Metalų Biržos

Rugpjūčio 29, 2019

Vasara baigiasi su visai teigiama gaida – beveik visų tauriųjų metalų, išskyrus paladžio ir vario, kainos pakilo. Pavyzdžiui sidabro – net rekordiškai. Praeitais metais apžvalgininkai pranašavo, jog 2019-ieji bus sėkmingi tauriesiems metalams – kaip galima dabar pastebėti, jie neklydo. Tačiau verta stebėti, kaip keisis metalų kainos per paskutinius ketverius mėnesius – kai kurių metalų kainos bumas gali ilgai nesitęsti (šalt. „Metalsdaily.com“).
Auksas ir toliau stebina investuotojus – atrodo, kad metalas lenktyniauja pats su savimi ir, stebint pastarųjų savaičių pokyčius, jis vėl laimi: šiuo metu kainuoja 1542,3 $/oz. Šaltinis „Zerohedge.com“ teigia, jog geltonasis metalas dabar nesustos – jo kaina ir toliau augs. Dėl to rekomenduojama nebijoti investuoti į auksą net ir dabar, kai jo kaina pakilusi – didelė tikimybė, kad ji dar stipriau šoktels. Nors Kinijoje dėl JAV iškeltų sankcijų rekordiškai sumažėjo aukso importas, ekspertai mano, kad metalo kaina gali pakilti net iki 1800 $/oz (šalt. „Thinkmarkets.com“, „Fp.brecorder.com“).
 
Retas reiškinys, stebint net pastarųjų metų kreives – sidabro kaina viršija 18 $/oz. Tai – didžiausia jo vertė per pastaruosius dvejus metus (šalt. „Proactiveinvestors.co.uk“). Pastaruoju metu taip pat išaugo ir baltojo metalo pardavimai (šalt. „Coinnews.com“). Kaip aukštai kils sidabro kaina – dar neaišku, bet manoma, kad pastarasis laikotarpis bus kiek ramesnis ir pastovesnis (šalt. „Etfdailynews.com“). Visgi, kai kurie apžvalgininkai mano, kad kitais metais sidabras nežibės ir išliks aukso šešėlyje (šalt. „Kitco.com“).
 
Paladis laikosi pastoviai – šiuo metu jis kainuoja 1483,5 $/oz; jo kaina, lyginant su praeita savaite, nukrito labai neženkliai. Platinos vertė paaugo iki 866,5 $/oz. Jau ne vienoje pasaulio valstybėje yra įsigaliojusios sankcijos dėl kenksmingų emisijų mažinimo, dėl to automobilių pardavimai krenta – kadangi paladis nėra taip plačiai panaudojamas kaip platina, jo kaina irgi neauga: priklauso nuo automobilių pardavimų (šalt. „Europe.autonews.com“). Tačiau platinos situacija daug geresnė – metalo poreikis juvelyrikos industrijoje auga kaip ant mielių – per pastaruosius mėnesius padidėjo net 29 % (šalt. „Timesofindia.indiatimes.com“). Įdomus faktas: Japonijoje daugiausiai juvelyrikos iš platinos nuperka pagyvenę žmonės (šalt. „Finance.yahoo.com“).
 


 
Vario vertė šiek tiek sumažėjo iki 5648, 24 $/t. Nors metalas yra gan pažeidžiamas JAV ir Kinijos prekybos karo sankcijų, šaltiniai teigia, jog Kinijoje turėtų padaugėti visų metalų importo (šalt. „Mining.com“). Įdomu: egiptietis milijonierius Naguib Sawiris teigia, jog yra linkęs investuoti į vario ir aukso kasyklas Egipte – galbūt šiems metalams galima prognozuoti dar šviesesnę ateitį (šalt. „Mining.com“).