Rugsėjo 20, 2018

Ši savaitė tauriųjų metalų rinkoje tikrai palanki – visų tauriųjų metalų kainos pakilo. Pagrindinės šios tendencijos priežastys: JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, taip pat JAV vykstanti infliacija pradeda siekti nominalių normų (šalt. „Scrapregister.com“). Taigi, investuotojams jau pats laikas suklusti ir pradėti galvoti, į kurį metalą verta pradėti investuoti.


Pagaliau aukso kaina viršija 1200 $/oz. Anot šaltinio „Investing.com“, kaip ir buvo žadėta apžvalgininkų, auksas metų pabaigoje atsigaus. Kaip ir buvo minėta, tam didžiausios įtakos turi silpnėjantis JAV doleris ir gerėjantys ekonominiai santykiai tarp Kinijos ir JAV. Šaltinio „Marketwatch.com“ teigimu, investuotojams jau nebereikėtų bijoti investuoti į auksą, nes kuo toliau, tuo labiau geltonojo metalo vertė kils.


Nors sidabro vertė dar neviršija 15 $/oz, jo kaina, palyginus su praeita savaite, šiek tiek pakilo. Tačiau apžvalgininkai teigia, kad lyginant sidabrą su auksu, baltasis metalas atrodo prastai – šis skirtumas yra didžiausias nuo 1990 metų (šalt. „Bloomberg.com“). Visgi, nors metalo situacija dabar yra nekokia, iki kitų metų galo ji turėtų žymiai pagerėti – per septynis mėnesius sidabro vertė greičiausiai pakils iki 17 $/oz (šalt. „Kitco.com“, „Moneymorning.com“).
Platinos kaina po truputį atsigauna, o paladžio nenustoja sparčiai kilti. Metų pradžioje paladis patyrė šiokį tokį vertės krytį dėl į rinką ateinančių elektromobilių ir dyzelinių automobilių mažinimo kai kuriose Europos šalyse. Tačiau šiuo metu automobilių pardavimai auga visame pasaulyje, tad natūralu, kad paladžio bei platinos poreikis taip pat didėja (šalt. „Autonews.com“, „Bloomberg.com“). Svarbu pridurti, kad Kinijoje sparčiai auga platinos poreikis juvelyrikos rinkoje (šalt. „Bullionvault.com“). Įdomus faktas: mokslininkas Andy Brunning tyrinėja platiną kaip galimą vaistą nuo vėžio (šalt. „Cen.acs.org“). Džiugu pastebėti, kaip abu taurieji metalai yra plačiai pritaikomi skirtingose rinkose.


JAV dolerio vertės mažėjimas ir slopstantis prekybos karas tarp Kinijos ir JAV turi tiesioginės įtakos vario kainos augimui – tai puikiai matoma diagramoje. Šio metalo poreikis taip pat sparčiai auga: „Nexa Resources“ investuos 555 mln. dol. į Peru vario kasyklas, Rusija investuoja į naujos kasyklos atidarymą savo valstybėje 1.25 mlrd. dol. (šalt. „Mining.com“).