Metalų Biržos

Rugsėjo 6, 2019

Šią savaitę tauriųjų metalų kreivės atrodo labai gerai – visų metalų kainos pakilo. Situacija verta nemenko susidomėjimo, kadangi du svarbūs faktoriai, kurie turėdavo nemažai įtakos metalų kainų kryčiui, šiuo metu neveikia metalų. Pavyzdžiui, JAV doleris pasiekė aukščiausią savo poziciją per pastaruosius dvejus metus (šalt. „Cnbc.com“). Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos ir toliau vyksta (šalt. „Fxstreet.com“).
Geltonasis metalas nors ir nežymiai, bet paaugo iki 1545,4 $/oz. Šaltinio „Yourmoney.com“ teigimu, privatūs investuotojai vis labiau investuoja į auksą; pažymima, kad yra ir naujokų investuotojų, kurių pirma investicija tampa geltonasis metalas. Indijoje fiksuojamas mažiausias per pastaruosius trejus metus aukso importo procentas – kadangi metalas vis brangsta, mažėja jo perkamumas (šalt. „Businesstoday.in“). Nepanašu, kad artimiausiu metu aukso kaina kristų – manoma, kad ji gali pakilti iki 1600 $/oz (šalt. „Bloomberg.com“).
 
Sidabro kaina pasiekė aukščiausią savo poziciją per pastaruosius dvejus metus – šiuo metu metalas kainuoja 19,31 $/oz (šalt. „Finance.yahoo.com“). Šaltinio „Thenational.ae“ teigimu, baltasis metalas ir toliau stiprins savo poziciją. Tačiau anot „Fxempire.com“ apžvalgininkų, gali būti, kad kurį laiką augusi metalo vertė greitai gali kristi – patartina atsargiai investuoti. Visgi visai realu, kad iki lapkričio sidabras gali kainuoti 25 $/oz (šalt. „Kitco.com“).
 
Tiek paladžio, tiek platinos kainos paaugo. Paladis dabar kainuoja 1549,5 $/oz; o platina 960,5 $/oz. Ilgą laiką Kinijoje, vienoje didžiausių pasaulio rinkų, rekordiškai krito automobilių pardavimai. Bet apžvalgininkai iš „Xinhuanet.com“ teigia, jog ši situacija turi pagerėti – stengiamasi, kad šalyje padidėtų automobilių poreikis. Tai turės geros įtakos tiek platinai, tiek paladžiui. Tuo tarpu apžvalgininkai apie platiną atsiliepia kaip apie „naująjį auksą“ – metalas tampa patikima investicija, jo poreikis juvelyrikos gamyboje itin auga (šalt. „Insights.abnamro.nl“, „Platinuminvestment.com“).
 


 
Pagaliau vario kaina paaugo – šiuo metu jis kainuoja 5718,79 $/t. Metalo poreikis nemažėja – pavyzdžiui, visame pasaulyje planuojama pastatyti dar daugiau vėjo jėgainių, o joms pagaminti sunaudojami milžiniški vario kiekiai. Didžiosios vario kasyklos Čilėje pasirašė susitarimą, jog padės mažesnėms kasykloms (šalt. „Reuters.com“). Kinijoje planuojama pastatyti naują, didelę vario kasyklą (šalt. „Mining.com“).