Metalų Biržos

Gruodžio 22, 2021

Kaip ir buvo galima tikėtis, tauriųjų metalų kainos šią savaitę išliko gan panašios. Greičiausiai taip bus iki Naujųjų metų, kadangi situacija rinkose kol kas nesikeičia. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad infliacija ir toliau auga. Koronaviruso atmaina Omikron taip pat plinta, kartu daugėja ir ribojimų visame pasaulyje, o tai turi tiesioginę įtaką visiems sektoriams. Po Naujųjų metų bus aiškiau, į kurią pusę kryps metalų kainos.
Aukso kaina pakilo iki 1791,78 $/oz. Geltonojo metalo padėtis kol kas neaiški. Šaltinis „Cnbc.com“ teigia, kad JAV dolerio kursas atsigauna, o aukso vertė, panašu, stringa vienoje pozicijoje. Ekspertai mano, jog metalo kaina neatrodo stipri ir pastovi – ji su laiku gali mažėti (šalt. „Dailyfx.com“).
 
Sidabro kaina krito iki 22,23 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad baltasis metalas yra nenuspėjamas ir investuotojams sunku prognozuoti, kur toliau kryps sidabro kaina. Anot šaltinio „Fxempire.com“, verta stebėti sidabro vertės pokyčius per ateinančias savaites, kadangi tada bus aiškiau, kur kryps metalo kaina toliau.
 
Paladžio kaina padidėjo iki 1766 $/oz. Šaltinis „Stockhead.com.au“ teigia, kad paladį veikia domino efektas – kuo labiau jaučiamas puslaidininkių trūkumas, tuo labiau krenta metalo kaina. Bet kitais metais jau matyti prošvaisčių. Šaltinis „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, kad kitų metų viduryje puslaidininkių krizė turėtų po truputį atsigauti. Prognozuojama, kad kitais metais vien Kinijoje augs automobilių pardavimai 5,4 %, (šalt. „Autoblog.com“).
Platinos kaina paaugo. Šiuo metu metalas kainuoja 940 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platina kol kas atrodo silpnai ir prognozuoja, kad metalo kaina artimiausiu metu svyruos 955-875 $/oz ribose. Visgi, apžvalgininkai jau kurį laiką mato plačią platinos panaudojimo naudą, tad ilgalaikėje perspektyvoje metalas atrodo kaip vertinga investicija.
 


 
Vario kaina paaugo iki 9580,63 $/t. Jau ne pirmą savaitę galima pastebėti, jog vario kaina yra nepastovi ir svyruoja kelių šimtų JAV dolerių ribose. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad šią savaitę vario kaina paaugo, nes investuotojai pradėjo intensyviau investuoti į šį metalą.