Metalų Biržos

Birželio 2, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Tai tikrai teigiamas pokytis, lyginant su praėjusių savaičių kainų nepastovumu. Kaip kis metalų kainos toliau, dar kol kas sunkoka prognozuoti – infliacijos baimė rinkoje niekur nedingsta, pandemija – taip pat (šalt. „Metalsdaily.com“). Žinoma, staigių kainų šuolių į vieną ar kitą kryptį neturėtų būti.
Aukso kaina pakilo iki 1908,09 $/oz. Šaltinis „Reuters.com“ teigia, kad aukso kaina laikosi geroje pozicijoje jau beveik 5 mėnesius, labiausiai dėl krentančio JAV dolerio kurso. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog aukso kaina dar turėtų kilti – iki šių metų galo metalas turėtų kainuoti virš 2000 $/oz. Dėl ateinančios infliacijos JAV turėtų didinti aukso rezervus (šalt. „Fxempire.com“).
 
Sidabro kaina pakilo iki 28,09 $/oz. Anot šaltinio „Fxempire.com“, sidabro vertė dabar kurį laiką turėtų apsistoti ties 28 $/oz riba. Kai metalo kaina išsilaikys pastovioje pozicijoje, tada turėtų ateiti nuoseklus jos augimas. Ekspertai iš „Fxstreet.com“ mano, kad baltasis metalas po truputį, bet užtikrintai, didins savo kainą iki 29 $/oz. Pagal ne vienerių metų tendencijas galima pastebėti, jog jei sidabro kaina kyla, tai dažniausiai lėtai ir užtikrintai.
 
Paladžio vėl atsigavo – šiuo metu jis kainuoja 2851,36 $/oz. Platinos kaina taip pat šiek tiek paaugo – iki 1195 $/oz. Šaltinis „Stockhead.com.au“ teigia, kad paladžio deficitas jaučiamas jau beveik 10 metų. Anot šaltinio „Reuters.com“, šiais metais paladžio deficitas ir toliau didės. Paladžio kaina neturėtų kilti daugiau nei 2900 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Tuo tarpu platinos kaina yra stabili, neparodo stipraus augimo (šalt. „Economies.com“). Tačiau anot apžvalgininkų iš „Jewellerynet.com“, platina yra užsitikrinusi stiprų poreikį juvelyrikos industrijoje. Ir ne naujiena, kad šis metalas yra plačiai panaudojamas ir kitose srityse. Visgi, pastarosiomis savaitėmis metalo kaina turėtų išlikti panašioje pozicijoje.
 


 
Vario kaina praeitą savaitę stipriai krito, tačiau šią – taip pat stipriai ir atsigavo. Šiuo metu jis kainuoja 10276,85 $/t. Metalo poreikis yra taip stipriai išaugęs, kad kai kuriose Čilės kasyklose jaučiamas jo trūkumas (šalt. „Mining.com“). Taip pat Čilės „BHP“ kasykloje vyksta darbuotojų streikas – tai dar viena iš priežasčių, kodėl metalo kaina kyla. Ateinančiu laikotarpiu vario kaina neturėtų mažėti.