Metalų Biržos

Gegužės 12, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos pakilo, tik paladžio kiek sumažėjo. Galima pastebėti, kad pastaruoju metu tauriųjų metalų rinka yra labai nestabili – vienu metu kainos gerokai krenta, o po to staigiai išauga. Šiuo metu tam didžiausią įtaką turi infliacija – vienur ji jaučiama stipriau, kitur – silpniau (šalt. „Ai-cio.com“). Tad kai kurių metalų ateitį prognozuoti yra sunkoka, kai rinka yra labai nepastovi. Žinoma, nereikia atmesti ir pasaulinės pandemijos, kuri su savimi atsineša nemažą kiekį kitų ekonominių iššūkių.
Aukso kaina pakilo iki 1836,41 $/oz. Panašu, kad dabartinė situacija auksui turėtų būti palanki. JAV dolerio kurso kritimas turi teigiamos įtakos aukso kainos augimui (šalt. „Reuters.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad infliacijos metu geltonojo metalo kaina taip pat turėtų didėti. Anot šaltinio „Techbullion.com“, šiais metais tikrai verta galvoti apie investicijas į auksą: infliacijos metu jo vertė nekrenta, metalo poreikis auga, o pasaulio centriniai bankai pildosi metalo atsargas – verta sekti jų pavyzdžiu.
 
Sidabro kaina paaugo iki 27,35 $/oz. Stebint metalo kainos kreivę galima pastebėti, kad kol kas jam sunku pakilti iki 28 $/oz ribos. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad artimiausiu metu sidabro kaina viršys 27 $/oz. Visgi, lyginant su praeitomis savaitėmis, sidabro kaina tikrai paaugo. Infliacija bei krentantis JAV dolerio kursas tam turėjo nemažai įtakos (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Investing.com“ teigia, kad bėgant metams sidabro kaina ir toliau kils, nes metalas turi labai daug potencialo.
 
Paladžio kaina šiek tiek nukrito – šiuo metu jis kainuoja 2964,56 $/oz. Platinos vertė paaugo iki 1252,96 $/oz. Gegužės 5 d. paladžio kaina buvo pakilusi virš 3000 $/oz ribos, tačiau per kitas dienas kaina greitai stabilizavosi. Visgi, pastaruoju metu paladžio vertė yra ir toliau aukšta, o tai jau ir nebestebina – metalo poreikis didelis, automobilių poreikis taip pat nemažėja (šalt. „Metalsdaily.com“). Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad platinos irgi laukia gera ateitis, nes metalo poreikis ne vienoje industrijoje taip pat didėja. Ir nors platinos kaina auga gan lėtai, artimiausiu metu ji gali siekti net 1300 $/oz (šalt. „Economies.com“).
 


 
Vario vertė pasiekė rekordines aukštumas – šiuo metu jis kainuoja 10492,24 $/t. Anot šaltinio „Mining.com“, vario kasyklos dar iki šiol nėra pasiruošusios taip stipriai išaugusiam vario poreikiui, tad jo kaina ir toliau didės.