Metalų Biržos

Lapkričio 8, 2023

Šią savaitę beveik visų tauriųjų metalų kainos kiek nukrito. Pagrindinė to priežastis – pastiprėjęs JAV dolerio kursas (šalt. „Investing.com“). Likus keliems mėnesiams iki šių metų galo, manoma, kad tauriųjų metalų vertės labai ryškiai nesikeis ir bus panašiose pozicijose, kokiose yra ir dabar.
Aukso kaina šiek tiek nukrito. Šiuo metu jis kainuoja 1976,13 $/oz. Kadangi aukso kainos pokyčiai visada buvo labai susiję su JAV dolerio kurso pokyčiais, natūralu, kad jam kylant, gali mažėti aukso vertė. Šaltinis „Dailyfx.com“ teigia, kad šio metalo kaina turėtų stabilizuotis ties 1980 $/oz riba. Svarbu paminėti, kad laikinas kainos sumažėjimas nieko blogo nereiškia – pavyzdžiui, Kinija ir toliau didina aukso atsargas ir planuoja tai daryti kitąmet, tad tas vertės kritimas pirkimui yra netgi palankus (šalt. „Borneobulletin.com.bn“, „Newsweek.com“). Ne naujiena, kad auksas vis dar yra laikoma viena saugiausių ir patikimiausių investicijų.
 
Sidabro kaina taip pat krito. Šiuo metu jis kainuoja 22,96 $/oz. Šaltinis „Fxstreet.com“ teigia, kad sidabro vertė turėtų stabilizuotis ties 22,8 $/oz riba. Kalbant apie ilgalaikį investavimą į šį metalą, svarbu nepamiršti, kad nors ir metalo paklausa auga, jo vertė yra vis dar labai pažeidžiama, ypatingai geopolitinių įvykių. Tad investicijų portfelyje šis metalas gali būti, tačiau reikia nepamiršti ir nuolatinio kainos svyravimo (šalt. „Livemint.com“).
 
Paladžio kaina vėl krito – šiuo metu jis kainuoja 1113,62 $/oz. Platinos vertė neatsilieka nuo šios savaitės tendencijų – šiuo metu ji kainuoja 910,73 $/oz. Paladžiui teigiamų pokyčių artimiausiu metu nematyti – netgi prognozuojama, kad sumažės jo gavyba Šiaurės Amerikoje (šalt. „Heraeus.com“). Visgi, kitų metų pirmame ketvirtyje jo kaina gali pakilti iki 1250 $/oz (šalt. „Reuters.com“). Šaltinis „Economies.com“ teigia, kad buvo galima numatyti, jog platinos vertės augimui ateis pabaiga ir metalo kaina vėl kris. Prognozuojama, kad kitų metų pirmame ketvirtyje metalas gali kainuoti 965 $/oz (šalt. „Reuters.com“).
 


 
Vario kaina vėl auga – šiuo metu jis kainuoja 8123,59 $/t. Šis metalas vienintelis šią savaitę tvirtai ir užtikrintai didino savo vertę. Kasyklų darbai įgauna pagreitį, o poreikis Kinijoje kol kas nemažėja, tad kurį laiką situacija bus stabili (šalt. „Mining.com“).