Metalų Biržos

Liepos 14, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę išliko gan pastovios, tik sidabro ir vario kiek nukrito. Kurį laiką metalų vertės turėtų išlikti panašioje pozicijoje. Anot „Nbcnews.com“, prekių ir paslaugų kainos kyla jau pastaruosius trejus mėnesius – tai yra ryškus infliacijos ženklas. Šaltinis „Cityindex.co.uk“ teigia, kad dėl infliacijos netolimoje ateityje gali būti įvairių scenarijų tauriųjų metalų rinkoje.
Aukso kaina padidėjo iki 1807,65 $/oz. Šiam geltonojo metalo kainos augimui daugiausiai įtakos turi infliacija (šalt. „Cnbc.com“). Tačiau anot šaltinio „Cityindex.co.uk“, infliacijos metu aukso kaina gali ir kristi. Visgi, šaltinis „Abcmoney.co.uk“ mano priešingai – investicijos į auksą nepastoviu laikotarpiu atsiperka, nes šis metalas yra patikima investicija. Tuo tarpu Indijoje žmonės išparduoda savo auksinę juvelyriką dėl ekonominės krizės, kurią sukėlė pandemija (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“). Investuotojai kol kas neskuba išparduoti savo investicijų į auksą, bet taip pat ir atsargiai žiūri į investicijų plėtrą.
 
Sidabro kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 26,25 $/oz. Šiam minimaliam kainos kryčiui įtakos turėjo JAV dolerio kurso sustiprėjimas (šalt. „Economies.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabras dabar laikosi gan stiprioje savo kainos pozicijoje ir jo vertė neturėtų mažėti. Nevertėtų pamiršti, kad jo panaudojimo būdai įvairiose technologijose vis labiau augs, o tai lygu metalo poreikio ir kainos didėjimui.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2864 $/oz. Platinos kaina taip pat padidėjo iki 1128 $/oz. Abiem metalams žadama gera ateitis. Šaltinis „Theassay.com“ teigia, kad abiejų metalų kainos neabejotinai didės. Platinos poreikis šiais metais turėtų stipriai išaugti (šalt. „Miningweekly.com“). Šaltinis „Finder.com.au“ ragina nebijoti investuoti tiek į platiną, tiek į paladį infliacijos laikotarpiu, kadangi metalų deficitas dar labiau padidins jų kainą.
Naujienos automobilių rinkoje: praeitą mėnesį kiek krito automobilių gamyba ir pardavimai Kinijoje, tačiau šį mėnesį situacija turėtų pasitaisyti teigiama linkme (šalt. „Metalbulletin.com“).
 


 
Vario kaina nukrito iki 9465,55 $/t. Anot šaltinio „Mining.com“, vario kaina svyruoja dėl sumažėjusio metalo importo į Kiniją. Tačiau šaltinis „Cityindex.co.uk“ teigia, kad vario kaina neturėtų kristi žemiau – kaip tik išliks panašioje pastovioje pozicijoje.