Metalų Biržos

Lapkričio 24, 2021

Ši savaitė yra visiškai priešinga praėjusiai – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos nukrito. Kažkokio pastovumo šiuo laikotarpiu tikėtis sunku, kai infliacija, koronavirusas ir žaliavų deficitas žengia koja kojon. Pažvelgus į aukso, sidabro, paladžio ir platinos kainų kreives, galima pastebėti vieną tendenciją – savaitės pradžioje vertės buvo aukštos, bet po kelių dienų pradėjo kristi. Ar kitą savaitę kainos išliks pastovios, ar toliau mažės – belieka tik stebėti.
Aukso kaina sumažėjo iki 1808,34 $/oz. Šaltinis „Agabullion.com“ prognozuoja, kad per ateinančius dvejus metus aukso poreikis gali mažėti. Visgi, geltonasis metalas populiarėja juvelyrikos sektoriuje: Indijoje per pastarąjį mėnesį jo pozicija sustiprėjo (šalt. „Gold.org“). Tuo tarpu JAV auksinės juvelyrikos pardavimai per šiuos metus rekordiškai paaugo (šalt. „Rt.com“). Ekspertai iš „Abrdn.com“ rekomenduoja investuoti į auksą, nes jo era dar tikrai nesibaigė.
 
Sidabro kaina krito iki 24,27 $/oz. Šaltinis „In.investing.com“ teigia, kad sidabro kainos mažėjimui daugiausiai įtakos turėjo kylantis JAV dolerio kursas. Ekspertai iš „Economies.com“ mano, kad sidabro vertė gali kilti ne daugiau kaip iki 24,7 $/oz. Visgi, ilgalaikėje perspektyvoje sidabro kaina tikrai kils dėl augančio jo poreikio, tad galbūt dabar yra geras metas investuoti į metalą, kol jo kaina žema (šalt. „Dailyforex.com“).
 
Paladžio kaina krito iki 1979,32 $/oz. Prognozės, kad šio metalo kaina kils, kol kas nepasitvirtina. Automobilių gamybos sektorius vis dar patiria didelę krizę dėl lustų trūkumo, tad atitinkamai krenta ir paladžio kaina dėl mažėjančio jo poreikio (šalt. „Argusmedia.com“).
Platinos kaina taip pat sumažėjo. Šiuo metu metalas kainuoja 1022 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad puslaidininkių lustų krizė turi nemažai neigiamos įtakos ir platinos vertei, tačiau šis metalas yra plačiau pritaikomas kituose gamybos sektoriuose. Ekspertai iš „Economies.com“ teigia, kad metalo kaina artimiausiu metu svyruos 985-1025 $/oz riboje.
 


 
Šią savaitę vienintelis varis padidino savo kainą – šiuo metu jis kainuoja 9758,76 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad vario kaina turėtų artimiausiu metu vėl atsigauti, kadangi metalo poreikis auga. Vario kasyklos taip pat kalba apie plėtrą.