Metalų Biržos

Balandžio 28, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos atrodo tikrai neblogai – kai kurių kainos šoktelėjo net rekordiškai. Antrame šių metų ketvirtyje tauriųjų metalų vertės neturėtų nukristi. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad kiekvienas metalas turi savas priežastis, kodėl jų kaina turėtų nemažėti. Šio šaltinio apžvalgininkai taip pat yra įsitikinę, kad metalų kainos turėtų netgi augti. O šią savaitę tai galima jau pastebėti.
Aukso kaina pakilo iki 1782,07 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad geltonasis metalas kol kas yra „strigęs“ – jo kaina per pastarąsias savaites laikosi panašioje pozicijoje. Tačiau šviesa tunelio gale jau yra matoma – Indijoje sparčiai auga aukso poreikis juvelyrikai (šalt. „Sbma.org.sg“). Šaltinis „Blog.magnifi.com“ teigia, kad Kinijoje taip pat artimiausiu metu turėtų potencialiai augti aukso importas. Anot „Gold.org“, investuotojų dėmesys auksui niekur nedingsta.
 
Sidabro kaina paaugo iki 26,23 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad baltojo metalo privalumas – platus jo panaudojimas dabar itin reikalingose ir populiariose technologijų srityse: 5G ryšys, saulės kolektorių gamyba ir pan. Šaltinis „Bullionvault.com“ patvirtina, kad šiais metais investicijos į saulės kolektorius gerokai išaugs. Dėl sidabro poreikio augimo turėtų didėti ir jo kaina. Šaltinis „Mining-journal.com“ prognozuoja, kad šiais metais metalo kaina gali šoktelėti net iki 32 $/oz.
 
Paladžio kaina nenustoja augti – dabar jis kainuoja 2939 $/oz. Platinos kaina taip pat paaugo iki 1261 $/oz. Šaltinis „Etftrends.com“ teigia, kad paladžio trūkumas ir toliau auga, poreikis taip pat nemažėja, tad tai ir toliau didins jo kainą kurį laiką. Tačiau po kurio laiko metalo kaina vis tiek stabilizuosis (šalt. „Heraeus.com“). Tuo tarpu platinos kaina turėtų augti lėtai, tačiau užtikrintai – metalo poreikis didėja ekologiškų automobilių gamyboje, o jų poreikis bėgant metams taip pat išaugs (šalt. „Metalsdaily.com“).
Anot „News24.com“, dyzelinių automobilių pardavimai Europoje krito. Nauja tendencija: didžiosios automobilių gamyklos įsipareigoja gaminti aplinkai draugiškus automobilius (šalt. „China.org.cn“). Pavyzdžiui, „Honda“ atstovai pareiškė, kad ateityje jie gamins automobilius, kurie į aplinką nepaleis jokių kenksmingų medžiagų (šalt. „Wktv.com“).
 


 
Vario kaina auga rekordiškai – šiuo metu jis kainuoja 9888,17 $/t. Tai didžiausia metalo vertė per pastaruosius dešimt metų. Jo poreikis nesustoja augti, o kasyklos jau pradeda plėstis. Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę varis kainuos 10000 $/t (šalt. „Mining.com“).