Metalų Biržos

Rugsėjo 26, 2019

Paskutinė rugsėjo savaitė atnešė kiek geresnių prošvaisčių nei praėjusi – visų tauriųjų metalų, išskyrus vario, kainos pakilo. Apžvalgininkai ir toliau laikosi savo tvirtos nuomonės, kad iki šių metų galo metalų kainos turi dar kiek paaugti, tad investuoti – verta (šalt. „Metalsdaily.com).
Aukso kaina paaugo iki 1531,05 $/oz. Šaltiniai teigia, jog geltonojo metalo kainos augimui įtakos turi JAV ir Kinijos prekybos karas – prieš tai šis faktorius neigiamai veikdavo aukso vertę, o dabar situacija kiek pasikeitė (šalt. „Investing.com“, „Bloomberg.com“). Šaltinis „Kitco.com“ teigia, jog iki metų galo aukso kaina turėtų pakilti iki 1600 $/oz.
 
Baltasis metalas seka aukso pėdomis ir šią savaitę padidino savo kainą iki 18,61 $/oz. Šiam kainos augimui įtakos turėjo ir susilpnėjęs JAV doleris (šalt. „Econimictimes.indiatimes.com“). Ekspertai sidabrui prognozuoja šviesią ateitį – kadangi jo kaina sparčiai auga, spėjama, kad iki metų galo jo kaina gali siekti 23-24 $/oz (šalt. „Fxempire.com“, „Finance.yahoo.com“). Dabar yra visai palankus metas labiau investuoti į baltąjį metalą, nes tikimybė tikrai didelė, kad jo vertė ir toliau sparčiai augs.
 
Paladžio kaina vėl paaugo – šiuo metu siekia 1657,5 $/oz. Šaltinis „Kitco.com“ teigia, kad šis augimas – rekordiškas. Svarbu paminėti ir faktą, kad kai paladžio vertė pradėjo greitai didėti, aukso augimas – sumažėjo (šalt. „Fxstreet.com“). Manoma, kad greitu metu paladis gali kainuoti 1700 $/oz (šalt. „Kitco.com“). 
Tuo tarpu platinos vertė irgi pakilo – metalas šiuo metu kainuoja 955,5 $/oz. Šio metalo kaina neauga taip greitai, bet apžvalgininkai mano, kad iki metų galo metalas gali kainuoti ir daugiau nei 1000 $/oz (šalt. „Menafn.com“). Tiek platinos, tiek paladžio kainos priklausys nuo elektromobilių populiarėjimo. Tačiau platina yra vis tiek saugesnė nei paladis, kadangi ji yra plačiau panaudojama (šalt. „News.metal.com“).
 


 
Vario kaina kiek nukrito – metalas šiuo metu kainuoja 5751,86 $/t. Nors metalo kaina krenta, jo kiekis nėra perteklinis – visame pasaulyje atsirado vario deficito problema, kai gavyba Čilės, Indonezijos kasyklose labai sumažėjo (šalt. „Mining.com“). Bet šis deficitas neturėtų trukti ilgai – Peru kasyklose planuojama išgauti net 2,5 mln. tonų vario (šalt. „Mining.com“). Didžiausia pasaulyje vario kasybos įmonė „Codelco“ atnaujina savo kasyklas.