Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Birželio 27, 2018

Tendencija pastaruoju metu kol kas nesikeičia – tauriųjų metalų kreivės vis dar leidžiasi žemyn. Prekybos karas tarp JAV ir Kinijos vis dar tęsiasi (šalt. „Reuters.com“). Įdomu ir tai, jog JAV doleris šiek tiek susilpnėjo, bet jokios teigiamos įtakos metalų rinkai iš to nebuvo (šalt. „Reuters.com“, „TheGoldForecast.com“). Patariama stebėti vykstančius įtemptus ekonominius santykius tarp JAV ir Kinijos, kadangi tai kol kas yra svarbiausias reiškinys tauriųjų metalų verčių pokyčiams.
Deja, šią savaitę auksas nepasiekė 1300 $/oz. ribos. Tauriojo metalo kainai didėti trukdo ta pati priežastis – įtampa tarp JAV ir Kinijos rinkų (šalt. „Forbes.com“). Nors doleris šiek tiek pasilpnėjo, iš esmės jis vis dar išlieka pakankamai stiprus, kad aukso kaina nedidėtų (šalt. „Cnbctv.com“). Tačiau nors ir kurį laiką matyti geltonojo metalo kainos stagnacija, apžvalgininkai iš „Actionforex.com“ teigia, jog aukso vertė šiais metais tikrai atsigaus. Aukso rezervai Rusijoje yra didžiausi per 18 prezidento Putino kadencijos metų (šalt. „Gold-eagle.com“), o Kinija aktyviai užsiima Šveicarijos aukso importu (šalt. „Sharpspixley.com). Taigi, galima drąsiai teigti, jog auksas nepraranda savo susidomėjimo, o kaina šiais metais tikrai pasieks 1300 $/oz. ribą.
 
Sidabro situacija nėra džiuginanti – kas savaitę jo vertė vis labiau mažėja. Jo neigiamam kainos pokyčiui didžiausios įtakos turi JAV dolerio stiprumas (šalt. „Moneymorning.com“). Šaltinio „Fxempire.com“ teigimu, šiais metais sidabro vertė gali sumažėti net iki 15,5 $/oz. Dar vienas faktorius, verčiantis suklusti – sidabro poreikis gali kristi, jei Kinijoje sumažės Saulės baterijų gamyba (šalt. „Platts.com“). Kadangi pastovumo tauriųjų metalų rinkoje niekada nebūna, lieka stebėti, ar baltojo metalo situacija gerės, ar blogės.
 
Kaip ir praeitą savaitę, platinai ir paladžiui neigiamos įtakos turi prekybos karas tarp JAV ir Kinijos, bet teigiamų prošvaisčių matyti abiems metalams. Dyzelinių, benzininių automobilių Vokietijos keliuose greičiausiai dar bus iki 2030 metų; emisijų mažinimo planai buvo pavėlinti (šalt. „Elp.com“). Tokia naujiena yra labai gera šių automobilių gamintojams, kadangi paladžio ir platinos poreikis vėl išaugs. Platinos pardavimai Indijoje ir toliau didėja, juvelyrikos poreikis – auga (šalt. „Diamonds.net“, „Idexonline.com“). Šaltinio „Investing.com“ teigimu, dabar yra naudinga investuoti į paladį, kadangi jo kaina sumažėjusi, bet poreikis – išlikęs ir potencialiai didėjantis.
 


 
Vario kaina šiuo metu siekia 6810 $/oz. Įprastai tokia situacija turėtų pasitaisyti, kadangi jau ne kartą kritusi vario kaina sugrįždavo į 7000 $/oz. poziciją. Iš esmės vario poreikis nemažėja (šalt. „Mining.com“), bet vertės kryčiui įtakos turėjo ekonominė įtampa tarp JAV ir Kinijos bei atidėti emisijų mažinimo planai Vokietijoje – to pasekoje sumažėja ir elektromobilių gamyba. Svarbu paminėti, jog vario kasyklos toliau plečiasi Pietų Afrikoje.