, galima pastebėti vieną tendenciją – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos nukrito. Pagrindinės to priežastys: itin sustiprėjęs JAV doleris bei pasaulyje vykstanti ekonomikos krizė (šalt. „Scrapregister.com“). Tačiau nukritosios kainos nėra blogas ženklas – kai kuriems metalams prognozuojama šviesi ateitis, o investuotojai gali pasinaudoti šiuo metu vykstančiais įvykiais.

Balandžio 11, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra gan rami – palyginus su praeita, beveik visų tauriųjų metalų kainos po truputį atsigauna. Stebina tik paladis, kurio kaina jau antrą savaitę gan sparčiai krenta žemyn. Lėtesniam kainų atsigavimui daugiausiai įtakos turi neaiški Breksito situacija ir mažėjantis pasaulio ekonomikos augimas (šalt. „Metalsdaily.com“).
Auksas nors ir lėtai, bet po truputį vėl viršija 1300 $/oz ribą. Palyginti nedidelė jo kaina skatina investuotojus ir stipriąsias pasaulio šalis, ypač Indiją ir Rusiją, pasididinti šio metalo rezervus (šalt. „Thehindu.com“, „Sputniknews.com“). Visgi, prognozės geltonajam metalui yra šviesios – centriniai bankai domisi didesnėmis investicijomis į auksą (šalt. „Kitco.com“). Šaltinis „Scrapregister.com“ teigia, jog greitu metu aukso kaina pakils iki 1320 $/oz.

Balandžio 4, 2019

Balandžio mėnuo prasidėjo su beveik visų tauriųjų metalų kainų sumažėjimu – ne tik aukso, bet ir paladžio verčių kreivės gerokai nusileido žemyn. Stebint pastarųjų mėnesių tendencijas, daugeliui gali būti keistoka, kad net paladis, gan ilgą laiką didinantis vertę metalas, šiuo metu kainuoja gerokai mažiau. Pagrindinės tauriųjų metalų kainų sumažėjimo priežastys – Indijos rupijos nuvertėjimas, neaiškumai dėl Breksito, augančios tam tikrų šalių skolos (šalt. „WallStreetWindow.com“, „Tribune.com.pk“, „Etfdailynews.com“).
Auksas šiuo metu kainuoja 1292,13 $/oz; jau ilgą laiką jo vertė nebuvo nukritusi žemiau 1300 $/oz. Tačiau apžvalgininkai iš „Investing.com“ mano, jog ši situacija yra laikina ir geltonojo metalo kaina vėl šoktels į viršų. Apžvalgininkė Anna Golubova iš „Kitco.com“ teigia, jog aukso kaina artėja ne link 1200 $/oz, o link 1400 $/oz. Net ir Breksito situacija iš kitos pusės turi naudos – didžiųjų Europos valstybių investuotojai pradėjo didinti aukso rezervus (šalt. „Bullionvault.com“).
 

Kovo 28, 2019

Kovo mėnesį galima apibūdinti kaip nepastovų – tauriųjų metalų kainos vienomis savaitėmis kilo, kitomis – krito. Šiuo metu beveik visų metalų vertės vėl atsigavo, išskyrus paladžio, kas yra šiokia tokia naujiena, kadangi šis metalas jau ilgą laiką rekordiškai didino savo kainą. JAV doleris atsigauna, infliacija didėja, tad dar neaišku, ko galima tikėtis ateinančią savaitę (šalt. „Uk.reuters.com“, „Livemint.com“).
 

Kovo 21, 2019

Įpusėjęs kovo mėnuo džiugina investuotojus – tauriųjų metalų kainos kyla. Pastarosiomis savaitėmis beveik visų tauriųjų metalų vertės buvo kiek nukritusios (išskyrus paladžio), tačiau bent jau artimiausiu metu galima tikėtis, jog to nebus – ekonominės rinkos vėl po truputį atsigauna, o tai turi geros įtakos ir minėtų metalų vertėms (šalt. „Gbm.scotiabank.com“).
 

Vasario 28, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkai yra labai sėkminga – visų metalų kainos šoktelėjo į viršų, paladžio ir vario net rekordiškai. Pagrindinė to priežastis – susilpnėjęs JAV doleris (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinio „Reuters.com“ teigimu, dolerio vertė nebėra tokia stipri nuo praeitų metų rugsėjo mėnesio, o dabar, vykstant ekonominei krizei, jis gali dar labiau susilpnėti.