Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 11, 2022

Šią savaitę tik platinos kaina pakilo. Visų kitų tauriųjų metalų vertės sumažėjo. Matyti, kad šiuo periodu yra šioks toks kainų nepastovumas. Karas Ukrainoje, Kinijos koronaviruso politika, auganti infliacija turi daug įtakos tiek tauriesiems metalams, tiek kitoms žaliavoms (šalt. „Gold.org“). Anot šaltinio „Ilostat.ilo.org“, lyginant su praeitais metais, infliacija šiais metais padvigubėjo. Investuotojai ir toliau stebi infliacijos pokyčius, nuo kurių priklauso jų veiksmai.
Aukso kaina sumažėjo iki 1854,09 $/oz. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad geltonojo metalo kainos augimas sustojo dėl JAV dolerio kurso augimo sulėtėjimo. Ekspertai taip pat teigia, kad investuotojai dėl infliacijos irgi atsargiai renkasi, į kur investuoti (šalt. „Uk.investing.com“). Metalo kainai prognozės įvairios. Trumpalaikėje perspektyvoje auksas turėtų kainuoti tiek, kiek kainuoja dabar – didesnio pokyčio neturėtų būti (šalt. „Fxstreet.com“). Bet metų gale gali kainuoti ir 2000 $/oz (šalt. „Bloomberg.com“).
 
Sidabro kaina krito iki 21,8 $/oz. Šaltinis „Equity.guru“ teigia, kad šiuo laikotarpiu tikrinamas baltojo metalo kainos pastovumas: ar jis nesmuks į tą pačią ribą, kurioje buvo prieš porą metų. Trumpalaikėje perspektyvoje sidabras turėtų kainuoti apie 21,42 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina krito iki 2118,06 $/oz. O platinos pakilo iki 960,72 $/oz. Kaip teigia šaltinis „Blogs.worldbank.org“ – dėl karo Ukrainoje visų laukia sudėtingi laikai: sutriks ne tik žaliavų pasiūla, bet ir jų tiekimas. Didžioji Britanija įvedė naujus padidintus tarifus iš Rusijos importuotiems paladžiui ir platinai – ne visiems bus apsimoka pirkti brangesnius metalus iš šios valstybės (šalt. „Azernews.az“, „Reuters.com“). Platinos kaina šiuo metu gali dar kilti iki 980 $/oz (šalt. „Economies.com“).
Kalbant apie automobilių rinką, prognozės irgi nekokios: kils naujų automobilių kainos, o jų gamybos terminai taip pat prasitęs (šalt. „Fleetnews.co.uk“).
 


 
Vario kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 9188,87 $/t. Tai – viena mažiausių metalo kainų per pastaruosius aštuonis mėnesius. Pagrindinė to priežastis nesikeičia – visuotinė Kinijos piliečių izoliacija. Stagnavusi gamyba turi neigiamą poveikį ne vienai žaliavai (šalt. „Mining.com“). Šio įvykio padariniai jau jaučiami visame pasaulyje.