Metalų Biržos

Kovo 3, 2021

Pavasaris prasidėjo visų tauriųjų metalų kainų kryčiu. Pastaruoju metu padėtis tikrai nebuvo užtikrintai pastovi – metalų vertės kiekvieną kartą svyravo. Tam turi įtakos ir artėjanti infliacija, koronaviruso padariniai bei augantis JAV doleris (šalt. „Fxstreet.com“). Prognozuoti, kas bus kitą savaitę ar artimiausiu metu – sunkoka. Tik galima būti tikriems, kad tie metalai, kurie lėtai didino savo kainą ir ją ilgai išlaikė pastovioje pozicijoje, neturėtų stipriai kristi.
Aukso kaina krito iki 1724,92 $/oz. Metų pradžioje apžvalgininkų žadėtos pozityvios apžvalgos nebetenka prasmės – gali būti, kad šiais metais aukso kaina neviršys 2000 $/oz. Šaltinis „Australianminig.com.ua“ teigia, kad vasaros pabaigoje bus aiškiau, į kurią pusę kryps aukso kaina. Dar viena krentančios aukso kainos priežastis – investuotojai išparduoda savo auksą, kol jo kaina dar yra patenkinama (šalt. „Fxstreet.com“). Aukso kasykloms šis laikotarpis taip pat nelengvas, skaičiuojami nemaži praradimai (šalt. „Investing.com“).
 
Sidabro kaina krito iki 26,54 $/oz. Prognozės šiam metalui palankios – manoma, kad jo kaina greitu metu vėl atsigaus (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Born2invest.com“ teigia, jog ir dabar jaučiamas sidabro trūkumas, o tai yra geras ženklas investuotojams. Sidabro gavyba šiais metais turėtų kilti 8,2 % (šalt. „Miningreviews.com“).
 
Paladžio kaina sumažėjo iki 2369,15 $/oz, o platinos iki 1196,63 $/oz. „Nornickel“, atsakingi už 44 % paladžio tiekimo visame pasaulyje, sustabdė savo dviejų kasyklų darbą dėl techninių kliūčių – panašu, kad greitu metu gali pasijausti dar didesnis šio metalo trūkumas ir jo kaina greitu metu vėl atsigaus (šalt. „Heraeus.com“). Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, jog platininės juvelyrikos poreikis auga, o tai yra geras ženklas pastovios metalo kainos palaikymui. Platina taip pat yra vis plačiau panaudojama vandeniliu varomų transporto priemonių gamyboje (šalt. „Lbma.org.uk“). Iš esmės ekspertai mano, kad platina išlaikys kiek didesnę nei 1000 $/oz vertę pastaruoju metu (šalt. „Heraeus.com“).
 


 
Vario kaina vasario 24 d. siekė net 9500 $/t, bet dabar ji krito iki 9195,48 $/t. Stebint metalo kainos kreivę galima pastebėti, kad jo kaina visgi atsigauna. Vario poreikis yra ir toliau aukštas, tad kitą savaitę jo vertė greičiausiai vėl padidės (šalt. „Mining.com“).