Metalų Biržos

Gegužės 12, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos pakilo, tik paladžio kiek sumažėjo. Galima pastebėti, kad pastaruoju metu tauriųjų metalų rinka yra labai nestabili – vienu metu kainos gerokai krenta, o po to staigiai išauga. Šiuo metu tam didžiausią įtaką turi infliacija – vienur ji jaučiama stipriau, kitur – silpniau (šalt. „Ai-cio.com“). Tad kai kurių metalų ateitį prognozuoti yra sunkoka, kai rinka yra labai nepastovi. Žinoma, nereikia atmesti ir pasaulinės pandemijos, kuri su savimi atsineša nemažą kiekį kitų ekonominių iššūkių.
Aukso kaina pakilo iki 1836,41 $/oz. Panašu, kad dabartinė situacija auksui turėtų būti palanki. JAV dolerio kurso kritimas turi teigiamos įtakos aukso kainos augimui (šalt. „Reuters.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad infliacijos metu geltonojo metalo kaina taip pat turėtų didėti. Anot šaltinio „Techbullion.com“, šiais metais tikrai verta galvoti apie investicijas į auksą: infliacijos metu jo vertė nekrenta, metalo poreikis auga, o pasaulio centriniai bankai pildosi metalo atsargas – verta sekti jų pavyzdžiu.

Gegužės 5, 2021

Taurieji metalai ir šią savaitę didina savo vertes, tik paladžio kaina kiek sumažėjo. Pastarosiomis savaitėmis metalų kainos gali dar didėti, tačiau kaip bus ilgalaikėje perspektyvoje – sunkoka prognozuoti. Vieniems metalams dėl augančio jų poreikio žadama šviesi ateitis, o kitiems – kol kas miglota. Anot šaltinio „Metalsdaily.com“, aiškesnė situacija matyti bus vasaros pabaigoje – tada bus galima tiksliau prognozuoti, kokiais skaičiais užsibaigs šie metai.
Aukso kaina pakilo iki 1792,51 $/oz. Kinijoje aukso poreikis per pirmą šių metų ketvirtį išaugo net 93,9 %, lyginant su praeitų metų tokiu pat laikotarpiu (šalt. „Forexlive.com“). Tačiau metalo poreikio augimas dar neužtikrina, kad jo kaina ir toliau kils. Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad geltonasis metalas turėtų išlikti panašioje savo vertės pozicijoje; daug kas priklausys ir nuo JAV dolerio kurso. Šaltinis „Finbold.com“ prognozuoja, kad šiais metais vidutinė aukso kaina bus 1700 $/oz, o 2022 metais – 1600 $/oz.

Balandžio 28, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos atrodo tikrai neblogai – kai kurių kainos šoktelėjo net rekordiškai. Antrame šių metų ketvirtyje tauriųjų metalų vertės neturėtų nukristi. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad kiekvienas metalas turi savas priežastis, kodėl jų kaina turėtų nemažėti. Šio šaltinio apžvalgininkai taip pat yra įsitikinę, kad metalų kainos turėtų netgi augti. O šią savaitę tai galima jau pastebėti.
Aukso kaina pakilo iki 1782,07 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad geltonasis metalas kol kas yra „strigęs“ – jo kaina per pastarąsias savaites laikosi panašioje pozicijoje. Tačiau šviesa tunelio gale jau yra matoma – Indijoje sparčiai auga aukso poreikis juvelyrikai (šalt. „Sbma.org.sg“). Šaltinis „Blog.magnifi.com“ teigia, kad Kinijoje taip pat artimiausiu metu turėtų potencialiai augti aukso importas. Anot „Gold.org“, investuotojų dėmesys auksui niekur nedingsta.

