Metalų Biržos

Gruodžio 11, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje įdomi: aukso ir sidabro kainos kyla, paladis beveik pasiveja auksą, o platinos ir vario kainos mažėja. Tačiau didelių neigiamų pokyčių nematyti – galima viltis, jog šiuos metus pavyks užbaigti be didelių verčių kryčių.
 

Lapkričio 27, 2018

Nors po truputį ateina ekonominė krizė, panašu, kad tauriųjų metalų rinkai tai kol kas nedaro didelės įtakos. Lyginant su pastarųjų kelių savaičių duomenimis, visų metalų kainos padidėjo. Galimas variantas, kad ekspertai buvo teisūs – metų pabaiga tauriesiems metalams bus palanki, verčių kreivės dar šiek tiek šoktels į viršų.
 

Lapkričio 14, 2018

Šią savaitę pažvelgus į tauriųjų metalų kainų kreives galima pastebėti vienodą tendenciją – jos šiek tiek nukrito. Žinoma, drastiško kainų mažėjimo nebūta. Šaltinio „Scrapregister.com“ teigimu, JAV dolerio sustiprėjimas turėjo daugiausiai įtakos šios savaitės įvykiams. Kokia bus metų pabaiga – belieka stebėti. Bet, tikimąsi, kad metalų vertės bus aukštesnės nei dabar.
 

Lapkričio 6, 2018

Lapkričio mėnuo prasidėjo labai pozityviai – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Kaip ir apžvalgininkai jau kurį laiką teigė, šių metų pabaiga parodys metalų verčių atsigavimą. Šiems teigiamiems pokyčiams daugiausia įtakos turi JAV dolerio stabilumas (šalt. „Bloomberg.com“, „Blackrockblog.com“).
 

Spalio 30, 2018

Spalio mėnuo užsibaigia įdomiais tauriųjų metalų kainų pokyčiais – matyti, kad kone visą savaitę jos augo arba bandė išsilaikyti panašioje pozicijoje, tačiau šiandien beveik visų metalų kainos smuktelėjo žemyn. Tačiau išsigąsti nevertėtų – apžvalgininkai tikina, kad šių metų pabaiga ir kitų pradžia bus palanki metalų verčių augimui, ateinantys ekonominiai nesklandumai neturėtų padaryti stiprios neigiamos įtakos (šalt. „Spglobal.com“).
 

Spalio 24, 2018

Trečioji spalio savaitė rodo pozityvius ženklus investuotojams: aukso ir paladžio kainos auga, o sidabro, vario ir platinos – išlieka gan stabilios. Lyginant su pastaraisiais mėnesiais, šių metų pabaigoje tauriųjų metalų kainos nebeturėtų kristi. Kaip jau kurį laiką teigė daugelis apžvalgininkų, jos turėtų atsistatyti. Priežastys, kodėl metalų vertės atsigauna, išlieka tokios pat – JAV dolerio infliacija ir akcijų biržos kritimas (šalt. „Sharpspixley.com“).
Aukso kaina šiuo metu yra 1222.17 $/oz. Nors keliais doleriais ji nukrito nuo vakarykštės vertės, ateities prognozės šiam metalui yra tikrai palankios. Indija ir Kinija didina savo aukso rezervus – tai įrodo, jog geltonasis metalas nepraranda savo vertės (šalt. „Rt.com“). Amerikos banko apžvalgininkai teigia, kad nereikia bijoti investuoti į auksą – metalas pasiekė savo saugią kainos poziciją ir ateityje jo vertė dar augs (šalt. „Economictimes.indiatimes.com“, „Scrapregister.com“).
 

Spalio 2, 2018

Pastaroji savaitė tauriųjų metalų rinkoje yra gan panaši į praeitą – vienų tauriųjų metalų kainos kyla aukštyn, kitų – laikosi stabiliai arba šiek tiek mažėja. Šaltinio „Scmp.com“ teigimu, tiems metalams, kurių kainos neauga, savo pozicijas trukdo atstatyti vis dar vykstantis prekybos karas tarp Kinijos ir JAV, politinis nestabilumas Europoje ir valiutos nuvertėjimas augančiose rinkose. 
 

Rugsėjo 25, 2018

Pirmasis rudens mėnuo baigiasi kiek įdomesniais pokyčiais tauriųjų metalų rinkoje: prieš tai beveik visų metalų kainų kreivės išlaikė panašias pozicijas, o dabar vienų kainos nukrito, kitų – ženkliai paaugo, o trečių – žymiai nesikeitė. Tam daugiausiai įtakos turi stabiliai mažėjanti JAV dolerio vertė ir slopstanti įtampa tarp JAV ir Kinijos ekonomikų (šalt. „Bloomberg.com“).
 

Rugsėjo 20, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje tikrai palanki – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Pagrindinės šios tendencijos priežastys: JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, taip pat JAV vykstanti infliacija pradeda siekti nominalių normų (šalt. „Scrapregister.com“). Taigi, investuotojams jau pats laikas suklusti ir pradėti galvoti, į kurį metalą verta pradėti investuoti.
 

Rugsėjo 13, 2018

Šios savaitės padėtis tauriųjų metalų rinkoje yra gan pastovi – visi metalai, išskyrus paladį (kuris ryškiai didina savo vertę), išlaiko pastovią kainų poziciją. Nors jų kreivės nekyla į viršų, tai yra gan gera padėtis investuotojams, kadangi dabar yra palankus metas „užsipirkti“ didesnius tauriųjų metalų kiekius ir laukti žadėto kainų kilimo šių metų pabaigoje (šalt. „Etfdailynews.com“).