Metalų Biržos

Kovo 17, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos atsigavo, lyginant su praeita savaite. Galima pastebėti, jog pastaruoju metu tauriųjų metalų rinkoje trūksta kainos pastovumo, tačiau šiuo pandemijos laikotarpiu metalų vertės laikosi dar gan neblogai. Šaltinis „Coindesk.com“ teigia, kad infliacija artėja, tad pokyčių tauriųjų metalų rinkoje dar tikrai bus.
Aukso kaina padidėjo iki 1732,18 $/oz. Per ateinančius metus Lenkijos centrinis bankas planuoja nusipirkti 100 tonų aukso; valstybės didina šio investicinio metalo atsargas (šalt. „Reuters.com“). O kalbant apie prognozes auksui, jos yra dvejopos. Šaltinis „Fxstreet.com“ mano, jog aukso kaina greitu metu turėtų kilti iki 1800 $/oz. Tačiau apžvalgininkai iš „Metalsdaily.com“ teigia, kad geltonojo metalo kaina kris iki 1500 $/oz. Kaip bus iš tiesų, greičiausiai bus galima pamatyti greitu metu.
 
Sidabro vertė paaugo iki 26,24 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad metalo kaina pakilo šią savaitę, nes Kinijoje auga šio metalo poreikis. Visgi, ilgalaikėje perspektyvoje, sidabro ateitis yra miglota. Šaltinis „Forexcrunch.com“ teigia, jog sidabro kaina šiais metais greičiausiai kris. Šaltinis „Fxstreet.com“ prognozuoja, kad sidabro kaina metų pabaigoje bus apie 20 $/oz.
 
Paladžio kaina paaugo iki 2404 $/oz, o platinos iki 1221 $/oz. „Nornickel“ paladžio kasyklų situacija negerėja – panašu, kad dar ateinančius 3-4 mėnesius kasyklos tikrai neveiks, tad paladžio trūkumas vis stipriau jausis (šalt. „Reuters.com“). Šaltinis „Economies.com“ patvirtina, kad paladžio kaina vis staigiau atsigauna dėl didėjančio metalo poreikio.
Tuo tarpu platinos kaina pastarosiomis savaitėmis atrodė, kad ir toliau mažės, tačiau šią savaitę situacija pakito. Šaltinis „Financialpost.com“ teigia, kad jau ir praeitais metais buvo jaučiamas platinos trūkumas – nebuvo išgaunami reikalingi metalo kiekiai kasyklose. Platinos trūkumas jausis ir šiais metais, tad nemaža tikimybė, kad metalo kaina ir toliau didės (šalt. „Mining-journal.com“).
Per šių metų vasario mėn. Kinijoje automobilių pardavimai paaugo 364.8 %, lyginant su 2020 m. vasariu – perkamoji galia stipriai atsigauna (šalt. „Menafn.com“).
 


 
Varis šiuo metu kainuoja 8961,35 $/t. Šią savaitę metalo kaina yra didesnė, lyginant su praėjusia, tačiau žiūrint į šios savaitės kainos pokyčius galima pastebėti, jog savaitės viduryje metalo vertė buvo gerokai didesnė. Iš esmės vario kaina yra tikrai gera, o jo poreikis Kinijoje ir toliau nemažėja, tad panašioje kainos riboje metalas ir toliau turėtų laikytis (šalt. „Mining.com“).