Metalų Biržos

Rugpjūčio 16, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės nukrito į rekordiškai mažas pozicijas – viskas dėl akcijų rinkos nuopuolių ir JAV dolerio laikymosi tvirtoje pozicijoje. Reikia nepamiršti ir vis dar besitęsiančio Kinijos ir JAV prekybos karo, kuris taip pat turi didelę įtaką tauriųjų metalų kainoms. Ateitis dar miglota – vieniems metalams pavyks lengviau ir greičiau išbristi iš esamos krizės, o kitiems bus sunkiau (šalt. „Moneymetals.com“).
 

Rugpjūčio 9, 2018

Atėjo paskutinis vasaros mėnuo, bet teigiamų pokyčių tauriųjų metalų kreivės nerodo. Priežastys taip pat nesikeičia: pati pagrindinė – vis dar tvyranti įtampa tarp Kinijos ir JAV ekonomikų bei JAV dolerio pozicijos išsilaikymas. Kai doleris jau ilgą laiką yra stiprus, kai kurie taurieji metalai praranda savo vertę (šalt. „Reuters.com“). Nenumaldomai artėja metų galas, kurio metu apžvalgininkai žada geras prognozes, bet kaip bus iš tiesų, belieka tik stebėti.
 

Rugpjūčio 1, 2018

Paskutinė liepos savaitė jau yra kiek įdomesnė, palyginus su visu vidurvasario mėnesiu. Beveik visų (išskyrus aukso) tauriųjų metalų kainos arba šiek tiek pakilo, arba išlaikė pastovią poziciją. Šios savaitės kreivės žada gerėjančią situaciją, bet visgi nevertėtų pamiršti prekybos karo tarp JAV ir Kinijos bei nesilpstančio JAV dolerio – t. y. veiksnių, kurie turi pagrindinę įtaką tauriųjų metalų kainoms (šalt. „Sharpspixley.com“).
 

Liepos 25, 2018

Šią savaitę pažvelgus į tauriųjų metalų kreives galima pamatyti jau kurį laiką nesikeičiančią situaciją – kainos vėl šiek tiek sumažėjo. Nenuostabu, jog toks reiškinys vis dar tęsiasi – prekybos karas tarp JAV ir Kinijos toliau vyksta, tačiau JAV doleris šiek tiek susilpnėjo. Jei doleris ir toliau silpnės, galima tikėtis, jog tauriųjų metalų vertės atsigaus (šalt. „Kitco.com“).
 

Liepos 10, 2018

Pagaliau situacija tauriųjų metalų rinkoje keičiasi gerąja linkme – palyginus su kelių savaičių duomenimis, kainos po truputį kyla. Įdomu tai, kad kreivės per pastarąją savaitę išliko gan pastovios, be žymių šuolių žemyn ar aukštyn. Apžvalgininkės Georgette Boele („Insights.Abnamro.nl“) teigimu, tauriųjų metalų kainos visgi kurį laiką dar nepasieks aukštumų dėl kelių priežasčių: 1) JAV dolerio nesilpnėjimo; 2) nesibaigiančios ekonominių sankcijų įtampos tarp JAV ir Kinijos.
 

Liepos 5, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje dar prastesnė – kainos vis labiau krenta. Esminės šio reiškinio priežastys: prekybos karas tarp JAV ir Kinijos bei JAV vykstanti infliacija (šalt. „Fxladers.com“). Kol įtampa tarp JAV ir Kinijos rinkų nesumažės arba nesibaigs, tol tauriųjų metalų kainos nekils. Bet ši situacija gali būti naudinga ateities investicijoms – pigiau nusipirkus po tam tikro laiko bus galima brangiau parduoti.
 

Birželio 27, 2018

Tendencija pastaruoju metu kol kas nesikeičia – tauriųjų metalų kreivės vis dar leidžiasi žemyn. Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos vis dar tęsiasi (šalt. „Reuters.com“). Įdomu ir tai, jog JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, bet jokios teigiamos įtakos metalų rinkai iš to nebuvo (šalt. „Reuters.com“, „TheGoldForecast.com“). Patariama stebėti vykstančius įtemptus ekonominius santykius tarp JAV ir Kinijos, kadangi tai kol kas yra svarbiausias reiškinys tauriųjų metalų verčių pokyčiams.
 

Birželio 20, 2018

Šią savaitę visų tauriųjų metalų rinkoje galima pastebėti vieną tendenciją – iki penktadienio vakaro kainos kilo, o šeštadienį ryte visų vertės ženkliai pamažėjo. Pagrindinė šio reiškinio priežastis – prekybos karas tarp JAV ir Kinijos. JAV prezidento Donaldo Trumpo papildomų tarifų grasinimai Kinijai lėmė, jog JAV doleris antradienį susilpnėjo prieš Kinijos juanį ir Šveicarijos franką (šalt. „Reuters.com“, „TheGoldForecast.com“). Kol dvi stipriausios pasaulio ekonomikos tarpusavyje pešasi, investuotojams telieka ramiai stebėti, kokie rezultatai iš to išaugs.

Birželio 12, 2018

Pastaroji savaitė tauriųjų metalų rinkoje po truputį rodo atsigavimo požymius – visų metalų kainos yra aukštesnės, palyginus su kelių savaičių duomenimis. Po įvykusio JAV ir Šiaurės Korėjos lyderių susitikimo Singapūre, šioje rinkoje kurį laiką galima tikėtis pastovumo (šalt. „Reuters.com“).
 

Birželio 6, 2018

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje vyrauja lengva kainų kritimo pozicija. Palyginus su 14 dienų duomenimis, tik paladis išlaiko augančias kreives – visi kitų tauriųjų metalų vertės palaipsniui mažėja. Tačiau šaltinio „Lawrieongold.com“ teigimu, nusiminti nevertėtų, kadangi artimiausioje ateityje infliacija Jungtinėse Amerikos Valstijose augs, o tai lygu ir tauriųjų metalų kainų atsigavimui.