Metalų Biržos

Rugsėjo 12, 2019

Praeitą savaitę visų tauriųjų metalų kainos kilo. Ši savaitė – kiek kitokia. Vieni metalai šiek tiek padidino savo vertes, kiti – gan žymiai sumažino. Įprasta, kad po greitų kainų šuolių augimas kiek apstoja, bet tai nėra blogas ženklas. Tokia situacija pasinaudoti verta – nusipirkti pigiau kainuojančio metalo ir po to jį sėkmingai investuoti (šalt. „Metalsdaily.com“).
Šią savaitę aukso kaina nukrito iki 1487,6 $/oz. Auksui ir kitiems metalams įtaką daro JAV ir Kinijos prekybos karas, Honkonge vykstantys neramumai, „Brexit“ (šalt. „Cityindex.co.uk“). Apžvalgininkai iš „Dailyfx.com“ mano, jog aukso kaina gali ir toliau mažėti, jei šie veiksniai neaprims. Visgi, šaltinis „Gold.org“ teigia, jog auksas ir toliau yra patikima investicija ir šio kainos sumažėjimo nereikėtų išsigąsti – reikia tikėtis, jog situacija pagerės. Rusijoje didinami aukso rezervai, Kinijoje dėl prekybos karo sankcijų jo poreikis sumažėjo (šalt. „Sharpspixley.com“, „Investing.com“).
 
Staigiai šoktelėjusi – greit krito. Taip galima apibūdinti sidabro kainos pokyčius per pastarąsias savaites. Visgi, vertė nesumažėjo ženkliai, savaitės pradžioje buvo pakilusi net iki 19,5 $/oz. Dabar metalas kainuoja 18,06 $/oz. Visgi, apžvalgininkai teigia, kad baltajam metalui yra dar nemažai vietos kur augti ir jo kaina tikrai turėtų atsitiesti (šalt. „Marketwatch.com“).
 
Platinos kaina sumažėjo, o paladžio – nežymiai paaugo. Paladis dabar kainuoja 1559,5 $/oz; o platina 930,5 $/oz. Japonijoje bendrai krito automobilių pardavimai, o Europoje – tik dyzelinių; elektromobilių poreikis auga (šalt. „Fxleaders.com“, „Autocar.co.uk“). Apžvalgininkai itin teigiamai atsiliepia apie platiną – jos augimas yra didžiausias per 1,5 metų, poreikis per 2019 metus pakilo 9 % (šalt. „Kitco.com“, „Miningreview.com“). Manoma, kad dėl augančio platinos poreikio metalo kaina turi tikrai ateityje kilti – dabar puikus metas į ją investuoti (šalt. „Kitco.com“).

 
 
Vario kaina po truputį auga ir toliau – šiuo metu jis kainuoja 5771,7 $/t. Kinijoje krenta vario importo skaičius dėl sankcijų iš JAV, bet tai netrukdo metalui po truputį atsitiesti (šalt. „Mining.com“). Pavyzdžiui, savaitės pradžioje metalas kainavo beveik 5830 $/t. Didžiosios pasaulio kasyklos nesiskundžia darbų trūkumu – pavyzdžiui, Toronto valstijoje (JAV) esanti kasykla „Generation Mining“ plečia savo kasybos plotus (šalt. „Mining.com“).