Metalų Biržos

Kovo 10, 2021

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos krito. Galima pastebėti, kad praeitą trečiadienį kainos buvo tikrai gerose pozicijose, tačiau po to kasdien palaipsniui vis mažėjo. Pirmadienį kai kurių metalų kainos šiek tiek padidėjo, tačiau šiandien vėl buvo lūžio taškas, kai vertės galutinai nukrito. Šiai nepastoviai situacijai nemažai įtakos turi JAV dolerio kurso kitimas (šalt. „Finance.yahoo.com“, „Reuters.com“). Nereikėtų atmesti ir artėjančios infliacijos, pandemijos padarinių bei įsibėgėjusio vakcinavimo (šalt. „Metalsdaily.com“). Nevertėtų nustebti, jei kitą savaitę metalų kainos gali vėl pamažėti.
Aukso kaina krito iki 1685,38 $/oz. Šaltinis „Economictimes.indiatimes.com“ teigia, kad jei aukso kaina kris iki 1600 $/oz – tai ženklas investuotojams kuo skubiau didinti investicijas į geltonąjį metalą. Visgi, ar šis kainos mažėjimo scenarijus pasitvirtins – dar neaišku. Anot šaltinio „Zerohedge.com“, aukso vertė turėtų atsigauti. Manoma, kad jo kaina greitu metu peržengs 1700 $/oz ribą (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Sidabro kaina krito iki 25,21 $/oz. Tačiau nors ir metalo kaina sumažėjo, apžvalgininkai mano, kad baltojo metalo ateitis yra labai šviesi. Kol sidabro vertė laikosi virš 25 $/oz ribos, tol jis laikosi dar stiprioje savo pozicijoje (šalt. „Fxempire.com“). Šaltinis „Ukinvestormagazine.co.uk“ teigia, kad sidabro jau ir dabar trūksta, o jo poreikis auga – mano, kad jo kaina šiais metais kils labai stipriai. Šaltinis „Bullionvault.com“ antrina: teigia, kad sidabras yra dešimtmečio investicija ir per kelerius, o gal net šiuos metus jo kaina paaugs iki 50 $/oz.
 
Paladžio kaina sumažėjo iki 2340,33 $/oz, o platinos iki 1147 $/oz. Paladis greitu metu gali pateikti rimtų pokyčių: dėl dviejų sustojusių „Nornickel“ paladžio kasyklų darbo, rinkoje gali atsirasti „kainos šokas“ – paladžio poreikis ir iki tol viršijo esamą metalo kiekį, tad nevertėtų nustebti, jog šio metalo vertė išaugs rekordiškai (šalt. „Seekingaplha.com“). Tuo tarpu platinos kaina ir toliau krenta – staigus jos pakilimas nebuvo ilgalaikis. Šaltinis „Economies.com“ mano, kad metalo kaina gali kristi ir žemiau 1100 $/oz.
Tuo tarpu Kinijoje per vasario mėnesį rekordiškai paaugo automobilių pardavimai – lyginant su praeitų metų vasariu, šiais metais augimas viršija 70 % (šalt. „Mysteel.net“). Svarbu paminėti, kad per vasarį buvo nupirkta net 97000 elektromobilių (šalt. „Marketwatch.com“).
 
 
Šią savaitę vario kaina krito iki 8809,67 $/t. Vario kaina tiesiogiai priklauso nuo jo importo į Kiniją, kuris kiek sumažėjo (šalt. „Mining.com“). Visgi, vario vertė stipriai kinta kas savaitę, tad ji vėl gali pakilti. Kai vasario mėn. metalo kaina sparčiai kilo, Čilėje pajamos iš vario eksporto paaugo net 65 % (šalt. „Mining.com“).