Balandžio 22, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų kainos pakilo. Tai gan retas reiškinys pastaruoju laikotarpiu. Tam nemažai įtakos turėjo JAV dolerio kurso kritimas (šalt. „Reuters.com“). Visgi, ekspertų kalbos apie infliaciją nerimsta – šis reiškinys nepaliaujamai artėja, o kai kurių šaltinių teigimu, jau yra pasiekęs kai kurias valstybes (šalt. „Forbes.com“). Verta jau dabar apsvarstyti savo investavimo pasirinkimus, kol infliacija dar neįsibėgėjo.
Aukso kaina padidėjo iki 1771,60 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad būtent JAV dolerio kurso kritimas turėjo daugiausiai įtakos geltonojo metalo kainos kilimui – pasaulio centriniai bankai sparčiai didina metalo atsargas. Kinija taip pat nesnaudžia ir yra jau pasiruošusi dideliems aukso importo kiekiams (šalt. „Fxstreet.com“). Indijoje auga auksinės juvelyrikos poreikis, kadangi artėja jų tradicinių vestuvių sezonas (šalt. „Business-standard.com“). Šaltinis „Uk.investing.com“ teigia, kad aukso kaina greitu metu potencialiai gali augti iki 1800 $/oz.

Balandžio 14, 2021

Per šią savaitę taurieji metalai išlaikė gan pastovias savo kainų pozicijas, tik paladžio vertė pakilo ženkliau. Iš kainų pokyčių grafikų galima pastebėti, kad praeitos savaitės pabaigoje daugumos metalų kainos buvo pasiekusias didžiausias savo pozicijas per visą savaitę. Viena aišku, kad tiksliai prognozuoti, kaip kis metalų kainos dar yra sunkoka, nes teigiama, kad infliacija jau pasiekė JAV ir kas vyks toliau, belieka tik stebėti (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina padidėjo iki 1733,42 $/oz. Šaltinis „Marketwatch.com“ teigia, kad infliacija turės teigiamos įtakos geltonajam metalui – manoma, kad aukso kaina gali kilti per šį laikotarpį dar labiau, nei buvo tikėtasi. Anot šaltinio „Scrapmonster.com“, investicijos į auksą per kovo mėnesį pakilo gan stipriai. Verta tikėtis, kad kitą savaitę aukso kaina kiek atsigaus.

Balandžio 7, 2021

Tauriųjų metalų kainos vėl po truputį atsigauna. Šaltinis „Fxstreet.com“ neabejotinai patvirtina, kad infliacija artėja. Artėjant šiam reiškiniui, ekspertai rekomenduoja investuoti į apčiuopiamą vertę turinčius vertingus investicinius produktus: meno kūrinius, tauriuosius metalus (šalt. „Markets.businessinsider.com“). Kol metalų kainos yra kritusios, investuoti į juos tikrai verta.
Aukso kaina padidėjo iki 1728,48 $/oz. Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad geltonojo metalo vertė gan greitai atsigavo, lyginant su praėjusiu laikotarpiu. Tačiau metalui bus nemažas iššūkis išlaikyti šią arba didesnę kainą kitą savaitę. Ekspertai iš „Bullionvault.com“ mano, kad investuoti į auksą dabar yra puikus sprendimas – ateityje tikimąsi geros grąžos. Šiais metais aukso kaina turėtų būti apie 1800 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).

Kovo 31, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos kiek krito, lyginant su praeita savaite. Šiai situacijai daugiausiai įtakos turi stiprėjantis JAV doleris, artėjanti infliacija, toliau besitęsianti pandemija bei gan lėtas žmonių vakcinavimas (šalt. „Cnbc.com“, „Bnnbloomberg.ca“). Nevertėtų nustebti, kad ateinančiomis savaitėmis metalų kainos ir toliau gali mažėti.
Aukso kaina krito iki 1711,46 $/oz. Nors kainos sumažėjimas, lyginant su praeita savaite, nėra labai didelis, tai gali rodyti ir kitą neigiamą ženklą – metalas gali ir toliau lėtai, bet pastoviai mažinti savo vertę. Kadangi geltonojo metalo vertė krenta, jo poreikis, ypač juvelyrikos industrijoje, auga (šalt. „Scmp.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad aukso vertė kris žemiau 1700 $/oz ribos. Apžvalgininkai iš „Investinghaven.com“ šiuo metu nerekomenduoja investuoti į auksą – ragina kol kas stebėti, kaip metalo kaina kis toliau.

