Metalų Biržos

Rugpjūčio 23, 2019

Baigiantis rugpjūčio mėnesiui, tauriųjų metalų kreivės atrodo neblogai – auksas, sidabras, paladis didina savo vertes, o platinos ir vario kainos nukrito ne itin smarkiai – sunerimti dėl to neverta. Stebint pastarųjų savaičių pokyčius galima teigti, jog iki šių metų galo situacija gali dar labiau pagerėti, jei neįvyks greitų ir drastiškų įvykių ekonomiškai stipriausiose pasaulio valstybėse (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonasis metalas nesustoja stiprinti savo pozicijos – šiuo metu jis kainuoja 1507,06 $/oz. Aukso poreikis dabar yra aukščiausiame lygmenyje nuo 2013 metų (šalt. „Yahoo.com“). Šaltinis „Marketoracle.co.uk“ pritaria, jog dabar aukso pirkimas yra rekordiškai išaugęs. Geltonasis metalas taip pat atgauna savo populiarumą juvelyrikos industrijoje (šalt. „Thehindu.com“). Šaltinio „Cityam.com“ ekspertai mano, jog šis metas yra itin palankus ir toliau investuoti į auksą.
 
Sidabras seka aukso pėdomis ir toliau didina savo vertę – šiuo metu ji yra 17,14 $/oz. Lyginant su praėjusiais mėnesiais, sidabro augimas yra staigus ir net rekordiškas. Šaltinis „Fxempire.com“ teigia, jog baltojo metalo rinkos atsigauna ir sėkmingai yra perkamos. Visgi, ekspertai iš „Kitco.com“ mano, kad čia dar tik pradžia – baltojo metalo kaina dar tikrai didės. Manoma, kad kitais metais sidabro kainos kreivė kils net iki 23 $/oz (šalt. „Kitco.com“). Kaip bus iš tiesų – beliks tik stebėti.
 
Paladis po truputį atsigauna – šią savaitę jis kainuoja 1488,5 $/oz. Platinos kaina kiek nukrito iki 849 $/oz. Automobilių pardavimo situacija Kinijoje nesikeičia – liepos mėnesio rodikliai yra prasčiausi per visus metus (šalt. „Asia.nikkei.com“). Visgi, JAV ši situacija kiek švelnėja – galbūt šiais metais bus galima pamatyti automobilių poreikio augimą šioje valstybėje; tai pagerintų tiek paladžio, tiek platinos situaciją (šalt. „Uk.reuters.com“). Šaltinyje „Mining-journal.com“ teigiama, jog ateityje platinos poreikis turėtų rekordiškai išaugti dėl plataus metalo panaudojimo.
 


 
Varis šią savaitę kainuoja 5707,77 $/t. Šio metalo poreikis nemažėja – viena didžiausių Kongo kasyklų praranda pelną dėl to, kad nespėja išgauti reikiamų metalo kiekių (šalt. „Mining.com“). Tuo tarpu didžiųjų pasaulio kasyklų savininkai nesnaudžia – „Los Andes Copper“ planuoja pastatyti milžinišką vario kasyklą Čilėje (šalt. „Mining.com“).