Metalų Biržos

Rugpjūčio 8, 2019

Rugpjūčio pirmąją savaitę įvyko įdomių pokyčių – visų tauriųjų metalų, išskyrus aukso, kainos nukrito. Metalų kainų pokyčiams iš dalies įtaką padarė šie faktoriai: JAV doleris praranda dominuojančios valiutos etiketę, Kinijos ir JAV prekybos karas vėl po truputį įgauna pagreitį (šalt. „Metalsdaily.com“).
Geltonojo metalo kaina vėl sparčiai kyla į viršų – šiuo metu ji siekia 1473,33 $/oz. Ekonomistai teigia, jog investuotojai šiuo metu turėtų daugiausiai dėmesio kreipti būtent į auksą, nes jis – geriausia investicija (šalt. „Cnbc.com“). Šaltinyje „Sharpspixley.com“ teigiama, kad JAV ir Kinijos prekybos karas auksui gali duoti daug naudos – jis išliks stipriu pastaruosius metus, o greitu metu vertė gali augti iki 1500 $/oz.
 
Sidabro kainą šią savaitę kiek nukrito, bet ne itin žymiai – metalas šiuo metu kainuoja 16,45 $/oz. Baltasis metalas pastaruoju metu neturi gan aiškios savo kainos pozicijos, bet tai nėra blogai – kaina nusistovės kiek vėliau (šalt. „Fxempire.com“). Gera žinia – masiškai auga sidabro perkamumas. Manoma, kad sidabro kaina nusistovės ties 16,6 $/oz (šalt. „Fxstreet.com“).
 
Paladžio bumas baigėsi – metalo kaina krito beveik 100 $/oz. Platinos kaina taip pat krito, bet ne tiek skausmingai – metalas šiuo metu kainuoja 851,5 $/oz. Tam nemažai įtakos turi kritę automobilių pardavimai visame pasaulyje – Indijoje darbo vietų neteko per 200000 žmonių per trijų mėnesių periodą. Manoma, kad tas skaičius gali artėti prie 1 mln., nes automobilių pardavimų situacija tikrai labai prasta (šalt. „Zerohedge.com“, „Saudigazette.com.sa“, „Marketoracle.co.uk“). Visgi apžvalgininkai iš „Nusmaticnews.net“ mano, kad investuotojai ir toliau turėtų daugiau dėmesio skirti platinai, o ne paladžiui. Platina turi didesnį pritaikomumo potencialą.
 
 
Šią savaitę vario kaina krito iki 5652,65 $/t. Daugiausiai šio metalo kainos kryčiui įtakos daro JAV ir Kinijos prekybos karas – kai karo nebuvo, dvi didžiausios pasaulio ekonomikos sunaudodavo didelius vario kiekius. Tačiau JAV prezidento Donaldo Trumpo inicijuotas prekybos karas silpnina Kinijos ekonomiką; gaunami mažesni ne tik vario, bet ir kitų metalų kiekiai – dėl to lėtėja daugelio sričių gamybos procesai (šalt. „Mining.com“).