Metalų Biržos

Balandžio 14, 2021

Per šią savaitę taurieji metalai išlaikė gan pastovias savo kainų pozicijas, tik paladžio vertė pakilo ženkliau. Iš kainų pokyčių grafikų galima pastebėti, kad praeitos savaitės pabaigoje daugumos metalų kainos buvo pasiekusias didžiausias savo pozicijas per visą savaitę. Viena aišku, kad tiksliai prognozuoti, kaip kis metalų kainos dar yra sunkoka, nes teigiama, kad infliacija jau pasiekė JAV ir kas vyks toliau, belieka tik stebėti (šalt. „Reuters.com“).
Aukso kaina padidėjo iki 1733,42 $/oz. Šaltinis „Marketwatch.com“ teigia, kad infliacija turės teigiamos įtakos geltonajam metalui – manoma, kad aukso kaina gali kilti per šį laikotarpį dar labiau, nei buvo tikėtasi. Anot šaltinio „Scrapmonster.com“, investicijos į auksą per kovo mėnesį pakilo gan stipriai. Verta tikėtis, kad kitą savaitę aukso kaina kiek atsigaus.
 
Sidabro kaina, lyginant su praeita savaite, beveik nepakito – šiuo metu jis kainuoja 24,83 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad ir sidabrui infliacija turėtų būti naudinga – mano, kad jo kaina padidės. Žinoma, tam įtakos turės ir augantis metalo poreikis. Artimiausiu metu metalo vertė turėtų siekti 25 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Gobankingrates.com“ teigia, kad sidabras yra gera ilgalaikė investicija. Prognozuoja, kad 2023 metais kainuos 31 $/oz, o 2026 m. – 40 $/oz.
 
Paladžio kaina stipriai paaugo per šią savaitę – dabar jis kainuoja 2694,08 $/oz. Platinos kaina krito iki 1179 $/oz. Paladžiui ir toliau žadama šviesi ateitis: šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad metalas greitu metu gali kainuoti net 2800 $/oz. Tuo tarpu platinos situacija kiek kitokia. Metalo poreikis įvairiuose gamybos sektoriuose yra išaugęs, jaučiamas deficitas (šalt. „Forexlive.com“, „Fxstreet.com“). Tačiau šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad platina kainuos ne daugiau nei 1100 $/oz.  Verta sekti, kaip kis metalo kaina artimiausiais mėnesiais.
Tiek Europoje, tiek Kinijoje automobilių pardavimai atsigauna, tačiau Kinijoje tai vyksta greičiau (šalt. „Sharecafe.com.au“). Europos valstybėse dėl koronaviruso naujų automobilių pardavimai vyksta lėčiau nei Kinijoje (šalt. „Forbes.com“).
 


 
Vario kaina nukrito iki 8896,09 $/t. Kainos sumažėjimas nėra labai didelis, panašūs pokyčiai vyksta jau ne pirmą savaitę. Metalo poreikis nemažėja, tad galima tikėtis, jog kitą savaitę metalo kaina vėl padidės (šalt. „Mining.com“).