Metalų Biržos

Lapkričio 17, 2021

Šią savaitę beveik visų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Ir išties daugelio metalų kainų augimas buvo nemažas, lyginant su pastarosiomis savaitėmis, kai vertės laikėsi gan panašiose pozicijose. Šaltinis „Metalsdaily.com“ teigia, kad dėl dabar plintančios infliacijos gali kilti kai kurių metalų kainos. Verta paminėti, kad po infliacijos krizės terminu slypi ir koronavirusas, naftos kainos augimas, automobilių lustų trūkumas ir taip toliau. Nelengva prognozuoti, kas vyks kitais metais, bet iki šių metų galo metalų kainos turėtų atrodyti neblogai.
Aukso kaina paaugo iki 1862,55 $/oz. Ekspertai teigia, kad aukso kaina auga dėl didėjančios infliacijos grėsmės (šalt. „Dfw.cbslocal.com“). Ta pati priežastis turi įtakos ir JAV dolerio kurso didėjimui. Anot šaltinio „Reuters.com“, šventiniu periodu geltonojo metalo vertė turėtų augti. Prognozuojama, kad pirmiausia metalo kaina augs iki 1922 $/oz, o po to viršys ir 2000 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro vertė padidėjo iki 25,08 $/oz. Šaltinis „Secure.wealthdaily.com“ teigia, jog sidabro poreikis pastaruoju metu sparčiai didėja. Šventiniu laikotarpiu metalo poreikis ir kaina taip pat neturėtų mažėti (šalt. „Finance.yahoo.com“). Prognozuojama, kad sidabro kaina artimiausiu metu augs iki 25,6 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio kaina padidėjo iki 2154,73 $/oz. Panašu, kad metalo kaina užtikrintai skinasi kelią į priekį. Nors metalo poreikis automobilių gamybos segmente ryškiai krito, šiam vertės didėjimui įtakos turi ir infliacijos baimė (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad paladžio kaina gali kilti iki 2180 $/oz.
Platinos kaina taip pat paaugo. Šiuo metu metalas kainuoja 1094 $/oz. Per ateinantį mėnesį metalo kaina turėtų dar padidėti, kadangi jo poreikis juvelyrikos segmente šventiniu periodu bus gerokai išaugęs (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Economies.com“ mano, kad platinos vertė dar turėtų kiek padidėti – iki 1105 $/oz.
Automobilių gamybos segmente kol kas nieko naujo – gamyba sulėtėjusi, lustų krizė nemažėja, o potencialių automobilių pirkėjų eilės taip pat didėja.
 


 
Vario kaina šiek tiek sumažėjo – šiuo metu jis kainuoja 9583,94 $/t. Savaitės viduryje kaina buvo pakilusi virš 9900 $/t, tačiau po to greitai smuko. Šis kainos mažėjimas yra laikinas – ilgalaikėje perspektyvoje metalui prognozuojama šviesi ateitis ir vertės augimas (šalt. „Mining.com“).