Metalų Biržos

Kovo 24, 2021

Tauriųjų metalų kainos šią savaitę labai nevienodos, nėra bendros jų tendencijos. Vienų metalų kainos šiek tiek pakilo, o kitų – krito. Visgi, lyginant su praeita savaite galima pastebėti, jog metalų vertės laikosi panašioje pozicijoje. Šaltinis „Uk.finance.yahoo.com“ teigia, kad infliacija tikrai pasijus daugelyje valstybių, tačiau ji truks neilgai. Tad dar sunku spręsti, ar tai turės didelę įtaką tauriųjų metalų kainoms.
Aukso kaina paaugo iki 1739,33 $/oz. Geltonojo metalo vertė krito 20 %, lyginant su tais mėnesiais, kai jo vertė buvo aukščiausia (šalt. „Ca.movies.yahoo.com“). Šaltinis „Northernminer.com“ teigia, jog auksas per ateinančius metus išliks panašioje savo kainos pozicijoje. Tačiau yra manančių kitaip: šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad aukso kaina gali paaugti iki 1850 $/oz. Tai skamba visai logiškai, nes pavyzdžiui, Indijoje auksinės juvelyrikos poreikis augs 30-35 % (šalt. „Indiaretailing.com“). Šaltinis „Home.saxo“ informuoja, kad aukso perkamumas taip pat padidėjo. Tai, aišku, lemia ir kritusi metalo kaina.
 
Sidabro kaina krito iki 25,84 $/oz. Šio metalo kainos kritimui daugiausiai įtakos turėjo atsigavęs JAV dolerio kursas (šalt. „Fxstreet.com“, „Uk.investing.com“). Šaltinis „Seekingalpha.com“ teigia, kad baltasis metalas nors ir nėra dabar aukščiausios vertės, savo stipriu augimu greičiausiai šiais metais pranoks auksą. Kaip bus iš tiesų – belieka tik stebėti.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2642 $/oz, o platinos sumažėjo iki 1192 $/oz. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad dėl „Nornickel“ kasyklų darbo sustojimo paladžio kaina ir toliau augs, metalo deficitas gali išaugti net dvigubai. Svarbu paminėti, kad Kinijoje taip pat didėja ir elektromobilių pardavimai, tad paladžio poreikis dar labiau išaugo. Išties bus įdomu stebėti, kaip kis šio metalo kaina netolimoje ateityje.
Platinos kaina yra kiek nepastovi, kiekvieną savaitę svyruojanti. Ekspertai nemano, kad šio metalo kaina augs taip, kaip paladžio. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad platinos kaina artimiausiu metu turėtų laikytis 1215-1150 $/oz ribose.
 


 
Vario kaina šiek tiek nukrito iki 8945,26 $/t. Nors beveik visą savaitę jo vertė viršijo 9000 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad kiek krito vario importas į Kiniją per pastarąjį laikotarpį. Visgi, metalo kaina jau gan ilgą laikotarpį yra ganėtinai pastovi, tad didesnių kainos pokyčių artimiausiu metu neturėtų būti.