Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 16, 2019

Įpusėjęs gegužės mėnuo atnešė įdomių tendencijų – aukso ir paladžio kainos pakilo, o kitų metalų – nukrito. Atrodo, kad susilpnėjęs JAV doleris turėjo įnešti daugiau stabilumo visiems metalams, tačiau yra ir daugiau veiksnių, darančių įtaką skirtingiems tauriųjų metalų kainų pokyčiams.

Auksas šiuo metu kainuoja 1296,86 $/oz. Yra dvi pagrindinės priežastys, dėl kurių šio metalo kaina atsigavo: 1) susilpnėjęs JAV doleris visada turi teigiamos įtakos aukso vertės didėjimui; 2) JAV prezidentas Donaldas Trumpas teigia, jog Kinijos ir JAV santykiai gerėja – tai reiškia, jog prekybos karas tarp šių dviejų valstybių gali būti nebe toks aršus (šalt. „Fxstreet.com“, „Forextime.com“). Kol dar aukso kaina yra nežymiai pakilusi, Rusija ir toliau didina geltonojo metalo rezervus (šalt. „Rt.com“). Šaltinis „Whatinvestment.co.uk“ teigia, jog kad ir kaip prastai gali atrodyti aukso kaina tauriųjų metalų rinkoje, investuoti į jį – labai patikima.
 
Sidabras kaina šiuo metu siekia 14,8 $/oz. Iš esmės, lyginant su praeita savaite, jo kaina nukrito labai mažai. Ekspertai teigia, jog per daug nešokinėjanti sidabro kainos kreivė – ženklas teigiamoms ateities naujienoms. Manoma, jog greitu metu baltojo metalo, taip pat ir aukso, kainos paaugs (šalt. „Kitco.com“, „News.goldseek.com“). Šaltinis „Etfdailynews.com“ mano, jog dabar yra palankus metas investuoti į sidabrą.
 
Paladžio kaina paaugo – šiuo metu jis kainuoja 1339,18 $/oz, platina – 857,57 $/oz. Visgi, abu metalai pastaruoju metu patiria šiokią tokią krizę. Pagrindinė to priežastis – didžiosiose pasaulio valstybėse, kaip Indijoje ir Kinijoje, krentantys automobilių pardavimai (šalt. „Manufacturing.net“, „Xinhuanet.com“). Šaltinis „Mining-journal.com“ teigia, jog šiais metais gali pritrūkti platinos atsargų. Zimbabvėje investuojami 4 mlrd. JAV dolerių į platinos kasyklą (šalt. „Bloomberg.com“).
 


 
Vario kaina nukrito gan stipriai – metalas šiuo metu kainuoja 6060,51 $/t. Šiam kainos kryčiui daugiausiai įtakos turi JAV ir Kinijos prekybos karas. Nors šiuo metu jis kiek aprimęs, vario vertė pilnai neatsigaus, kol šis ekonominis karas egzistuos. Krentantys automobilių pardavimai taip pat turi nemažai įtakos dabartinei vario kainai. Visgi, yra ir gerų naujienų: „Aurubis“, didžiausia vario kasykla Europoje, per šiuos metus padidino savo pelną 15 %; Kanados kasykla „Orvana“ taip pat pagerino savo pelno rekordą (šalt. „Mining.com“).