Metalų Biržos

Liepos 5, 2019

Šią savaitę tauriųjų metalų rinkoje įvyko gan įdomių pokyčių – platinos ir paladžio kainos pakilo, aukso – išliko pastovi, o sidabro ir vario – nukrito. Ganėtinai svarbios priežastys, lėmusios šiuos pokyčius: nukritęs JAV doleris, Kinijos bei JAV prekybos karo pabaiga bei JAV prezidento Donaldo Trumpo pareiškimai dėl papildomų tarifų Europos valstybėms (šalt. „Cnbc.com“, „Bloomberg.com“, „Marketwatch.com“). Bus įdomu stebėti, kaip kis tauriųjų metalų vertės per ateinančias savaites, kadangi minėti pokyčiai turės ilgalaikės įtakos.
Aukso kaina per pastarąją savaitę pakilo tik keliais centais – metalas šiuo metu kainuoja 1425,43 $/oz. Apžvalgos pradžioje minėtos priežastys turi daugiausiai įtakos būtent šio metalo vertės pokyčiams – dabar jis yra stiprioje pozicijoje. Svarbu paminėti, kad jo poreikis yra itin išaugęs (šalt. „Thisismoney.co.uk“). Bet apžvalgininkai teigia, kad dabar nėra verta skubėti investuoti į šį metalą, kadangi jo kaina stipriai padidėjo per pastarąsias savaites (šalt. „Marketwatch.com“).
 
Sidabro vertė nukrito iki 15,33 $/oz. Šaltinis „Sharpspixley.com“ teigia, kad šis nežymus kainos nukritimas neturėtų išgąsdinti investuotojų – sidabras tikrai nenukris žemiau 15 $/oz ribos, kai aukso vertė yra itin pakilusi. O šaltinyje „Kitco.com“ teigiama, jog į sidabrą investuoti – apsimoka: šis metalas visada išliks paklausus ir turintis sentimentalią vertę investuotojams.
 
Paladžio kaina paaugo iki 1562,5 $/oz, o platinos iki – 831,5 $/oz. Šaltinis „Sbma.org.sg“ teigia, jog platinos kaina neturėtų būti žemesnė nei 800 $/oz, kadangi šis metalas turi poreikį tiek automobilių, tiek juvelyrikos industrijose. Svarbu paminėti, kad kylanti aukso kaina taip pat turi teigiamos įtakos platinai. Tuo tarpu paladžio kaina vėl rekordiškai auga dėl didėjančio metalo poreikio automobilių gamybos industrijoje bei stingančių jo atsargų (šalt. „Insidefutures.com“). Šiais metais paladžio vertė turėtų išlikti aukštose pozicijose (žinoma, su šiokiais tokiais pokyčiais).

 
 
Varis pastaruoju metu yra nepastovus – jo kaina kiek nukrito ir šiuo metu siekia 5919,41 $/t. Tačiau ši situacija greičiausiai nėra ilgalaikė – geresni santykiai tarp Kinijos ir JAV, pastovus metalo poreikis turėtų turėti teigiamos įtakos jo kainai (šalt. „Mining.com“). Verta stebėti, kaip kis metalo vertė artimiausiu metu.