Lapkričio 21, 2023

Šią savaitę visų tauriųjų metalų kainos gan stipriai padidėjo. Toks kainų svyravimas pastaruoju metu vis dažniau pasireiškia. Kai kuriems metalams ateinantys metai prognozuojami kaip sėkmingi, tad jau dabar didėjanti jų vertė atrodo logiškai.
Aukso kaina padidėjo. Šiuo metu jis kainuoja 1981,48 $/oz. Šaltinis „Gold.org“ teigia, kad Kinijoje didmeninis aukso poreikis kiek sumažėjo, bet rezervai ir toliau auga. Visgi, stipriausiai aukso kainą šiuo metu veikia metalo poreikis Indijoje – vyksta jų tradicinių švenčių periodas, kuris neapsieina be auksinės juvelyrikos (šalt. „Nasdaq.com“, „Heraeus.com“). Šaltinis „Kitco.com“ prognozuoja, kad tiek 2024 m., tiek 2025 m. bus sėkmingi šiam metalui.
 
Sidabro kaina taip pat paaugo. Šiuo metu jis kainuoja 23,55 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad baltojo metalo vertė atsigavo po 2 mėnesius trukusių iššūkių. Kas metalo laukia toliau? Ekspertai pastebi, kad sidabro poreikis įvairiuose gamybiniuose sektoriuose tikrai augs, tad tai turės įtakos ir metalo kainai (šalt. „Kitco.com“, „Heraeus.com“). Visgi, ar metalo vertė perkops 30 $/oz kitais metais, kaip kai kurie ekspertai tikisi – sunku dar prognozuoti.
 
Paladžio kaina gan stipriai padidėjo – šiuo metu jis kainuoja 1087,94 $/oz. Platinos vertė neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 922,56 $/oz. Prie paladžio kainos atsigavimo prisidėjo ir susilpnėjęs JAV dolerio kursas (šalt. „Heraeus.com“). Taip pat artėjant žiemai auga automobilių pardavimai, o tai didina šio metalo poreikį (šalt. „Metalsdaily.com“). Tuo tarpu platinos vertė yra labai nepastovi (šalt. „Economies.com“). Šaltinis „Dailymaverick.co.za“ pastebi, kad vieną savaitę platinos vertė būna stipriai kritusi, o kitą – stebėtinai greitai išauga. Investuotojams šis metalas ilgalaikėje perspektyvoje gali atrodyti nepatikimas. Šaltinis „Heraeus.com“ teigia, kad šią savaitę visi taurieji metalai gavo daugiau dėmesio, bet kai situacija vėl stabilizuosis, sunku prognozuoti, ar paladžio ir platinos kainos išsilaikys aukštesnėse pozicijose.
 
 
Vario kaina paaugo rekordiškai – šiuo metu jis kainuoja 8424,52 $/t. Šaltinis „Mining.com“ teigia, kad silpnėjantis JAV dolerio kursas, augantis vario poreikis Kinijoje yra vienos pagrindinių priežasčių, kodėl auga metalo kaina. Galbūt kitą savaitę ji vėl bus padidėjusi.