Metalų Biržos

Rugsėjo 19, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje gan rami – vieni taurieji metalai gan pastoviai išlaikė savo vertes, kitų kainos kiek paaugo. Nevertėtų nustebti, kad artėjant šių metų pabaigai tauriųjų metalų kainos vėl augs, tad šis laikotarpis yra vertingas metalų atsargų didinimui (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugsėjo 12, 2019

Praeitą savaitę visų tauriųjų metalų kainos kilo. Ši savaitė – kiek kitokia. Vieni metalai šiek tiek padidino savo vertes, kiti – gan žymiai sumažino. Įprasta, kad po greitų kainų šuolių augimas kiek apstoja, bet tai nėra blogas ženklas. Tokia situacija pasinaudoti verta – nusipirkti pigiau kainuojančio metalo ir po to jį sėkmingai investuoti (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugsėjo 6, 2019

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės atrodo labai gerai – visų metalų kainos pakilo. Situacija verta nemenko susidomėjimo, kadangi du svarbūs faktoriai, kurie turėdavo nemažai įtakos metalų kainų kryčiui, šiuo metu neveikia metalų. Pavyzdžiui, JAV doleris pasiekė aukščiausią savo poziciją per pastaruosius dvejus metus (šalt. „Cnbc.com“). Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos ir toliau vyksta (šalt. „Fxstreet.com“).

Rugpjūčio 29, 2019

Vasara baigiasi su visai teigiama gaida – beveik visų tauriųjų metalų, išskyrus paladžio ir vario, kainos pakilo. Pavyzdžiui sidabro – net rekordiškai. Praeitais metais apžvalgininkai pranašavo, jog 2019-ieji bus sėkmingi tauriesiems metalams – kaip galima dabar pastebėti, jie neklydo. Tačiau verta stebėti, kaip keisis metalų kainos per paskutinius ketverius mėnesius – kai kurių metalų kainos bumas gali ilgai nesitęsti (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugpjūčio 23, 2019

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui, tauriųjų metalų kreivės atrodo neblogai – auksas, sidabras, paladis didina savo vertes, o platinos ir vario kainos nukrito ne itin smarkiai – sunerimti dėl to neverta. Stebint pastarųjų savaičių pokyčius galima teigti, jog iki šių metų galo situacija gali dar labiau pagerėti, jei neįvyks greitų ir drastiškų įvykių ekonomiškai stipriausiose pasaulio valstybėse (šalt. „Metalsdaily.com“).

Rugpjūčio 16, 2019

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra labai palanki – visų tauriųjų metalų kainos padidėjo, kai kurių net rekordiškai. Taurieji metalai šiuo metu yra mažiau veikiami pasaulyje vykstančių ekonominių veiksnių, kaip JAV ir Kinijos prekybos karo, ekonominė krizės ir t. t. (šalt. „Metalsdaily.com“). Manoma, kad ši teigiama situacija dar tęsis kurį laiką.
Aukso vertė per šią savaitę pakilo rekordiškai – metalas dabar kainuoja 1501,48 $/oz. Ekspertai mano, kad auksui šis periodas labai palankus ir jo kaina gali sparčiai augti – nevertėtų nustebti, jog vertė gali pakilti net iki 2000 $/oz (šalt. „Pethmintbullion.com“, „Thestreet.com“). Investuotojai teigia, jog sunku pralošti, kai investuoji į auksą, ypač jam palankiu periodu – metalas yra laiko patikrinta ir patikima investicija (šalt. „News.metal.com“).

Rugpjūčio 8, 2019

Rugpjūčio pirmąją savaitę įvyko įdomių pokyčių – visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos nukrito. Metalų kainų pokyčiams iš dalies įtaką padarė šie faktoriai: JAV doleris praranda dominuojančios valiutos etiketę, Kinijos ir JAV prekybos karas vėl po truputį įgauna pagreitį (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonojo metalo kaina vėl sparčiai kyla į viršų – šiuo metu ji siekia 1473,33 $/oz. Ekonomistai teigia, jog investuotojai šiuo metu turėtų daugiausiai dėmesio kreipti būtent į auksą, nes jis – geriausia investicija (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinyje „Sharpspixley.com“ teigiama, kad JAV ir Kinijos prekybos karas auksui gali duoti daug naudos – jis išliks stipriu pastaruosius metus, o greitu metu vertė gali augti iki 1500 $/oz.

Rugpjūčio 1, 2019

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės labai nevienodos – galima pastebėti, jog savaitės pradžioje buvusi nebloga situacija vis prastėjo, tačiau paskutinėmis dienomis metalų kainos vėl atsigavo. Lyginant su praeita savaite beveik visų tauriųjų metalų vertės padidėjo, bet tai nebūtinai reiškia, jog investuotojai gali likti ramūs ir tikėtis, jog rugpjūtį bus dar geriau – JAV doleris vėl atsitiesia, o pasaulyje vykstanti infliacija daugeliui kelia nerimą (šalt. „Forexlive.com“, „Kitco.com“).

Liepos 25, 2019

Į pabaigą einantis liepos mėnuo kol kas atrodo tikrai neblogai – visi taurieji metalai, išskyrus paladį, stiprina savo pozicijas, o tam daugiausiai įtakos turi JAV doleris. Jis vėl susilpnėjo – lygindami su pastaruoju mėnesiu, apžvalgininkai teigia, jog ši valiuta kol kas yra gan žemoje pozicijoje (šalt. „Metalsdaily.com“). Svarbu pridurti, kad nemažai įtakos tauriųjų metalų vertėms turi ir pasaulyje vykstanti ekonominė krizė – kai kurios šalys skuba investuoti į metalus, o tai padidina jų kainą. Šis laikotarpis išlieka tikrai įdomus, tad verta stebėti, kas toliau vyks tauriųjų metalų rinkoje iki vasaros pabaigos.

Liepos 18, 2019

Šią savaitę taurieji metalai atrodo gana neblogai – daugelio kaina kiek pakilo. Keleto metalų vertė šiek tiek sumažėjo, tačiau skaičius – nėra žymus. Šiuo metu metalams didžiausią įtaką daro du ekonominiai veiksniai: JAV dolerio augimas ir pasaulyje vykstanti infliacija (šalt. „Cnbc.com“, „Finance.yahoo.com“). Kadangi šie veiksniai jau yra kurį laiką ir tauriųjų metalų vertės laikosi gan neblogai, verta tikėtis, jog netolimoje ateityje situacija gali dar labiau pagerėti.