Kovo 24, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę labai nevienodos, nėra bendros jų tendencijos. Vienų metalų kainos šiek tiek pakilo, o kitų – krito. Visgi, lyginant su praeita savaite galima pastebėti, jog metalų vertės laikosi panašioje pozicijoje. Šaltinis „Uk.finance.yahoo.com“ teigia, kad infliacija tikrai pasijus daugelyje valstybių, tačiau ji truks neilgai. Tad dar sunku spręsti, ar tai turės didelę įtaką tauriųjų metalų kainoms.
Aukso kaina paaugo iki 1739,33 $/oz. Geltonojo metalo vertė krito 20 %, lyginant su tais mėnesiais, kai jo vertė buvo aukščiausia (šalt. „Ca.movies.yahoo.com“). Šaltinis „Northernminer.com“ teigia, jog auksas per ateinančius metus išliks panašioje savo kainos pozicijoje. Tačiau yra manančių kitaip: šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad aukso kaina gali paaugti iki 1850 $/oz. Tai skamba visai logiškai, nes pavyzdžiui, Indijoje auksinės juvelyrikos poreikis augs 30-35 % (šalt. „Indiaretailing.com“). Šaltinis „Home.saxo“ informuoja, kad aukso perkamumas taip pat padidėjo. Tai, aišku, lemia ir kritusi metalo kaina.

Kovo 17, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos atsigavo, lyginant su praeita savaite. Galima pastebėti, jog pastaruoju metu tauriųjų metalų rinkoje trūksta kainos pastovumo, tačiau šiuo pandemijos laikotarpiu metalų vertės laikosi dar gan neblogai. Šaltinis „Coindesk.com“ teigia, kad infliacija artėja, tad pokyčių tauriųjų metalų rinkoje dar tikrai bus.
Aukso kaina padidėjo iki 1732,18 $/oz. Per ateinančius metus Lenkijos centrinis bankas planuoja nusipirkti 100 tonų aukso; valstybės didina šio investicinio metalo atsargas (šalt. „Reuters.com“). O kalbant apie prognozes auksui, jos yra dvejopos. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog aukso kaina greitu metu turėtų kilti iki 1800 $/oz. Tačiau apžvalgininkai iš „Metalsdaily.com“ teigia, kad geltonojo metalo kaina kris iki 1500 $/oz. Kaip bus iš tiesų, greičiausiai bus galima pamatyti greitu metu.

Kovo 10, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos krito. Galima pastebėti, kad praeitą trečiadienį kainos buvo tikrai gerose pozicijose, tačiau po to kasdien palaipsniui vis mažėjo. Pirmadienį kai kurių metalų kainos šiek tiek padidėjo, tačiau šiandien vėl buvo lūžio taškas, kai vertės galutinai nukrito. Šiai nepastoviai situacijai nemažai įtakos turi JAV dolerio kurso kitimas (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Reuters.com“). Nereikėtų atmesti ir artėjančios infliacijos, pandemijos padarinių bei įsibėgėjusio vakcinavimo (šalt. „Metalsdaily.com“). Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę metalų kainos gali vėl pamažėti.
Aukso kaina krito iki 1685,38 $/oz. Šaltinis „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, kad jei aukso kaina kris iki 1600 $/oz – tai ženklas investuotojams kuo skubiau didinti investicijas į geltonąjį metalą. Visgi, ar šis kainos mažėjimo scenarijus pasitvirtins – dar neaišku. Anot šaltinio „Zerohedge.com“, aukso vertė turėtų atsigauti. Manoma, kad jo kaina greitu metu peržengs 1700 $/oz ribą (šalt. „Fxstreet.com“).