Metalų Biržos

Gruodžio 29, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo – kai kurių visai nemažai. Tai gan netikėtas posūkis, galbūt žadantis pozityvią kitų metų pradžią. Natūralu, kad baigiantis metams ekspertai dalijasi tauriųjų metalų prognozėmis kitiems metams. Ir panašu, kad 2022-ieji neturėtų būti labai prasti (šalt. „Metalsdaily.com“). Visgi, šaltinis „Livewiremarkets.com“ teigia, kad infliacija kitais metais niekur nedings, kaip ir koronavirusas ir naujosios jo atmainos, tad kainų svyravimų įvairiuose sektoriuose tikrai bus.
Aukso kaina pakilo iki 1812,35 $/oz. Nors per praėjusį mėnesį aukso importas į Kiniją mažėjo, geltonasis metalas po truputį atsitiesia (šalt. „Channelnewasia.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad auksas dabar yra ganėtinai stiprioje pozicijoje ir jo kaina neturėtų kristi. Aukso vertės didėjimui įtakos taip pat turi ir infliacija (šalt. „Cityam.com“). Sausis turėtų būti geras mėnuo šiam metalui, kadangi įprastai investuotojai naujųjų metų pradžioje intensyviau investuoja į auksą (šalt. „Bullionvault.com“).
 
Sidabro kaina padidėjo iki 23,06 $/oz. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, kad jei metalo kaina išsilaikys 23,15 $/oz riboje – tai bus teigiamas ženklas. Ekspertai iš „Etftrends.com“ mano, jog šie metai baltajam metalui nebuvo blogi, vertė išliko ganėtinai pastovi, tad galima tikėtis, kad ir ateinantys metai bus geresni. Šaltinis „Bullionvault.com“ rekomenduoja gruodį daugiau investuoti į sidabrą, kadangi tikėtina, jog sausį jis pabrangs.
 
Paladžio kaina padidėjo iki 1978 $/oz. Kaip teigia šaltinis „Miningnews.com“, paladžiui šie metai buvo ryškūs dėl įspūdingų kainos pokyčių. Ir nors atsitikus puslaidininkių krizei buvo teigiama, kad ji tęsis bent porą metų, o kartu ir kris paladžio kaina, dabar situacija kiek keičiasi. Ekspertai mano, jog kitais metais paladžio vertė atsigaus (šalt. „Nasdaq.com“, „Bnnbloomberg.ca“). Tad galbūt dabar yra gera proga investuoti į metalą, kol jo kaina yra prieinama.
Platinos kaina paaugo. Šiuo metu metalas kainuoja 976,49 $/oz. Šaltinis „Cmegroup.com“ teigia, kad platina bus vis plačiau panaudojama vandeniliu varomų transporto priemonių gamyboje, tad metalo poreikis ir kaina ateityje augs.
 


 
Vario kaina paaugo iki 9856,87 $/t. Vario kaina artimiausiu metu dar gali kilti, bet kitais metais vertė turėtų kiek stabilizuotis, nes poreikis mažės, o gavyba taip pat bus atsigavusi, nebus metalo trūkumo (šalt. „Mining.com“).