Metalų Biržos

Liepos 21, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos nukrito. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad metalų kainos krenta dėl vėl sparčiai plintančio koronaviruso Delta atmainos. Baiminamasi, kad valstybių sienos vėl užsidarys, pramonė sustos bei iškils kitų problemų, atsiradusių per pandemiją. Šiuo nenuspėjamu laikotarpiu verta įdėmiai stebėti, kaip kis tauriųjų metalų rinka.
Aukso kaina pakilo iki 1812,42 $/oz. Šaltinis „Guardian-gold.com.au“ teigia, kad geltonajam metalui matyti pozityvi ateitis. Ekspertai iš „Fxstreet.com“ mano, kad metalo vertė greitu metu turėtų augti iki 1825 $/oz. O šaltinis „Ai-cio.com“ teigia, kad infliacinis laikotarpis yra labai palankus auksui, nes jo kaina įprastai paauga nemažai. Šiuo metu ne viena valstybė didina savo aukso atsargas: pavyzdžiui, Brazilijos Centrinis Bankas nusipirko 41,8 tonas aukso (šalt. „Riotimesonline.com“).
 
Sidabro kaina šią savaitę nukrito iki 25,2 $/oz. Anot šaltinio „In.investing.com“, pagrindinė priežastis, kodėl krito sidabro kaina – JAV dolerio kurso augimas dėl koronaviruso krizės. Šaltinis „Economies.com“ mano, kad šio metalo kaina artimiausiu metu turėtų svyruoti 24,5-25,6 $/oz ribose. Tačiau šaltinis „Finance.yahoo.com“ teigia, kad sidabro kaina neturėtų kristi žemiau 25 $/oz ribos – jis vis dar yra tvirtoje savo pozicijoje. Manoma, kad sidabro kainos mažėjimas yra trumpalaikis reiškinys, nes metalas turi nemažai potencialo.
 
Paladžio kaina nukrito iki 2604,42 $/oz, o platinos iki 1081 $/oz. Šių abiejų metalų kainos mažėjimui daugiausiai įtakos turi taip pat naujoji koronaviruso atmaina: baiminamasi, kad kasyklų darbai sustos, o ir pramonė, kur šie metalai yra plačiai naudojami – vėl sulėtės (šalt. „Finance.yahoo.com“). Anot šaltinio „Fxstreet.com“, paladis neturėtų kristi žemiau 2500 $/oz ribos. Šiais metais šio metalo vertė dar tikrai turėtų padidėti. Tuo tarpu platinos ateitis kiek miglota – nors jaučiamas metalo trūkumas, tai nepadeda metalo kainai augti (šalt. „Platinuminvestment.com“). Jei deficitas būtų mažesnis, metalo vertė turėtų atsigauti. Anot šaltinio „Economies.com“, platinos kaina artimiausiu laikotarpiu neturėtų kristi žemiau 1050 $/oz ribos.
 


 
Vario kaina nukrito iki 9353,11 $/t. Ir vario kaina yra paveikta koronaviruso baimių. Visgi, didžiosios pasaulio kasyklos, kaip „Nornickel“, jau planuoja investicijas į naujas vario kasyklas (šalt. „Metalsdaily.com“). Tai įrodo, kad metalo poreikis nemažės, o kaina, tikėtina, atsigaus.