Metalų perdirbimas ir išgavimas

Tel: +370 37 408013

info@novitera.lt

Gegužės 14, 2024

Prieš savaitę atrodė, kad tauriųjų metalų vertės kurį laiką nesikeis, išliks pastoviose pozicijose. Tačiau ši savaitė atnešė šiek tiek naujienų – sparčiai kyla vario kaina, atsigauna sidabras, platina. Kiti metalai išliko panašiose pozicijose. Šaltinis „Shafaq.com“ teigia, kad pastaruoju metu vėl stebimi JAV infliacijos duomenys, o tai turi nemažai įtakos metalų verčių pokyčiams.
Aukso kaina minimaliai padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 2338,78 $/oz. Šaltinis „Gold-eagle.com“ teigia, kad įprastai aukso ir infliacijos „santykis“ nebūdavo pozityvus – tokiu metu geltojo metalo vertė nedidėdavo. Tačiau laikai pasikeitė ir didėjant infliacijai auga ir aukso kaina. Ekspertai mano, kad gegužės mėnesį šio metalo vertė po truputį didės, tačiau be didesnių šuolių (šalt. „Metalsdaily.com“). Na, o Kinija ir toliau mato beribį aukso potencialią bei nesustoja sparčiai didinti aukso atsargų – apžvalgininkai tai pažymi kiekvieną savaitę, o tai reiškia, kad mastas yra didelis (šalt. „Investing.com“, „Finbold.com“).
 
Sidabro kaina atsigauna. Šiuo metu jis kainuoja 28,28 $/oz. Ekspertai mano, kad toks kainos didėjimas testuoja pirkėjų veiksmus, ar tai motyvuos didinti metalo atsargas; tikimąsi, jog greitu metu kaina augs iki 29 $/oz (šalt. „Fxempire.com“, „Fxstreet.com“). Šaltinis „Investinghaven.com“ priduria, kad sidabras yra per daug nuvertintas – mano, kad į metalą turėtų būti investuojama daug stipriau. Į tai atkreipia dėmesį Kinija, irgi didindama šio metalo atsargas (šalt. „Financialpost.com“).
 
Paladžio kaina ir toliau krenta – šiuo metu jis kainuoja 968,57 $/oz. Šaltinis „Miningweekly.com“ teigia, kad paladžio deficitas nebus jaučiamas, metalo poreikis nedidėja, tad ir priežasčių, kodėl turėtų kilti jo kaina – tiesiog nėra.
Platinos kaina paaugo net iki 1003,87 $/oz. Šią savaitę ekspertai kalba apie dvi pagrindines tendencijas šiam metalui. Pirma, kad šiais metais sumažės metalo tiekimas 2 % (šalt. „Miningmx.com“). Antra, kad metalo deficitas bus didesnis nei buvo prognozuota šiais metais (šalt. „Bnnbloomberg.ca“, „Investing.com“, „Platinuminvestment.com“). Panašu, kad šio metalo vertė turėtų tikrai augti.
 


 
Varis atsitiesia tarsi feniksas iš pelenų. Šiuo metu jo kaina padidėjo vėl rekordiškai – iki 10615,70 $/t. Metalo gavyba išlieka tokia pati, tačiau poreikis didėja, tad ekspertai prognozuoja, jog gali būti metalo deficitas (šalt. „Mining.com“). Panašu, kad dabartinė vertė – dar ne riba.