Metalų Biržos

Vasario 24, 2021

Šią savaitę tauriųjų metalų kainos atrodo neblogai – vienų šiek tiek nukrito, kitų visai neblogai paaugo. Infliacijos grėsmė, pandemija, svyruojantis JAV doleris – šie ir kiti faktoriai turi nemažai įtakos tauriųjų metalų kainų nepastovumui. Šiuo laikotarpiu tikrai sunku prognozuoti, kaip kis tauriųjų metalų kainos, kadangi kiekvieną savaitę vis sulaukiame skirtingų pokyčių šiame nepastoviame laikotarpyje.
Aukso kaina sumažėjo iki 1809,55 $/oz. Šaltinis „Outlookindia.com“ teigia, jog bet kokiu kriziniu laikotarpiu auksas yra vis tiek patikimiausia investicija. Kinijoje staigiai šoktelėjo auksinės juvelyrikos poreikis, tik neaišku, kiek jis ilgai truks (šalt. „News.cgtn.com“). Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, jog iš esmės geltonasis metalas šiais metais turėtų būti pastovus, o metu gale kainuoti apie 2000 $/oz.
 
Baltojo metalo kaina paaugo iki 28,23 $/oz. Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad sidabras pastarąsias savaites išlaiko gerą savo kainos poziciją dėl augančio savo poreikio, nėra pažeidžiamas įvairių ekonominių faktorių. Tuo tarpu investuotojai laukia, kol sidabras bent kelias savaites išlaikys tvirtą savo kainos poziciją: galima tikėtis, jog kelių savaičių bėgyje investicijos į sidabrą padidės (šalt. „Fxstreet.com“). Šaltinis „Agabullion.com“ teigia, jog šiuo laikotarpiu į sidabrą investuoti tikrai verta, kadangi tai ne tik pigi, bet ir saugi investicija.
 
Paladžio kaina pakilo iki 2412 $/oz, o platinos sumažėjo iki 1281 $/oz. Paladžio situacija nesikeičia – šis metalas ir toliau palengva didins savo vertę per šiuos metus dėl nuolatinio trūkumo (šalt. „Metalsdaily.com“). Tuo tarpu platinos vertė buvo greitai išaugusi, tačiau šią savaitę – krito. Metalo poreikis auga, jaučiamas jo trūkumas, tačiau šie veiksniai kol kas nulėmė ne kainos augimą, o atvirkščiai – krytį (šalt. „Business-standard.com“). Šaltinis „Mining.com“ teigia, jog investuotojai sulėtino investavimą į platiną, kadangi toks staigus metalo kainos šuolis nėra patikimas ir neatrodo saugiai – norima įvertinti, kiek ilgai metalo poreikis augs rinkose.
Naujų automobilių pardavimai Europoje taip pat neatrodo itin gerai – lyginant su praeitų metų sausio mėnesiu, šiais metais jie krito 25,7 % (šalt. „Reuters.com“, „Sharecast.com“).
 


 
Vario kaina auga nesustodama – šiuo metu jis kainuoja 9234,5 $/t. Tai didžiausia metalo vertė per pastaruosius 12 metų (šalt. „Mining.com“). Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, jog su tokiu dideliu poreikio augimu, vario kaina netolimoje ateityje gali padidėti net iki 12000 $/t.